منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Zaban programma news Katlin (معرفی، عرض المزیدها، مزایا و مقایسه با جاوا)

Zaban programma news Katlin (معرفی، عرض المزیدها، مزایا و مقایسه با جاوا)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Zaban programma news Katlin (معرفی، عرض المزیدها، مزایا و مقایسه با جاوا)

بیش از 60 درصد از توسعه دهندگان اندروید از Kotlin استفاده می کنند. کاتلین توانست یکی از زبان های مورد بحث را در رابطه با گوشی معرفی کند. در آیین متعدل به تاریخچه این زبان، رایج ترین ویکیں این و درفس این با زبان جاواوا است. (بیا شروع کنیم!

کاتلین چیست؟

Katlin zaban programma news морском баз (متن باز) و همه منزوره است که در عسل برای ماشین مجازی جاوا ای هم جیم وم (JVM) نوشته شده است. ایمیل JetBrains. و در سال 2010 کار کاتلین را شروع کرد و پس از مدت کوتاهی در سال 2012 پروژه به صورت خندق ساخته شد.

نسخه 1.0 کاتلین در سال 2016 منتشر شد و سه سال بعد، گوگل ترجیح خود را برای استفاده از کاتلین برای اندروید اعلام کرد. كاتلين در بحث به تعليقاني براي جاوا در نظير بود و كملاً اساسي تيم با ​​آ. این سازگاری به این معنی است که کاتلین می تواند از آن برای به روز رسانی و مدرن سازی پروژه های نوشته شده در جاوا و در واقع گسترش آنها با استفاده از این زبان استفاده کند.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


کاتلین استفاده می کند

Zaban programma news Katlin (معرفی، عرض المزیدها، مزایا و مقایسه با جاوا)

در این زبان به رایج ترین آنها اشاره می کنیم:

1- گسترش اندروید

زبان معلومه شده بريا بخش اندرويد كاتلين است و براماً هم بري همين منزور است. این شامل پروژه هایی می شود که در ابتدا توسط کاتلین نوشته شده بودند. همچنین گوشی mi tuan az en zba؟ زبان جاوا قبل از کاتلین برای دستگاه های اندرویدی استفاده می شود. با توجه به سرشماري كاتلين 2020 كه تسوف تسجيل برينز شهد شده است، به از 80% از تعليقات دهلينت رامحمدة راكاتلين براي تعزاقة اندرويد مي كندن.

2- برنامه نویسی سمت سرور

یک آن مدر از کاتلین نیست به توس حراخا این سبام این می دهد تا هی سکیلی و شریدی اونگی کے کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کردین کردین کردین کرد همچنین با كاتلين مي‌توان كد هي جديد نوشيت. همچنین با کاتلین و جاوا، کدهای سازگار با نسخه های قدیمی جاوا و همچنین با کتلین سازگار هستند.

3- سکوی ضربدری تعلق نرم افزارهای

شاید کاتلین اولین انتخاب برای توسعه نرم افزارهای چند پلتفرمی یا چند کامپیوتر نباشد، اما کاتلین بهترین انتخاب برای توسعه دهندگان نیست. با استفاده از Kotlin Multiplatform، بهترین نرم افزار توسعه برای ساخت برنامه بر روی چند کامپیوتر، می توانید از کد پایه برای پروژه های اندروید و iOS خود استفاده کنید.

4- امکان نرم افزاری که هم روی iOS و هم اندروید کار می کند.

پروژه های برخی از رایانه ها هنوز در مرحله آزمایش هستند و ممکن است در آینده ویژگی ها و کاربردهای آنها تغییر کند، اما زبان برنامه نویسی کاتلین این امکان را به شما می دهد که نرم افزاری بسازید که هم بر روی سیستم عامل اندروید و هم در iOS کار کند.

आस्थान डानलोड कैनिद्ध: उद्वार साफाा

کاتلین را با جاوا مقایسه کنید

اغلب اوقات کاتلین به عنوان جایگزینی برای جاوا استفاده می شود و دلیل محبوبیت آن در این زبان است. حقیقت این است که شباهت های زیادی بین زبان های برنامه وجود دارد و تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

مروری مقدس بر زبان برامن نویسی جاوا

حتی اگر با فني تحميل با تحميل آشنا نباشيد، به تحميل زياد منظم كلمة «جاواي را جايدي ش. دلیل این امر این است که جاوا یکی از محبوب ترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که برندهای برتر مانند eBay (eBay) یا گوگل برای گسترش خود از آن استفاده می کنند.

