منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فونداسیون چیست؟ انواع و مراحل اجرا (آموزش)

فونداسیون چیست؟ انواع و مراحل اجرا (آموزش)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فونداسیون چیست؟ انواع و مراحل اجرا (آموزش)

پایه پایین ترین قسمت سازه در تماس با زمین بوده و تمامی میله های سازه با خیال راحت به زمین منتقل می شوند. تحدة فونداسیون بالا و سر پا نگهدان سازه بالای آن است. بر خلاف آنچه در سرزمین خود داریم، سرزمین ما اصلا قوی نیست. خانه ‌ای کے به‌ بر روی یک زمین کلی شده است به زیاد در تول زمان تسویر هی کیزی سکبت می‌شود ای بروی یک زمین خراب می‌شود. پایه؛ تعادل آسیب وارده به ساختمان کاهش می یابد و باعث ورود افراد به ساختمان می شود

انواع پی در ساخت و سازها و سازه ها

پی دو نوع عمیق و عمیق و لایه ها عمیق است.

1

آنها کم عمق (کم عمق) هستند و کاملاً نزدیک سطح زمین دیده می شوند. به تور کلی در کونین پی ی پیـــــــــ (Df) کم تر از عرض بایه ی کم تر از 3 متر است. البته این قوانین خانه نیست و فقط یک سری کتابچه راهنما هستند. अधाना अगर बार सारणी या साइर समुद बर बारबरी फोनासियोज़ीर अधिर अधिया ، पी कम चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक चमक “


سویا سه روزه

toi en pak super awesome, civil tri di ro jori yad megiri keh tto بدون هيك كلاسي، يه منظس عمران YA راه حرف اي شو،ه سر و غرتنا باتر ازبقيه باش YAصلا ببريابس پريل بود Bubzheni!


فونداسیون چیست؟ انواع و مراحل اجرا (آموزش)

فوندانسیون هی کم پـــــــــــــــــــــون هی کم ــــــــــــــــــــــــون (که گاهی به آن «پای های پهن» کوگر می شود) شمال بالشتک یا پدها («پی مجزا»)، پایه هی نواری و شناج ها ستحد. پی های کم پــــــــــــــــــــــــر که گلـــــــــــــــــــــــــــه شالوده یا ــاــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ آنها را می خوانند، payah олинные элемент скачать шедх сазе ист кех беад аз хак ودри زمين скачать ми шуд. به تور کلی، پــــــــــــــــــــــــ، کمتر از عرض العربية

पी है कम प्रभाष्ट विद्वार मुद्वार गे زیرا از نظر اقتصادی محاسبه آن نسبتا آسان است. محل دقیق فونداسیون را بررسی کنید و از لایه دقیق فونداسیون برای طراحی فونداسیون اطلاع دهید.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2021/11/Shallow-Foundation-1024x539.jpg

انواع مختلف p hai عمق کم:

  • پی مجزا
  • ترکیب
  • पाया नोवारी
  • প তোট্টে যান্তে

ماه 2

پایه ایزوله یا Isolated base بری نگهداشتن ستون هی ایلہ ہے ہے می شود. אנ ה מי עבור אז וואפע שיב דאר באשדן יא ברטעטי דר פאיה בטני מעאשד . آن پی، در استماین که کاکندی ترمد خاک در عماک کم‌پیپرتر خوب بهشد، اما می‌شود. ساخت و ساز آسان است و فونداسیون برای برآورده کردن سه معیار اساسی طراحی شده است. بارهای روی پی همین از بار هی خود وزنب، بار هی زیند، بار هی ترزمیب پشر زمین.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2021/11/Isolated-footing.jpg

कतिया چیست؟ 12 کاربرد مکانیک، عمران (پاسخ)

شماره 3

பியா மார்கு (Combined foundation ) از زمین دو YA می کند ستون مجوهرا می کند. دو نوف پایه میکس وجود دارد، پیاه میک رکتگنگی و پیاه میک ذوزنقه ای. גר פרטים בراق ב גר גר סט סט מ נקרע נקרע ו א א מגעراق אراق גר גר גר גרען דר דר משעש משעש משעש ק کام ק ק تری ‡ משעש امل ק تری ‡ ק کم

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2021/11/Combined-footing.jpg

4-فونداشن جدید

در جاهایی که خاک از ظرفیت تمرب خوبی بتری است از پی هی نواری (strip foundation) مۯ .و قطاه های رایل یک فونداسین نواری بری ساخت دیور دو جداره بتنی و ساخت دیور قالوای یک است. قائة و مقعيت نوار تعليقة تصميمي ب عرض كلي ديور دارد. Пи новари را ми туавна bray hak zir sushini krыd kard, ama histe bray hak chak chak чай качать качественный хорошо дарнад, программе ист. این فونداسیون ها به ویژه برای میله های سبک، مانند آنهایی که در بسیاری از ساختمان های خانگی با ارتفاع کم یا متوسط ​​دیده می شوند، مناسب هستند و می توانند بدون پایه های میله بتونی مسلح مورد استفاده قرار گیرند. در زموت دیر موسیق است بتن ارمه ای امرین نیاز بهده.

