منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

Origin یکی از کاند پیکیج نرمکیک است که سیست ترسیم و ترسیم و انزلیک دائه هاسد کم واشا. می توانید از Origin برای برنامه های مختلف استفاده کنید. تحدة ين تصفيه اين است كه شما را با دو مورد از قبضة هاي عروي نرم افزار ORIGIN; یعنی قابلیت ترسیم و تطبیق یا به عبارتی رسم منحنی ها و معرفی اپلیکیشن هایی که Origin در برنامه های صفحه گسترده مانند Microsoft Excel استفاده می کند.

داده‌های تعیین اسپکتروفتومتری خاص (جدول 1، ستون‌های A تا E) و نوار کاغذی (جدول 1، ستون‌های F و G) برای نشان دادن استفاده از نرم‌افزار Origin برای سری داده‌های خطی و غیرخطی استفاده می‌شوند. दाधा है स्दतो تلفن با

دائه های ستون کاحم نشایی خطایه ها اذافه اختیر اختروفتومتر با کیں اختای %0.2. دائه های ستون پنجم هلتده ده برب اغراق شده ختاهای تصفع دیده. به آن دیلیل در آئین می‌اغراق می‌شود تا به بهتر شدن تجسم و کمک بیشتر کمک کند. داهتا שד، שונד اصل و نسب.

قوي ترين نرم افزار فازراء تعريف النساء: تعريف صفر تا سد سپس

جدول 1- از دائه هاي تشفاشي بريا تعليم كاربد هياسي نرمفزار الاسلام لاسلة دائه ها و اسامفور شده اوزيد افزيمف ريابزن شادچه ها وتسم اوزيف شوني ادجي ادجي اده شه اده شه اده شابر شهيد شيمال اهيم.

خلاصه (10-

4 مول در لیتر)

آ

(au)a

T (%)تقصیر (au)خطا (%T)جرم (گرم)

تعداد

تبر)

توسط)C(Y)D(Y)E(Y)خوبز
00.0001000.0008720.4621

1

0.0226

0.043890.50.0009520.46327
0.04580.061586.80.00120.4644

17

0.0915

0.123875.20.001120.465516
0.2290.292510.001720.4667

9

0.458

0.59525.40.003420.46791
0.9151,1676.80.0132

1.84

2.220.60.122
2.53.010.10.482

با آن كه عادم، يك كميت بدون واحد آست، اما از اينكه براي إذاء به واحدها واحد شود، يكتونيا عادم در برافرة رحاط تر براح شد.

مجموعه ای از گزینه های متوالی در یک یا چند منو به صورت مورب مانند «Step1/Step2/Step3» نمایش داده می شود تا علامت های اسلش از هم جدا شوند و ما آنها را از صفحه کلید وارد نکنیم. به تور آلم برای باز کردن Origin روی “start/course software/science/chm/originpro 8” كلیک کیلیک متن و داده های اضافه شده توسط کاربر،

به شروت پر رنگ ای بولد می شوند

1-باز کردن Origin و وارد کردن دائه ها

این نسخه Origin 8.0 است که به روز است. با کلیک بر روی لینک زیر، دسترسی از راه دور به آن خواهید داشت:

https://goremote.ics.purdue.edu

هنگامی که صفحه باز می شود، حساب کاربری Purdue Career و رمز عبور RA وارد می شود.

مصیر صفحه اصلی >نرم افزار دوره >علوم >chm >OriginPro 8 را تيى کيند.

عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

वह्टी Origin रोय प्रागा बाज श्द , باید یک نوار منو (به رنگ پریت بجای روشن) وودو ردیف نوار وقدلH در بای پنگ . همانطور که در تصویر، یک ردیف به شکل یک نوار ابزار عمودی و یک کاربرگ با دو ستون خالی با برچسب A(X) و B(Y) و یک نوار ابزار در نزدیکی وسط یا پایین صفحه با عنوان نقاشی “Toolbar” مشاهده می کنید. ” می گوییم هم زهر شود

عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

брай вард кардный дата хай такция др стон A(X)، روی سلول A-1 کلیک کنید، مقدار اول محاسبه را تایپ کنید، روی “فلش پایین” یا “Enter” روی صفحه کلید کلیک کنید، مقدار دوم داده را تایپ کنید، و سپس تمام دائه های کنکریت را در ستون (a (x وارد می شوند تایپ کنید، رایند رایکرسوب کردکوهایای دی York.