بیش از دو دهه از ازور جاوا می زاد و آن امر خاص خود را به درد درد به درد می زند، به تیک که بری که بری که دیھ کے کے بری کے دیں کے کے دیں و کے کے کے کے کے کے کے. جاوا به دیلیل علیک کود کود شده است کرا کهر با شعر «بار بنوی| با آن حال، جاوا کیشتر بری تساعۀ اندروید و بک و کے می شود. در گذشته اکثر برنامه های اندروید با جاوا نوشته می شدند. این بود

जावा या कात्लिन: काडम बेखर स्त؟

در براقة تعالیة اندروید باید گفت که اینده از آن کاتلین است. پروژه های جدیدتر اندروید معمولاً با استفاده از کاتلین نوشته می شوند، زیرا این زبان توسط گوگل توصیه می شود و سازگاری کاتلین با جاوا باعث می شود که انتقال از یک زبان به زبان دیگر آسان شود. شاید بارزترین مزیت استفاده از کاتلین برای توسعه دهندگان این واقعیت است که در مقایسه با جاوا، نیاز به نوشتن کد بسیار کمتر است. به تور کلی نسیم زدی می شود که از کاتلین تا حورد 40% قامت کد را کھے همی د . در وهله اول به همین دیلیل محبوب شده است.

حتما ببینید: تعددهای فرامان نویسی ما در انجاز

با این حال، جاوا بهترین گزینه برای برنامه نویسی در سمت سرور است. در هلی که آن هوزا ی است کا کاتلین هونز نیاز به ترکی در آن دارد. این امر که جاوا به مدت توروتر در تصفیر مستیتی به نفع جاوا است. این امر به این منتدی است که جامع هایای دردیک، کیمی کوی و جیدای به این دادکشتیک است. در هلی ک کا کاتلین در بیک ویں کید کود را کود را به تیک زبانی رایل مرد کے کند کند، اما هنو راه درازی در پیش دارد.

مزایای کاتلین

Zaban programma news Katlin (معرفی، عرض المزیدها، مزایا و مقایسه با جاوا)

1- مخفف

سازندگان كاتلین آن را تا حد مجموعة ساده و قرفت كردند. این کد را به حداقل می رساند و تضمین می کند که هر خط معنی دارد و فقط به خاطر ساختار نوشته نشده است. کاتلین برایبان programma новиси комплектни ист кох ужизи аз ан др дразмедт бех нефев кл проваје. این موضوع نه تنها به این معناست که توسعه دهندگان به زمان کمتری برای نوشتن نیاز دارند، بلکه مهمتر از آن زمان کمتری برای مطالعه و بررسی لازم است. إن سبام مستدر می ‌شود روند تعریف سریت ‌تر و قرآن تر شود

2- امنیت

Kathleen به عنوان جایگزینی برای جاوا طراحی شده است تا از برخی اشتباهات و خطاهای رایج در هنگام استفاده از زبان قدیمی جلوگیری کند. كاتلين به لطف سعرة تهی ت عبدها منتدرة قائدة دادهای تهی پوررا داده‌هی امر تررمی قامهی‌married KZ Darammarried хЖ тЖ тамâамœ драгижение. بر اساس دابای اندروید کرامین کے از کاتلین می کندن 20 درصد احتمال ر٩ادابی.

3- سازگاری با جاوا

شاید این مهم ترین مزیت باشد، به خصوص برای کسانی که می خواهند زبان را بدانند. جاوا و کاتلین از یکدیگر استفاده می کردند. یعنی

4- فراتر از اندروید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کاتلین ابتدا دستگاه را برای جاوا باز کرد. این بدان معنی است که اگر دستگاه بتواند شماره Ack GVM را اجرا کند، من از کاتلین عذرخواهی می کنم. اپلیکیشن اندروید با عقد تساعق، کتلین اصلی است، اما امکانات چند تخته برای ساخت برنامه برای چندین دستگاه و در این حال حفظة تعاسلة بومی هذا مدید است.

आन विडियो RA अध्यू (امکان 4 رای)

قطعا دانلود کنید: آموزش صفر تا صفر کاتلین (فیلم + PDF)

خلاصه ها

کاتلین به سرعت موقعیت خود را به عنوان اولین انتخاب برای توسعه اندروید تثبیت کرد و ظرفیت آن برای برنامه نویسی در پشت و نرم افزارهای چند تخته هنوز در حال افزایش است. ז עם א דר כעשים קין עלקש עלקש עב שד שד י מעשל מעשל מעשלراق נ ، מ ק סט:


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !