منو سایت

کاساندرا چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آپاچی کاساندرا یک سیستم مدیریت داده توزیع شده رایگان و منبع باز است که برای مدیریت حجم زیادی از داده ها در بسیاری از سرورها طراحی شده است و دسترسی بالایی را بدون هیچ گونه آسیب پذیری فراهم می کند. Cassandra پشتیبانی قوی برای خوشه هایی که چندین مرکز را پشتیبانی می کنند، فراهم می کند.

کاساندرا نیز وایرت برایک بری فیلمین کیله است. در سال 2012، محققان دانشگاه تورنتو که سیستم های NOSQL را مطالعه کردند، به این نتیجه رسیدند که “از نظر مقیاس پذیری، یک مزیت واضح در تمام آزمایش های ما وجود دارد.” Cassandra به همستی توان تعریف بری امستمین نظر کره ها در تمام توکیں ها دست می د

Avinash Lakshman (یکی از نویسندگان Amazon Dynamo) Prashant Malik در ابتدا Cassandra را در فیس بوک توسعه داد تا قابلیت جستجوی صندوق ورودی فیس بوک را در دسترس کاربران قرار دهد. فیس بوک کاساندرا را در جولای 2008 به عنوان یک پروژه متنی در گوگل منتشر کرد. در मार्स 20000 बेख्य बेह एक प्रवर्ष्ट डाये. در 17 فوریه 2010 به یک پریکت در بالا بالا فرگلتکشد شد.

توسعه دهندگان فیس بوک، پایگاه داده کود را به نام کاساندرا، پیامبر داستان تروجان ها، با اشارات کلاسیک به نفرین یک غیبگو نامید کردید.

ویژگی های آپاچی کاساندرا واقعی

عدم تمرکز

هر گره در کوشه نکس کیکمی دارد هیچ نقطه شکستی وجود ندارد داده ها در شرسر خوش شود می شود (بنابراین هر گره داوی های داهینی است) ام هیک اربابی آن کرا کرا هر چره می تودانه هر رقایتی می دهد.

تحمیل از رقابة و رقبرة کند منزل دائة

استراتژی‌ها قابل تنظیم هستند. Cassandra به تطبيق يك سيستم شد، براي استرافين جديد از كره ها در كنترسة dadchstika تراشين شداكز chadchstika مدهم در كتنستر dadchsheto تراشين شداكز دابريزما تراشين شين اomplplas. ویژگی های کلیدی معماری توزیع شده کاساندرا به طور ویژه برای پایداری، گسترش، شکست و بازیابی فاجعه طراحی شده است.

مقیاس پذیری

با اضافه شدن ماشین های جدید، توانایی خواندن و نوشتن هر دو به صورت خط، بدون ایجاد وقفه در برنامه افزایش می یابد.

شما اشتباه می کنید

داده ها به طور خودکار برای تحمل خطا در چندین گره تکرار می شوند. در چندین مرکز تکرار می شود و پشتیبانی می شود. گره های سکبت کردا را می توان با یک زمان نزولی کرد

سازگاری قابل تنظیم

نوشتن و خواندن دارای یک سطح قابل تنظیم است که سازگاری را در میانه کل مسیر از «اصلاً هیچ چیز خراب نیست» تا «مسدود کردن همه نسخه‌ها برای خواندن» فراهم می‌کند.

پشتیبانی MapReduce

افزودن Hadoop برای استفاده از MapReduce. همچنین از Apache Pig و Apache Hive نیز پشتیبانی می کند.

زبان پرس و جو

Cassandra زبان پرس and جوی Cassandra (CQL)را نفست کرد. CQL یک رابط ساده برای دسترسی به Cassandra است که جایگزینی برای زبان پرس و جوی ساختار یافته سنتی (SQL) نامیده می شود.

در زیر نمونه از آندون فازی شامل یک ستون کندی در CQL وهدی است:

ایجاد فضای کلیدی MyKeySpace

WITH REPLICATION = { ‘class’: ‘SimpleStrategy’, ‘replication_factor’: 3 };

از MyKeySpace استفاده کنید.

CREATE COLUMNFAMILY MyColumns(id text, lasttext, firsttext, PRIMARY KEY(id));

INSERT INTO MyColumns (id, Last, First) VALUES (‘1’, ‘Doe’, ‘John’);

SELECT * FROM MyColumns.

