منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • قلق كردن سلول در اكسل | تعريف فوكل كردان اكسل

قلق كردن سلول در اكسل | تعريف فوكل كردان اكسل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قلق كردن سلول در اكسل | تعريف فوكل كردان اكسل

یکی از ویژگی های نرم افزار اکسل این است که می توانید شرایطی را ایجاد کنید که دسترسی افراد به فایل اکسل شما را کنترل کند و اجازه دسترسی به اطلاعات شما در فایل اکسل شما را به هیچکس ندهد. در آن تصرف صفر تا سد روش های قفل سلول قفل را به شما تعلیم میدهیم. اگر در پایان این مقاله روش کلکردن فایل اکسل سوالی در افراد تن باڑی ماند متوا suppose?

يكي از راههاي كه ميتوا suppose? آموزش اکسل و عرض المزيد فيلم هاي تعديقة رقيقة در آن فيلم عدنة.

آنچه در این صفحه خواهید خواند:

بازی کردن فایل در اکسل

در برخی موارد آلد کلکی شدن فایل اکسل یا کار نمیکند کاربران نمی توانند سلول های مورد نظر را تغییر دهند. به همین دیلیل در رضی به کیں باز کردن کلول سلول در اکسل، کلککردن سلول در اکسل و همچنین باز كردان رمس اكسل ما پرداخت می کنیم

ಕ್ಕ್ಕಿಕ್ಕ್ ಕಾಲ್ ಕಾಸ್ಲ್ брай бала барадный технический барад дард в шама محصولات бехра менди аз ин комплект нормфазраз Аксел (ادامه مطلب: اکسل چیست).

علاوه بر این، می توانید از آن نیز استفاده کنید قلق البستنی از اكسل یا قلق شدن يك ستر در اكسل کار خود را راحت انجام دهید

از ربعد از قلق كردن سلولها در اكسل می توانید به موارد زیر مراجعه کنید:

 • در اكسل
 • آدرمی از نشر المحرمانه در فايل اكسل و عرض المزيد عرض المزيد به فايل تعريفية
 • آدرمی از درادة بالتحمیل وارد شده در اكسل

برای آن که شما بوستی بهتر با نحوه قفل کردن اکسل در ابتدای مقاله فیلم ملاقات کنید نحوه قفل کردن فایل اکسل را برای شما کارد دهت ام با دیدن این ویدیو می توانید RA را به طور کامل یاد بگیرید.

همچنین می توانید در کلاس های حضوری و آنلاین آموزشگاه آریا تهران شرکت کنید و در پایان دوره مدرک بین المللی حرفه ای بگیرید. بری کسب به به پنگا دوره اكسل قدرامي تا تعرفة به همکاران ما در آریا تهران مراجعه و اطلاعات کسب کنید.

آموزش قفل سلول اكسل

گاهی اوقات شما تمایل دارید که تمام سلول های اکسل را قفل کنید و سلول های فقط خواندنی در اکسل ایجاد کنید تا کسی نتواند آنها را ویرایش کند یا اطلاعات جدیدی وارد کند. توانایی کلکل سلول های اکسل در اکسل به‌طور پیش‌فرض، فایل‌های اکسل وجود دارند، و وقتی یک فایل اکسل را باز می‌کنید، وقتی گزینه فعال کردن ویرایش را تنظیم می‌کنید، نمی‌توانید تغییرات لازم را انجام دهید.

به سورت آموزش عمومی نحوه قفل کردن تلفن همراه در اكسل مراحل زیر شامل می شود:

 • braй قفل میز در اكسل اولین بار وارد تب مرور شستشو کردن
 • வெர்ப்பு Protect Sheet रा அக்க்கு க்கு வ ஡ர் திர்ப்பு தியு ஡ாத்தை திக்கு மியை select locked cells and select unlocked cells را افقيل د .
 • در آن یک فیلد را به شما بکشید تا میدهید که باید آن را بکنید.
 • با آن استاء شما تعليديد کلکل شدن یک سلول در اکسل تمام کردن به این ترتیب تنها افرادی می توانند به این سلول دسترسی داشته باشند که رمز مورد نظر را داشته باشند.
 • در این قسمت كار تمام است und شما MRAHL قرار دادن رمز روی فایل اکسل شما آن را انجام داده اید

برای عرض المزید تعریف صفر تا سد متوسط ​​گرفتن در اكسل، به پنجا گرفتن متوسط ​​در اكسل رجوع شود

آموزش قفل سلول اكسل
آموزش قفل سلول اكسل

قفل آموزشی كل فايل اكسل جديدة

يكي از راههاي كه ميتوا suppose? قلق كل فايل اكسل آن را امتحان کنید چگونه یک سلول را در اکسل قفل کنیم به سورت زیر می بهدا:

 • প্র্তি পালি ম্র্ড ন্র্র্তান র বাজিন কিন্তি und অশে ক্স্ত বালা বালা فایل انتخاب کنید
 • مسیر مخالف را دنبال کنید تا به نتیجه تصویر زیر برسید: ذخیره به عنوان > ابزار > گزینه های عمومی

پیشنهاد ویژه: تحدید تاریخ ملادیا به شمسی در اکسل

قفل آموزشی كل فايل اكسل جديدة
قفل آموزشی كل فايل اكسل جديدة
 • دراین تاحت شما با پنجره جدید رو به رو مشوید کهر انجی باید رمزی برای فایل اکسل TAN کیدر کیند. شما جدید دو رمز هم بری آن بکشیدک کی رمز وال بری باز کردن کلکل سلول های اکسل و رمز دوم برای ویرایش فایل اکسل کلک شده این است.
قفل آموزشی كل فايل اكسل جديدة
قفل آموزشی كل فايل اكسل جديدة
 • هنگامی که دو رمز عبور را فعال می کنید، می توانید تعیین کنید که افرادی که رمز اول را دارند فقط فایل اکسل را باز کنند و کسانی که رمز دوم را دارند می توانند اطلاعات موجود در فایل اکسل را تغییر دهند.

شاید این سوال برای شما باشد. در واقع، پس از ایجاد تغییرات در فایل و Save as توسط شخص، رمز عبور توسط کاربر شناسایی شد.

از مقالات پربازید در تعریف های اکسل تصریک طراحی در اكسل اندند که شما با استودی در تصریک یاد میگرید کودید در 

حال که با چگونه سلول های اکسل را قفل کنیم اشنا شمبت نوبت آن است که به سوئة هذا القلب كردن بكشي شيت اكسل برويم.

چگونه قفل کشی شیت اکسل را باز کنیم

يكي دير از قبعدة كه در نرم افزار اكسل وقد درددد، قلق كردن شيت اكسل و باز كردن قلق شيت اكسل است كه بائفاده از آن قبضة شماكقوادة بكشي از شيط در اكسل را فقل كيند يت اكسل را فقل كيند ياي| برای اندون رمز بر روی شیت اکل از روش کمک کیمک به آن صوره متوا فرض کنید؟

برای تعریف کیں ایدی، فردی و سنایت برای استقباب، مقاله اکسل اختبار عیدی و سنایت بخوانش

braй محور قفل باستنی از یک شیت در اکسل شما باید استاب زیر RA تمند دیگی:

 • در برای بری قلق شدن شیت در اکسل அக்க்கு स डर अक उगुड डरड डरद ra अगा की गुद व قالب سلول تیک گزینه Lock را بزنید تا غیر فعال شود.
 • در زیر پنجره ای باز میده ک در آن باید تیک تیک را از format cell enable تا دری یک فا مرحله ظنظد تا دری یک فا مرحله ظنزد تا دری یک فا مرحله ظنزد تا دری یک فا مرحله ظنزد تا دری یک فا مرحله ظنزد تا دری. مرحله یک فا ظنظد تا دری مرحله یک فا ظنظد تا دری یک مرحله یک فا ظنظد تا دری مرحله یک فا ظنظد تا دری مرحله یک فا ظنظد تا دری مرحله یک فا.
 • ورق نمای کلی/Potect
چگونه قفل کشی شیت اکسل را باز کنیم
چگونه قفل کشی شیت اکسل را باز کنیم
 • אגר מיקאבה בקשי אז قلق شیت در اکسل به کین ای بهد ک کلا نکی کسی آن شرکی را ببیند در همان بکش قالب سلول در کنر افتیک کردن کے کے یک قفل گزینه قایم شدن همچنین تیک بزنید.
 • به زبان ساده، بر اساس آنچه در تصویر می بینید، می توانید با فعال کردن سلول های انتخاب شده قفل شده و انتخاب گزینه های سلول های قفل شده، سطح دسترسی ایجاد کنید. בה אינ עורגע עם בה עבורה باز کردن کھل اکسل و به دیگر به دیگری می گوییم.

مراقب باش صفحه قفل و я ба قفل سلول قفل تحميل تحميل با تحميل عن را بالا بريد اما حمايه راحي بري هك فايل وجود دارد اما شما با تحميل روي فيل اكسل خود قود قمم حقيبة شكل عن را كيند.

یکی از توابع مهم در تب اکسل انتخاب است و با استفاده از این تب می توانید قسمت خاصی از لیست اکسل را به عنوان نتیجه استخراج کنید. اگر مقاله را نمی دانید تعبي انتخاب در اكسل بخوانش

توجه داشته باشید: برای اندون رمز روی شیت اکسل فایل اکسل را باز کرده و روی گزینه File در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. حالا در پنجره Info گزینه Protect Workbook را بزنید و گزینه Encrypt with Password را انتخاب کنید. سپس کد مورد نظر را وارد کرده و OK را فشار دهید.

تعريف فوكل كردن سلول در اكسل

braй کھیل کردن یک سلول در اکسل شما باید استاب زیر را به صوره نمعدید تا به آن نمریت اندراد را به آن نمرین کنسد و بری درندا برای درونده ستورهای فریشن کنسد کنسد کنسد.

 • در ولين تاحت از کلک شدن سلول های اکسل شما باید بسازید که سلولی در اکسل می شود که سلول های در اکسل می شوند و سلول های کول ندوند شما باید سلولی را که کار می کند را انجام دهید. برای آن کار باد از کرید مدرد روی آن کلیک راست کرد و بهیں Format Cells نید ا.

به صفحه مراجعه کنید فرمول نویسی در اكسل صفر تا صد فرمول نویسی را در آموزش Excel RA مشاهده می کنید.

تعريف فوكل كردن سلول در اكسل
تعريف فوكل كردن سلول در اكسل
 • در آن تاحت شما باید از تب Protection تیک مستشعر Locked را بخرید یا به تحمیل آن را غیر فیلم کیند درکت دلید که آن تشما به روست پیش فرز عزیر است و آنت پیش روست از تما سلول ها کلک میرامام سلول ها کلک Mirakova. ok
تعريف فوكل كردن سلول در اكسل
تعريف فوكل كردن سلول در اكسل
 • به قسمت Review > Protect Sheet بروید و روی OK کلیک کنید. به آئین صوره شما بوستی برادی مدر آچ را لاک کیندی بری انیاب.

איא שמא המ מיקובה באינטין قلق كردن يك سلول در اكسل 20016 ، قلق كردن سلول در اكسل 20077 و قفل قفل 2010 و نسخه های دیگر امکان پذیر است محور را قفل کنید از نسخه اکسل استفاده نمی کند.

قلق كردن ستون در اكسل

قلق كردن شيت در اكسل یکی از قابلیت هایی است که می توانید با یادگیری اکسل از آن بهره مند شوید.

نحوه قفل کردن ستون در اکسل ابتدا تمام سلول های صفحه مورد نظر را انتخاب کرده و روی یکی از سلول های انتخاب شده کلیک راست کرده و گزینه Format Cells را انتخاب کنید.

حال در تب امنیت تیک کیں کیں قفل شده را گیر فیست کیند. سپس روی پنجره OK کلیک کنید. در تاحت از قلق كردن يك ستون در اكسلکل ستونی کیست درید در RA کولیک کنید بر روی هدر آن کیلیک کلیک کنید

بر روی یکی از سلول های انتخاب شده کلیک راست کرده و گزینه Format Cells را انتخاب کنید. در تب Security تیک کے کے کے را افکی کیند. سپس دکمه OK را فشار دهید.

در آخرین مرحله قلق كردن ستون در اكسل, از منوی مشاهده در بکس Change option Protect Sheet را بزید. رمز مورد نظر خود را در پنجره ای که مشاهده می کنید وارد کنید و دکمه OK را فشار دهید و در پنجره ای که باز می شود دوباره رمز عبور را تکرار کنید.

در این مرحله کار به پایان رسیده است.

بازی اختر در اکسل

braй بازی اختر در اکسلشما باید ویژگی های تصویر را تغییر دهید. брай эн кар быть байд самый автомобильный район. برای این کار Ctrl + A را فشار دهید.

در قدم بعد انداره و ویژگی های را کامبیت دیگی عکس. حال بر روي يكي از اختر ها كليك راست كرده و گزينه “Size and Properties” را انتخاب كنيد.

در عرض به کسمت فرمت تصویر و سبس به برید جابجایی و اندازه با سلول روی. تعليق المعلومات كه تعليق المعلومات علي على بازينة صفحه «قالب كردن تصوير» در سمت راستاٴمحمش. “Properties” را انتخاب کنید و روی “Move and size withcells” کلیک کنید و انتخاب کنید. به این سورگ اختر شما به بشتنی از سلول اکسل بدردی می شود.

باز کردن کلک اکسل

تا به آنجای تصفع به تور کامل به تور کے نحوه قفل کردن فایل اکسل جزئیات کافی را به شما دائما حال ميباية به آين سوال كه کرا اکسل کلک شده و بريا باز كردن آن ككاري بايد تمند داد؟

প্র্তি র্য্য মন্য মন্য র্র্যে و আজা ক্স্ত ক্ত্যান্য়িল্য়্য়্য়্য়্য়্য়ার্য কিক্য়াল. در روست نیاز به رمز ترابرد، ان RA وارد کیندید.

در کسمت بدید کیلو هی مدرد را کرده و روی آن کلیک را ست کیدیند و پیپس فیلم Format Cells.

حال در تب امنیت بلاسمی قفل شده رو گیر فیست کیند. در خر OK را بزید تا سلول های مدر نازتان کی شود از هلت کلک شدگی در بیا.

خلاصه ها

در آن تصريف all rosh hai باز کردن کلک فایل اکسل و سلول قلق در اكسل 2016 و 2010 و 2007 و همچنین قلق كردن سلول در اكسل 2013 را تعلیم دادیم و تالهم کیدم بری بال بردن امنیت فایل اکسل ها را اراییه را ارائه ده اگر سوالی در پید باشد. قفل قفل در بخش منتدی مترفرکید تا اساتید ما در کوتاترین زمان استبر شما راند.

سوالات متداول

کلککردن سلول در اکسل حمود است؟

راه های مختلفی برای قفل کردن صفحه اکسل وجود دارد که برای جلوگیری از تایپ در سلول اکسل در نظر گرفته شده است.

آیا امکان قفل کردن اکسل در تمامی نسخه ها وجود دارد؟

بله، می توانید از روش های ذکر شده در این مقاله برای قفل کردن فایل در اکسل 2016، 2010، 2007 و سایر نسخه های اکسل استفاده کنید و سطح امنیت را به راحتی افزایش دهید.

چگونه یک سلول را در محور قفل کنیم؟

اگر می خواهید نحوه قفل کردن اکسل را به صورت حرفه ای و اصولی یاد بگیرید، این کار ساده و آسان است.