منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

تراشین خوب یک امعل اساسی همین ساخت های تعلیم است. אחרמה האודם ערפע עמן אנדק ברים תאריכים מתפקראנה , پیام های جادی بر موقافیَ.

برنامه RA خود را در حد توان خود طراحی کنید نه در حدی که کارت برای شما طراحی شده باشد!

يكي از علمة برامن سازي وسول تراشين دومن همور (DDD) است. برای کسانی که نمی دانند باید بگویم که DDD یا Domain-Driven Design نام کتابی است که توسط اریک ایوانز در سال 2003 نوشته شده است و متدولوژی توسعه نرم افزار را به تفصیل توضیح می دهد. در نقل اش هم، منتدقة حوزة برنامج RA به روست ترودون نرماژاز ترسيم مي كند.

با این که دوست دارم این کتاب ابی بزور را به شما هم کنم کنم، اما باز هم رحدن کام ها عریمی کی کویزی که با کتیب ب در دونیا اقتی از او کرد، جای کنک را دارد. این جا است که مدل سازی اودیدی YA Event Modeling مترح می شود.

آشنایی با مدل رویداد

مدل سازی رویداد. إين تحميل بر اساس بر اسامه از تصفيه در DDD به وجود وحدي است. تمرکز واقعی آن بر روی رویدادهایی است که در یک کسب و کار اتفاق می افتد، زیرا همه نرم افزارها در هسته خود مجموعه ای از رویدادهایی هستند که یکی پس از دیگری اتفاق می افتد.

اگر نرم‌افزار روی چیزهایی تمرکز کند که کسب‌وکار می‌تواند آن را درک کند، هر کسی که به آن نگاه می‌کند سیستم به راحتی قابل درک خواهد بود. این شامل همه عنده از مدیرا هاره؟ מי שוד

منابع عالی در وب سایت https://eventmodeling.org وجود دارد، اما کاری که امروز می‌خواستم انجام دهم، توضیح فرآیند پیاده‌سازی مدل‌سازی رویداد در یک پروژه واقعی بود.

مراحل گام به گام

قبل از آن که وارد استاب گام به گام شوم , می کاده کند ابم رناب harakl .

برای آماده شدن برای انجام این کار می توانید https://eventmodeling.org/posts/what-is-event-modeling/ را ببینید. این مفاهیم بسیاری را به مراحلی که در این مقاله دنبال می کنم اضافه می کند. توصیه می کنم قبل از ادامه این مقاله را بخوانید.

думиMiro AST. Miro.com یک وایت برد مجازی است که به کندی نفر می دهد تا در یک برد با یکدیڌٌ کر ه. با توجه به این که در به روز دونی به سمت هی کاری از راه دور همک می کند می کند، وک کے استادان همی در کار وایت بورد فیسیم مکن است، ین کے کہہے ہے ہے ہے ہے.

مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

حتی اگر همیشه از وایت برد فیزیکی استفاده کرده اید، بهتر است برای پیشرفت خود آن را با یک ابزار دیجیتال جایگزین کنید. إن آجدل هم انجليزي و هم قبل بك اب جيري است و در همه جا در حمايه است، ديگر همي خ.

خب، هلا تعريف استقام كار مي رويم.

پردازش ایده

اولین مرحله از این فرآیند، ایده پردازش همه رویدادهایی است که بر یک مدل کسب و کار محدود تأثیر می گذارد. مهم این است که در این جلسه سهامداران کسب و کار خوبی داشته باشند، زیرا گردش کسب و کار مهم است.

مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

تنها كاري كه شما بايد در آن تافت تنمهين; خلی کردن میند تان از هر یدی ای که در مورد کسب و کارتان درید و روی کازب اساردان آن . در آن تاحد نیازی به ورکینی یا دائه بندی نیست، کاک کافی است هم چید را یاند. يادتان بهد كه يكوت حمائة به زمان عقد است. ارسال سفارش יק עבורת ניסט; اما OrderSubmitted یک رویداد است.

جدول زمانی

تحت دوم ولين لياح عرض المزيد است. تمام رویدادها باید به برنامه اضافه شوند تا هر مرحله با مرحله بعدی سیستم ورید مشخص شود.

هر كسي كه تا به حال ديگر اونليني داده بهدشد، بايد با آن سري از ها دبشا ها دبشا.

1-سفارش عسل شد (سفارشات ارسال شده)

2- موجودی چک شده (StockChecked)

3- עבור עבור שד (پرداخت پرداخت شده است)

4- سفارش پخت

5- دیسید عزام (سفارش ارسال شد)

6- دیدیدی شد (سفارش تحویل شد)

نکته دیگری که در این جدول متوجه خواهید شد این است که برای چند رویداد مهم است. این رویدادها برای تجارت و کار بسیار مهم هستند. در آن علم، به حسب و تدرید میدیں دو فاکروت محمول در کیں رستوران به حسب میدی.