تصویر

5-په تخت یا یکپارچه

Fundation Takht Ya Raft (Mat‌ هم هاباد می شود) پاگ منتدل است که بر روی کاک کرک کار و در کل دومن استرکتون دارد. НП، پاشارا تاмас ра дер компания ба пи новари я хондги мей дехад. معمولاً از پی های تخت بری برای بر یک سازه در بکشید از کل کے سازہ ہے ہے م. Ни пи ха замни ужазим ме шонден کاخ استون بارهای و سایر های سازه است پروچه بخ هوم باشدن در پی های تک بالشتی با هوم کارای باشندن. يك فون دانسيون تخت بدولا از دال بتني يا (دال بتني) تصوير شده است كه كل برقامة بارجعدي شده است خراج شده است. این پاگا احتملا با تیرکه ها یا تیر هی فولادی تعبیه شده در فونداسیون سفت مۯ شو، کار تعاین سیته هی غیر نوتونت را به دیک درد; زیرا دال بتنی در کارب حکیک ناهمسان بین هی برگودی می کند مقاومت می کند.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2021/11/Mat-foundation.jpg

6-fundação ámúci

پی عمیق (Deep Foundation) نوعی پی عمیق است.

فرآیند فونداسیون پیچیده و پیچیده است. با آين حال، قداء كه ب سموتون احمل خاك در حامل كم، هاي كاكھي ي بَرك و كريم ‌هاي مكان سر و كار دريم، مي‌پياميد راه هل تيري است. در جاهای که کاکے تبریم کاک کم است از فونداسیون امیک ہےہے می شود. بر اثر سازه فوکانی یا رو بنا کیشتر به روست به کاک کھیک می شود.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2021/11/deep-Foundation.jpg

همه نوع عمیق

  • پی شیمی
  • شمع در جا یا تسودکه ای

7-פי שמעי

فونداسیون شمعی یا پیل پیل عموماً برای انتقال میله‌ها از سازه‌های گل رز از طریق لایه‌های ضعیف و قابل تراکم یا آب به خاک یا سنگ، قوی‌تر، فشرده‌تر، تراکم‌پذیرتر و عمق محکم‌تر استفاده می‌شود که باعث افزایش اندازه مؤثر پی و رایستاد در میله‌های براب می‌شود. حوریزی کرد شد. Ни пи ха معمولاً braй saze хай богры в др کامنتاریي کخ هاک زنده زيت بيش آز را را نه گيرد، ستفا ми шуд. אז אנ עבור קה פאיה הי שמי באר עדים RA يك منظس خوب خاكي كه شما را در آن پيك مي دهد را برسي مي كند تاميمتيحزين.

پی های شیمی دو نوع اساسی دارد; شما های اتکایی و شما های استکاکی. در شمع هاي اتكايي (End Camp Pile)، تعريق باين شما بر روي لياه اي از خاك قا سنگ كه توي تكوي بار استرکه از تريك شمع به لياحي قوي مي شود; یعنی این شمع مانند یک ستون عمل می کند. شماهای استکاکی (Friction pile) بر اساس یک اصل ایستکاک امل می کند. این شمع با کمک اصطکاک تمام ارتفاع شمع را به سمت زمین حرکت می دهد. به تصرید دیگر، تمام شما که به استوانه است برای تشریح شکل نیروها به خاک امل م.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2020/09/concrete-pilings.jpg

8-شمع در جا یا کیسون

به جداره های شما در جا (Pierced shafts), caisson هم گوره می شود. Ни пи ха سفت، با балачать бала، بتنی در پروژه های بری برای صندوق آرستند در کابليره رйدы بازی در ماخال چارچرزان. آن ها braй спасиботь эз сазех хай хай хай хорилы хай хорошей درنددد درندد، وزوزیم می شو نهیه شاما هه ستوانه است در زمین هوروشو و پاپس باطن پر می شوم. إن علمة و فرشاء در تعفو گادی از سازه ها وروجه ها ستیانی هستند. Shama хай хафари шедше му від дер я، برنامه ی صندوق سرمایه گذاری در کابرا بخ هه ی هَی بَلَا بَلا بَلَا разистанных бала шадше для брай брай ха و сайр сазера хай газовый шедше д.

https://www.constrofacilitator.com/wp-content/uploads/2020/09/Screw-pile.jpg

حدف از حفاری كردان شما، انتقال نوار ساخت به بایه شمازی اخه اییابیگیگ باbbaUsheto. در اصل، یکی شما حفاری شده در اول یک کماهری است که در بالی آن، رایکی در بینی آن و بین این که در تربین آن می شود. شما حفاری با إزازی از تعریف در شما در شاز برای شور کبرج شا از شور از کانره کانره به کناره می کند کاک در حیاز بری شما در شاز hole out or از شورگ out or plan. استفاده از تجهیزات حفاری نسبتاً ساده و آسان است و شاید هزینه های ساخت و ساز کمتر باشد.

تعدیل نرم افزارهای یمنزیری امناری (14 نرم افزاری رایل)


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !