منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

جاوا (جاوا) یک زبان برنامه نویسی است که همه منظوره، شی گرا و کلاس محور است. این زبان برنامه نویسی محبوب، اعتماد و استقلال زیادی را برای پلتفرم به ارمغان می آورد و ویژگی های آن باعث شده است که آن را به یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل کند. تاریخ انتشار: 1374

از جاواب برای اینکه کاری وازید می شود؟

جاوا یک زبان برنامه نویسی قابل درک است که برای توسعه نرم افزار، برنامه های کاربردی اندروید، فناوری سمت سرور و سایر منابع استفاده می شود.

جاوا یکی از پر ک یزیک به این کھیں کد کد کامپایل شده روی تمام پلترافتهایی که جاواالی تحمیل کومونی.


جاوا

rewi en pak फुचुदारी ، जावراق जूरी याद मीगीाद मीगी के तु हिच कलास अधिक शानीडी! بدون هيك كلسيبا java app bizen, پروژه محور ياد بجير und حسبي پول در بيار!


زبان برنامه نویسی جاوا: تاریخچه، ویژگی ها، اصطلاحات و نکات مهم

با توجه به پشتیبانی گسترده جاوا و قابلیت ساخت آن، این زبان برنامه نویسی در زمینه های گسترده ای مانند ساخت اپلیکیشن های سایت کلاینت-سرور (کلاینت-سرور)، اپلیکیشن های اندروید و تحلیل پردازش داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان برنامه نویسی در کنار نرم افزارهایی که توسعه دهندگان با جاوا کار می کنند بسیار سازگار است و با نیازهای توسعه دهندگان در طول سال ها سازگار است.

زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

البته در این مدت زبان های برنامه نویسی بسیار کاربردی و به تازگی توسعه یافته نیز ظاهر شده اند که در برخی موارد جایگزین بهتری برای جاوا هستند. به عنوان مثال، زبان برنامه نویسی کاتلین (Katlin) در سال های اخیر با جاوا جایگزین شده است.

ایا جاوا هونو هم حبوب است؟

بله حتما. जवा बा अधे के शेश अज 20 साल गुद्ध दर्ड; ولی هنو هم ییک از پر کرین ترین زبانهای برامنا نویسی در جهان می کوسود می شود. در طول 25 سال گذشته، برنامه های بی شماری با استفاده از زبان جاوا نوشته شده اند و همین کافی است تا جاوا به یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شود.

بر اساس نظرسنجی StackOverflow در سال 2020 که بر روی توسعه دهندگان حرفه ای انجام شد، جاوا در میان محبوب ترین زبان های برنامه نویسی رتبه چهارم را کسب کرد و 4.38 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از این زبان برای برنامه نویسی استفاده می کنند. (منبع)

30 نکته برای برنامه نویسی جاوا و بهترین تمرین برای مبتدیان

وجود جاوا در طول نسل‌های مختلف نرم‌افزار باعث شده است که توسعه‌دهندگان تنها بر به‌روزرسانی نرم‌افزار خود تکیه کنند و مجبور نباشند ابتدا کدهای برنامه خود را به زبان جدید بازنویسی کنند. اگرچه جاوا همچنان در زمینه برنامه نویسی در سمت سرور و سیستم های سازمانی است، اما ورود اندروید به زبان برنامه نویسی کاتلین دشوار است.

জাযায কান্ত্য্তা দারাদ্রাদ্রাদা

Java یکی از بهترین زبانهای برامنا نویسی به کیسب می آید; اما ما با برخی مشکلات امنیتی روبرو هستیم. با توجه به آن که در دو دهه کیکستی نیمی از به جافاس و نیم تواوان در رامان مامان کرد که از به شایں به شھیں کے کے کرد.

خود جاوا امکانات داخلی زیادی برای حذف خطاهای برنامه نویسی دارد با آن وصاف، توسعه دهندگان سایت که با جاوا کار می کنند باید اصول کدگذاری امنیتی مانند اعتبار سنجی ورودی، بازرسی های امنیتی و بررسی مداوم کد را داشته باشند تا از برنامه امنیتی ساخته شده راضی باشند.

زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

Inevitably دانلود کنید: تعریف سافر تا سد فرامی نویسی جاوا (فیلم فارسی+ pdf)

ویژگی های جاوا

1- غمگین جاوا پیچیدگی هایی مانند اشاره و بارگذاری بیشتر از اپراتور را حذف می کند (که در C++ و سایر زبان ها موجود است) و آن را برای توسعه دهندگان ساده و راحت می کند.

2- قابل انتقال جاوا مستقل از پلتفرم است. این بدان معناست که هر پیامی که بر روی یک پلتفرم نوشته شده است را می توان به راحتی به پلتفرم منتقل کرد.

3- شی گرا در جاوا همه کیز به یک شیه (شیء) که درای هدا و برعاد است در کی در کَی می شود و تمام عربی با از آن زکی می شود مهندم.

4- امن تمام کدهای جاوا توسط بدن انسان به بایت کد تبدیل می شوند. عل بشته آن كار مستها تستيمها و فرامة ها بدون ويروس و كراستي مي شود.

5- پویا زبان جاوا به آين منتدى كه مي توادن را با محيوت در حال تحميلى منتدب كند كى كه كى كى ك. به آین سورگ اتفاف کرمی کے ہے ہے کے ہ۔

حتما دانلود کنید: آموزش برنامه نویسی جاوا با Eclipse (و نکات کاربردی)

6- توزیع شده است جاوا این امکان را به برنامه نویسان می دهد که برنامه ها توزیع شوند. با استفاده از قابلیت Remote Method Invocation (RMI)، یک برنامه می تواند متد برنامه دیگری را در شبکه فراخوانی کرده و خروجی را دریافت کند. با تماس با هر دستگاهی می توانید به فایل دسترسی پیدا کنید.