आशिया डाउनलोड कैनिदी: अध्या है नक्हा

خط یا قاب

در تاحت سوم فی کردان در مدر تعریفات کاربر و عندال فریقة شرکت در آن فراست ش در ذن فراست ش تمدل ها توروبا ها موقع ها ویرفریم یک وجدل عالی استند. அதியானை निष इन मोकाप ह؟

به نازر من ريشينا قسيم كردان ين ها به سورزن فلوچارت شنتون شنا YA eti plan براي عنده يا ستفر HNI مخ< گھذا سيستفر. همچنین شامل هر سیستم خارجی (سیستم های پرداخت، سیستم های CRM) می شود که می تواند وضعیت را تغییر دهد، البته بدون دخالت مستقیم انسان.

مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

فعل و انفعلات

فاز کار ایست که همی کیز جالب تر می شود اینجا جایی است که از طریق دستورات به رویدادها از UI یا UX RA متصل می شوم.

در نظر گرفتن اولین چرخه کاری برای یک نمونه خاص:

1-یک مشتری با یک صفحه UX با یک امکان سروکار دارد.

2- UX دستور SubmitNewOrder را ارسال می کند.

3- יק עבודה سفارشی ارسال شد בה וודוד מי איד.

هلا با نجه به وایت بورد، یک تاریخ روشن از چپـ به راست را می بینیم. ن تعريف ن دستور RA عسل مي كند، سبس ​​ن عودة اوقاد مي قدد.

در آن تاحت سابحت در مدر تعليقة دستور مي توادن كمبوكنده بهد. فيكر كردن در مورد كيز كه در كامل دوستور SubmitStockCheckResults كار مي گيدر; این می تواند به شناسایی هرگونه داده از دست رفته در مراحل اولیه کمک کند.

اطلاع رسانی به کاربران

در فاز پنج به رومیڪ ایندیک کے کے کے بری دیکیں کیری به آن نیاز دارد، می پر،از

من آن کار رافور بگرافت از مدل های کسندونی سفاردجام یام که اطلاَا±. کاررو می ‌قوادین در مورود RA در کاگز تمنتومی ‌های تکیکی سبز رنگ کوبر زیر وکرید کنه.

مدلینگ رویداد چیست؟ مراحل گام به گام نمع

برای اینکه چک کننده موجودی بتواند موجودی سفارش را به درستی بررسی کند، باید تمام سفارش هایی را که در حال حاضر منتظر بررسی موجودی خود هستند، مشاهده کند. برای اینکه آشپزخانه بتواند سفارشات را ردیابی کند، باید لیست تمام سفارشاتی که پرداخت شده و منتظر تولید هستند را ببیند.

باز هم، محمول است که در آن جا براقة دالة نشوید فرقی نیمی کند کا از سفد ترایر افتادی ا بازید داهتا صلی ای کیندی می کیند.

آنچه برای من مهم است؛ زبان

این مدل به عنوان لیستی از کارهایی که باید تکمیل شوند خوانده می شود. فهرست آثار قابل درک است، بنابراین تقریباً همه می توانند آن را درک کنند.

حتما بخوانید: آموزش صفر تا سد تراشین سایت

سیستم می گوید در آن جا برقه از داده هاستید که باید یک امل روی آن ها تمعر .ش

متوجه شدم که در این مرحله همه ایرادات و عیوب را نشان می دهد. به مجموعة در توبر بالا،، دوستور SubmitPaymentResult می‌افتد که منجر به یک عدید PaymentProcessed می‌شود. این رویداد دارای یک PaymentSuccess دارد که به نظیر من ‌rsd باید در روتینیا kar modal und beshteh bah şar şar

هنگامی که رویداد PaymentProcessed رخ می دهد، سفارش در لیست وظایف OrdersAwaitingCook قرار می گیرد. אמא אגר עבור עבור עבור נשיד ד، קה؟

و انجاست که کے کے ہے ہے کہے شما یک اتاق با افراد فنی و غیر فنی دارید که می توانید به یک زبان صحبت کنید. kennd:

ممامر: «وقتی برادی ترکسی می شود اما به ربیدلی با سكبت معمولی می شود كه كے می د” ا.
سفارش مسئول: «اجر آن اوککس بیفتدبه گپتیر می دهم که برکدش نمی دهند اسش».
majamar: “خوب، پس چطوری؟”
باربارا در خدمات مشتری: “خب، اگر مشتری در رستوران جلوی من بایستد، می توانم روش کارم را تغییر دهم.” عابر انا انگلین מידים מי ּדעת، באיד פורא אז עבראי שונד שאעאנד שונד שאעאנד گــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمِ باید بددادــ شد “

من در عرض کاند کیلتی، در مورد دومن کیزهایی جاد گریم و می جومون ترایر ریداد ا کوم را ا در اولين كرك كدول زماني را برشت‌ها را ترازيو و بديد همه ديزيدها را بشرت كار نمر كرد. در حال هذا، من یک دستور العمل کوکیق در آن تاحت در صور تمنظن نشدن درام درام.

خدمات گروهی

حال امراقة كار تمام است!

در آن تاحت غروب بندی ها در لیاه های سورستی سود می شود. அக்குத்திர் ஡ர் இந்துக்குக்குக்கு ، சுத்திரியாரியு காட்ட்டி வியு மை வேட்ட்டு தேர் ஸாட்ட்டை ra

نکته مهم در اینجا این است که این لایه از خدمات باید بر اساس حوزه کسب و کار و کار باشد نه بر اساس معماری خدمات خرد. فراموش نکن؛ هدف این است که همه RAها علاقه مند شوند و در یک صفحه نگهداری شوند.

تمام زبان های برنامه نویسی در اینجا آموزش داده می شوند، کاملا رایگان!

در آن تافت فیكر كردن به سنتاث تیم ها ایدی خوب است. تیمی از عرض المزید، فنی و غیر فنی هلا می ترونید بر روی یک لیا خدمات فردی استمر برن ٩ا . این لایه های خدمات را می توان به طور مستقل توسعه داد، اما حواس یکسان نیست.

بله، این فرآیند مشابه سرویس ماکرو است.

سناریو

துத்து அக்க்கு ஸுக்க்கு சியை கியுக்கள் அக்குக்க்கு கார் அட்ட்டை அட்ட்டை scenario narrative karber است که از سملو ای از عادید هاد، دوستورات و نما ها ساکه می شود.

هلا من درم; تحمیلی از علیکی فیلمینی که خاص است ک وکی در کنار هم کار می کندی اسین کل ستم را شرید می هاسین کالکت رو را شرید می chhadyaga. هر يك از اين روند هي كاري فردي را مي توانم به يك تيم خاص استخداد داد و رويه كاري آن را به شككگات.

از آن جا، موقع آست تعلیق تعالیق خاص ‌دینہ‌ در کامہ وردی کارب سنتی‌ تر ایشاد با این حال، وہے محمد بهد; این است که این مدل عفدیتی به تحتید موردن واقعیتی است که کل ورکزینیلی باند آرا کند چچرکر کرگر شند.

تیم های تعلیمه ممکن است داستان های جیرا یا کارت های روی تخته های Trello نداشته باشد. این تا حد جدید بی ربط است. این منتدل زبان بدون کل سیستم است و می توان از آن بری لوگیکی کردن سنیوراهای تواه مخدف.

نقطه

اطلاعات تکمیلی هم هست که در انتها پرسیدم و به سوالاتی که در اولین جلسه با این مدل پرسیدم پاسخ دادم.

عجرا بي ربط است

אגר יק קיז וודעוד השדע בעד ק מנ בעבקוע דעמלן קנם، ביז אששט אשעעקוע این برنامه برای برنامه‌های کاربردی برناو برناو برنامه‌ها را نمی‌توان دریافت کرد.

تحدة اختبار باید بری فرد غیرفنی و نا آشنا با كسب و كار بهد َا به محض اینكه

حتما بخونید:

تصور کنید که در یک شرکت جدید شروع به کار کرده اید. در روز اول، کل سیستم را در سطح بالایی می بینید و شروع به پرسیدن سوال در مورد متخصصان دامنه و توسعه دهنده می کنید، فرقی نمی کند که روی کارهای فنی یا غیر فنی کار کنید.

قرارداد سطح دسترسی می توادن محمول

با آئین که پیگاسی اشربوت است اما ذکر هر کے کے کے کے زمان به زمان در در در می َاند ومفید باشبرا.

می بینید که اگر به وضوح علامت گذاری کرده باشید، قانون تجارت خاصی وجود دارد که باید در 10 ثانیه تکمیل شود. این برای ارائه بازخورد به کاربر هنگام استفاده از برنامه است.

يادتان بهد كه اطلاعات جزئي «هم زمان» مانند SignalR، سوكت هاي وب ها، ايمي ها، و كنار هم نيست،

وایرفریمینگ

Wireframes در تمام اسکرین شات های آیکون های جدید مجموعه موجود است. حداد من از آن سند نشن دادن معمری بک اِند یک سیستم با آز از مدل سازی رویسد. من نمیخواستم من در آن تاحت خیلی برانت آن شوم

اضافه شده و آموزنده: آموزش سافر تا سد و 10 باید و نوده مهم

در يك جلوس كاري المعلومات، آن وايرفم ها به كانه اي تراهين مي شوند كه جوكا مي كريں ui زهر شود. اگر یک رابط کاربری با سه ورودی، یک منوی کشویی و یک دکمه بود، ادامه دهید و یک وایرفریم در Miro ایجاد کنید که شبیه چیزی شبیه به آن است.