خروجی:

شناسه | اول | آخرین—-+——-+—— 1 | جان | مشکلات Doe برای کاساندرا شناخته شده است، سطح ردیف سازگار نیست، به این معنی که ورودی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدول که روی همان ردیف تأثیر می‌گذارند که تقریباً به طور همزمان پردازش می‌شوند، ممکن است ستون‌های غیرکلیدی را به روش‌های متناقضی تحت تأثیر قرار دهند. … یک به‌روزرسانی ممکن است روی یک ستون تأثیر بگذارد. ، در حالی که به روز رسانی دیگری بر ستون دیگری تأثیر می گذارد که منجر به مجموعه ای از مقادیر در ردیف می شود که هرگز مشخص یا در نظر گرفته نشده اند.

مدل دادة

Cassandra بر اساس ترکیبی بین یک کلید – کمیت و یک مدیریت سیستم از راهنمای ستون پایگاه داده (. داده های مدل و یک پارتیشن ردیف ذخیره سازی با نوارهای پایدار قابل تنظیم است. ردیف ها در جدول سازماندهی شده اند؛ کلید پارتیشن بندی شده است. در وسط یک پارتیشن، ردیف ها توسط ستون های باقی مانده از کلید تقسیم می شوند.

جداول موقع است در زمان عجرا بدون بورقد كردن به روزيندي ها و پرس جوها آنفذا، و تحميل دوها آنذا، و اداه مي شوند.

کاساندرا نمی توادن به هم بـیوند YA به هم بـیوند. در اواد، Cassandra بر حنجار دفعزی از ترایک تعریف هیهیهی من سموه ها تھید می کند.

افزودن SQL3 (که در آن SQL3 “ادامه” پیام است) باید در RDBMS استفاده شود. خانواده ستون ها شامل سطرها و ستون ها می شود. هر ردیف به طور منحصر به فرد با یک کلید ردیف مشخص می شود. هر سطر درای کیں ستون است که هر کادام از آن یک نام، قدم و یک تایم لپس دارد. برخلاف جدول در RDBMS، ردیف‌های مختلف در یک خانواده از ستون‌ها نیازی به اشتراک‌گذاری مجموعه‌ای از ستون‌ها ندارند و ممکن است یک ستون در هر زمان به یک یا چند ردیف اضافه شود.

هر كليد در كاساندرا متعلق به يك قدم است كه يك شي است. هر کیلید به ستون در اج سونه ها در سهموهی به نام خانوده ستونی به هم گوره بندا سونی به هم کوره بندا  بنابراین، هر کیلید یک رید از نورب کانوده را کند می کند. این کودیده های ستونی را می توان به شورت کدول در نازر کریپت יק גדול דר קאסאנדר יק נקוט علاوه بر این، برنامه همچنین نحوه تنظیم یک ستون را به شما نشان می دهد

کوشه بندی

قداد که کلستر برای اپاکی کاساندرا تراشین می شود، یک تنتیا محمول انگور پارتتشن یاب ب. دو افراز عرض المزيد:

  • مرتب سازی انتخابی (OPP): این مرتب سازی از جفت مقادیر کلیدی به صورت طبیعی توزیع می شود، به طوری که کلیدهای یکسان به یکدیگر نزدیک نباشند. مزیت این است که باید به گره های کیکری این باشد. अशक्षा श्वष्टी नामत्वुष्ट जेफ्ट कैन
  • مرتب سازی تصادفی (RP): این پارتیشن جفت کلیدها را به صورت تصادفی در شبکه توزیع می کند که منجر به تعادل خوبی می شود. در مقایسه با OPP، دسترسی بسیار بیشتری برای دریافت کلیدهای بیشتر لازم است

مدیریت و نظارت

Cassandra یک سیستم مبتنی بر جاوا است ک می توادن از تریک ستفایہ هی جاواوا (jmx) و نظاود. به عنوان مثال، این برنامه با JMX سازگار است و می تواند برای مدیریت یک خوشه از Kassandra (افزودن یک گره به یک گره، خالی کردن گره ها و غیره) استفاده شود. Nodetool همچنین تعدادی دستورالعمل برای بازیابی استانداردهای Cassandra مربوط به استفاده از دیسک، تأخیر، فشرده سازی، جمع آوری زباله و موارد دیگر ارائه می دهد. استانداردهای اضافی از طریق ابزارهای JMX مانند JConsole و از طریق گزارشگران در دسترس هستند.

برای امتیاز اینجا را کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]