اضافه کردن یک ستون ‌ها برای سایر دائره های گدول 1 استدرست است. “Column/Add New Columns/OK” را انتخاب کنید و “Column/Add New Columns/OK” را برای افزودن مقدار اضافی انتخاب کنید. دائه ها را وارد ستون های A تا Eجدول 1 کیندی.

از “File/Save” به عنون بروسی‌های نوار منو وازید کیند تا شوم

توصیه: پیشنهاد می شود پس از انجام مراحل اصلی، کارت را روی فلش درایو ذخیره کنید، زیرا در صورت گم شدن تصادفی فایل های خود، خیالتان از این که آن را روی فلش دارید، داشته باشید.

2- نقاشی

در جدول 1 از دائه های عائب در وابتر با کنگرت می شود َا نیه رسم داده ها والب بندی نشان داده ها والب بندی نشان تماس هابری.

شما نمی توانید نسخه OriginPro 8 را نصب کنید.

الف-نمودار پراکندگی بدون قالب

برای رسم دراجه پراکندگی بدون کلما ( درهی با کونت داده مجزا) استفود و ترککی:

آ-روی “Graph/Symbol/Scatter” در منوی بالای بناگ کیلیک کیندی کیلیک کیند ی به پنجره “Plot Setup”

ب- کادر زیر ستون “X” متصل به ردیف A را تیک زیدی با تنمر در كار، دائه هاي تنظرة را در pillar A

به تطبیق المتحدة تعریفة (ایکس محور) اختبر می کیندی.

جدول زیر ستون “Y” متصل به ردیف B را بررسی کنید. با تنمر آن كار، دائه هاي عائف را در ستون B به تطبيق منتدرة افلاها (محور Y) اختبر مي گ.

بر روی گزینه “OK” کلیک کنید؛ یک دراها پراکندگی بدون کولم یا تا حدی کولم بندی شده است ستون A در خور تولی (X-axis) و داهاهای ستون B روی خور بیشری (Y-axis) شود.

عرض المزيد نرم فازراز مبدا و روش كار بري مبتدي ها

توجه داشته باشید: زمانی که پنجرہ تا کے ہے ہدش بہے کے ندیده بهد , دو نماد کوھک در کوشه سمیت کپب بالای پاہ وہودیلی کاشاش وان يكي رانج در كانار «گراف 1» و يكي بجاجي زير آن با يك تشفا (احتمالاً «1») نتر آن.

نماد برناق در انجا نماد “Hide / Delete” حافظ می شود. इकोन अनुबुज़वारी शुद्ध हम “Icon لایه” गवाद मे

چ- روی نماد لیای دوبار کلیک کی به کیں ها كید. ಬೆದ್ ರು ರಿಗಿ ಲ್ಗು ಕ್ಲಿಕಿಕೆ ين نماد به شما مجموعة دائه كردان داه هاي داه هاي داه هاي ده ها مي ده

دکمه Data Reader (مربع کوچک با دو خط متقاطع در مرکز صفحه) در نوار ابزار برای خواندن مقادیر مختصات X/Y استفاده می شود. برای مشاهده نمودار در پیش زمینه، روی Data Reader کلیک کنید، مکان نما را در جایی از نمودار قرار دهید و روی دکمه سمت چپ ماوس کلیک کنید.

ضرایب X/Y باید در صفحه ظاهر شود. برای بازگشت به حالت عادی، روی دکمه Pointer کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ابزار و سایر ابزارها می توانید از Help استفاده کنید.

ب) نوورهای خطا

از نوارهای ختا در دراه های دائة هذا تعرین خوبی است رویه زیر کینیه کردی کرتان های عاده در ستون d (y) به توریہیدبری هی کتا½ نمودانا نشان veni ده plan. از این روش می توان برای افزودن ستون به نمودار استفاده کرد.

Story Setup را اجرا کنید و Story Setup را انتخاب کنید.

ب- روی “[Book1]ورق 1! A(X),B(Y)” روی منوی کشویی کلیک کنید.

ج- كادر زير “yEr” در ستون D را تيك زيديد، روي “Replace” و روي “OK” كليك كنيد. دراه باید بادر با نور هی کتا زهر شود

توجه داشته باشید: برای نمودارهای متعدد در یک پنجره، روی داده های نموداری که نوارهای خطا باید به آن اضافه شوند، کلیک کنید. برای افزودن نوارهای خطا به Y (حالت معمول) روی «Yer» و برای افزودن نوارهای خطا به X روی «XEr» کلیک کنید.

ج) پنجره کنترل

1-چیدمان پیں یا (طرح صفحه): Origin به بشراء های برازی پنجره ک تسویر بشریک Window در نوار منو کونتری می شود د کہد ۩د . bray programmы chand ta as эn مثال ха, рой:

الف- “پنجره/کاشی به صورت افقی”

б- “پنجره/کاشی عمودی”

ج – “پنجره / آبشار”

کلیک

با اوری از صفحه تعلیم در قالب “window/cascade”، روی هر تنک از لبه های کاربرگ کلیک کنید تاینید ک جلالی amgat ارور ارور ارور ارور ارور ارور. بدر بر روی درافه کیلیک کیلیک تا آنک RA به پیں اول برکنید.

۲- اشکال/مقواها را اندازه بگیرید: برای تغییر اندازه صفحه، مکان نما را روی قاب خاکستری در پایین صفحه حرکت دهید تا دو فلش عمودی (↓↑) ظاهر شود. روی لبه کادر کیلیک کیلیک و کیلیک تا کے دراہ کم و زیاد شود. اندازه را به دلخواه تنظیم کنید.

3- بزرگنمایی یا بزرگنمایی: برای زوم کردان روی دراه، روی نماد آره بین کلیک کیک د مکان نما را روی شکل قار ةید. برای مشاهده قسمت هایی از اشکال مختلف از فلاش واقع در گوشه های قاب استفاده کنید.

برای برکداندن نامی ادیک، روی نماد کل پیں یا کلیک کیک کیکند. برای بزرگ کردن صفحه، یک یا دو بار روی نماد تصویر کوچک کلیک کنید، سپس با استفاده از نماد “صفحه کل” به صفحه کامل بازگردید.

د- قلم بندی اسقبل

திர்க்கை है दादा है। बेड मूष्टोर हैत رویه تحت تحت زیر

به شما کمک می کند تا شکل ترسیم شده در بال را کامل بندی کیندی

X اول: با در نازر گردین در پیش بروی “Format/Axis/X-Axis” از نابر مونو کندینید و:

کارت حافظه “Scale” را انتخاب کنید و از -0.25 و To به 2.75 را انتخاب کنید، تایپ خطی یا خطی، Rescale manual or manual، Increment 0.5، # Minor Ticks 1 و علامت های اول را روی 0 رائیک کیندین (این اورگینٹِ پارتمر ها بری پیور X ها است) ).

Economa ra rovi In و “”Minor Ticks ra rovi In registrar kondidat.

ج- روی گزینه “انتخاب” در سمت چپ کلیک کنید، روی “بالا” کلیک کنید، “Show axis and ticks” را علامت بزنید و “Major ticks” In، “Minor Ticks” In و بقیه تنظیمات همینطور باش رها کن

د- برای عرض المزید اسلامه شده روی ” Apply / OK ” کلیک کنید.

2- محور Y: به روشی مشابه (یعنی مراحل ALF تا D) قبل، از محور X با «محور Y»، «افقی» با «عمودی» و «پایین» با «بالا» با «چپ» و «راست» awad kındın استفاده کنید. தியு மூரு Y ה באיד جذب (au) و בא שחעל -0.25 تا 3.6 בעד.

توجه: پس از تنظیم تنظیمات مناسب، باید چهار محور و یک مربع وارد کنید.

axis های باین و چپب باید تیتویه و دراده دیلت بهده . و هر خور باید در هر بینت کمی fratrare از کونت داهت و شکلی هی نکمی بید در هدید بهد.

च- اندازه و مکان देखी

یک مربع کوچک در گوشه سمت چپ شکل یک عدد داخل آن (مانند یک لایه) دارد که می توان از آن برای تنظیم اندازه و موقعیت شکل استفاده کرد.

آ-روی ایکون لیا کلیک راست کیند ; در منوی باز شده بر روی Layer Properties کلیک کنید و Size/Speed ​​in Memory را انتخاب کنید.

ب- «سمت چپ» و «بالا» 20 صفحه، «عرض» 65 و «ارتفاع» 50 صفحه. بر روی گزینه “OK” کلیک کنید. شکل باید به کوبی کے کے کے

ایکس

هداد در آين جا نشان دادن شينه از زير نويس / بالا نويس und کنه و شينه کنوتر.

کاکہ کومور Xها باید کیں با کنگرین (mol/L) و روی “Font size” 24 سرکت شود.

1-brai drej vehid mol/L:

روی “Concentration” دوبار کلیک کنید و می توانید حرکت کنید و موقعیت آن را تغییر دهید.

ب- مكان ناما را تحقيقات بعد از Concentration در كادر بالا كار ديه د، يك فيلته لحيں und (10 mol/L) را كينيپ.

ج- برای وارد کردن مقدار -4، مکان نما را روی 10 قرار دهید، روی مربع سمت راست بالای برچسب کلیک کنید و در کادر ظاهر شده -4 را تایپ کنید.

2- برا روی 24 ب بر روی “concentration 10-4 mol/l” کلیک کنید در کادر رایحه را رایلتن.

3- برای تنظیم سایز قلم، محور عنوان Y محور 24، از همین الگو پیروی کنید.

توجه: B، I، U و G مربوط به به پر رنگ، ایتالیکد، زیر ختدار و عنیک کردن استند. x2 نشان می دهد

ז- עדים רוי מחור הא

1- برای تغییر اندازه فونت تنظیمات در محور X به 24 نقطه، مکان نما را با دقت روی یکی از تنظیمات در محور X قرار دهید و دو بار کلیک کنید و از بین گزینه ها، کارت یادداشت “Tick Labels” را انتخاب کنید. افزودن “امتیاز” به 24 امتیاز. قبل از تیک دار کاردن کادر “OK” به تقسیم بر ضریب در ین کارت تویں کینید و خواندن نیپت زیر RA.

2- فرآیند راه اندازی محور Y را تکرار کنید.

توجه: از تعریف تقسیم بر یک عامل بری کامین دراد کهاس بهک یا که کوک به دراده صحیح کوک بر روی مکور هاستف کوکت می شود. به تور آلم اغر درادة روي يك خور در سرادي 0.000013 شودند، كه

موسور را شولوم می کند، با تعریف تقسیم بر ضریب روی 1e-5عداد روی موسور به 1.3 کیمت کرد کرد . البته عامل باید در تکیک موسور به روست وینیتی ایونیت * درج شود (نه وینیتی).

ث- قالب توقف کامل

اصل و نسب. برای انتخاب قالب برای نقاط داده در نمودار جدید ترسیم شده:

– برای مشاهده نمادهای داده های مورد استفاده در نمودار (احتمالاً مربع های مربع) از تب “Zoom” استفاده کنید و برای بازگشت به فرمت “کل صفحه” از برگه “View” استفاده کنید.

б- “Format/Story” را انتخاب کنید و به قسمت “Story Details” بروید.

– روی مثلث بزرگ (∇) کلیک کرده و گزینه Open Square را انتخاب کنید.

د- از تعبیر “Size” بریا تحمیل بریا تحمیل طوین روی 8 وازید کیندی.

ه- روی “Apply / OK” کلیک کنید.

برای مشاهده از نماد “Zoom” استفاده کنید.

م- متن

همه استقال باید بید بیدی بید بری یکندوین دیلت باشهدن . قبعد متنی Origin add information identification به اشقل RA اسان تر می کند. تعبير متن با صدوق كردن يك تطبيق به شكل بلا نسخ دائه مي شود

روی “T” (متن اول) در نوار ابزار کلیک کنید و مکان نما را به یک نقطه بالا و کمی به سمت چپ شکل ببرید و یک بار کلیک کنید.

ب- در اختر; شکل 1A. جذب در مقابل غلظت برای تعیین اسپکتروفتومتری 6 آهن آهن. تایپ

اطلاعات تکمیلی: آموزش سافر تا سد اکسل با 12 درس

فیلم های آموزشی