7- قدرتمند سیستم جاوا دارای سیستم مدیریت حافظه قدرتمندی است و این امر باعث می شود تا احتمال خطا از بین برود، زیرا سیستم در طول فرآیند کامپایل و زمان اجرا کد را بررسی می کند.

8- توپ کارایی அக்குக்கை இயாப் பைப்பு க்குக்கு யாய் கெப்பில்ரிரை Jit (فقط به موقع) دستیابی به عملکرد بالا را امکان پذیر می کند.

9- تفسیر کرد جاوا به بایت کدهایی کامپایل می شود ک یک میکت زمان اجرا (زمان عجرا) آنها را تفصیر می کند.

10- چاند нахи जावा चंद नही (Mnogonishkov) است; اینی می توادن کند روند روند فیلم (معروف به فرادهای سابوک یا فرآیندهای نور) را به تور همزدهان اندا این کار میست می شود فرامنا نوسی نشکه ها کییلی راحتتر نمع شود.

زبان جاوا چیست؟ کاربردها، ویژگی ها و اجزای آن

حتما بخوانید: மியியை தியாயு யாவா ர ராரை कैनिम؟

اجزای جاوا

1- JVM (جاوا مجازی ماشینی)

ماشين مجازی جاوا در وقد انتزاعی است ک میکت عرض المزید (زمان پیک) را بری ایکی بایت کد فرام می ک| JVM افزود:

 • مشخصات: این سند پیاده سازی JVM را توصیف می کند. این سند توسط شرکت Sun و سایر شرکت ها ارائه شده است.
 • پیاده سازی: программа компьютеры пейзажде шед эст че электронные مشخصات ра обзомдахе ми кенд.
 • یک نمونه زمان اجرا: هر زمان که شما دوستوری RA در خت فارمان و کرید و کلاس جاوا را عجراد کیندد، یک نصوت ید شیز یز JVM.

2- JRE (محیط زمان اجرا جاوا)

محیط اجرای JRE اجرا می شود. این محیط JVM را پیاده سازی می کند و تمام کتابخانه های کلاس جاوا و سایر فایل های پشتیبانی را که JVM در زمان اجرا استفاده می کند، فراهم می کند. ب هرر

3- JDK (کد استفاده)

कित देश؟

 • कमपायल (کامپایل)
 • سند (سند)
 • بسته برنامه جاوا

كيت تعريفة جاوا سملي JRE ي هوائي وقديلها و فايلها فيلها فيليها علي مدياز برامنا نويسان است. این کیت به صورت رایگان و با JRE توسعه یافته است که شامل مفسر یا لودر جاوا، کامپایلر (javac)، فایلر (jar)، تولید کننده سند (Javadoc) و سایر ابزارهای ضروری می باشد.

فایل اضافی: 6 بعد از اینکه فایل PDF را دانلود کردید

منتدیات جاوا و تحمیلة که بادی بلد سبحث

اساسيم تعليمة در جاوا علي هي برامنا وسيفي شي غرا (OOPs) آن ستحد. OOP با برنامة تحميل زير تعليق نرم فزازر و برامنا تعليق و تعريف تبريف و تحديث ران اس.

 • شی (شیء): شی آرمت یا بیستی است که هلت و بیگرت دارد. مثلاً сиг ра ми туан ик д даря ранг, race, نام وتارهای ماند parzin کرسیا و خRY دpol rov یونانی کكوی وورد در زرسس One وورد veni رر plan gova کردou وورد veni ر| گپلو کرتام فی وورپول چدر ظری وجیه خورد ونی رر plan gova کردو وورد veni ررس last کردت وورد veni ر| грфp نامی
 • کلاس (کلاس): يك كلاس سمولة ي از جديد شي است و مي توا فرض كنيم؟ ז קל בר ברراق קד קד מ מ מ מ מ מש מ מ מ מעש מעש מש פ פ פ ، בג בג בג בג בג … דר …
 • سازنده мобильный аст очень ик рош бех назработь бесплатно, ама энтор نیست. نام آن با نام کلاس یکی است و هیک قامتی بر نمی کند.
 • میراث مفهوم این است که در یک كلاس ویژگیها و بهتابهای کلاس را به میاورد.
 • پلی مورفیسم فرآیند انجام یک کار به طرق مختلف متفاوت است و به برنامه نویسان اجازه می دهد تا از یک کلمه برای معانی مختلف در زمینه های مختلف استفاده کنند.
 • انتزاع – مفهوم – برداشت انتزاع – مفهوم – برداشت در جاواب بريا بريا كامل كردان دليتا نتيني و تعريف تحميل تعليق مي شود.
 • کپسوله سازی بسته ب حرر كلاس جاوا منتوس اي از Encapsulation است.

آموزش رایگان تمامی زبان های برنامه نویسی اینجا (کلیک کنید)

چگونه جاوا را یاد می گیرید؟

جاوا یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی است، احتمالاً به این دلیل که قابل اعتماد، قابل اعتماد و سازگار است. بنابراین، اگر می خواهید شروع به نوشتن کنید، بهتر است از جاوا چار ناده خندق استفاده کنید:

 • кар ход را با شوها
 • موضوعات پیشرفته ای مانند برنامه نویسی پیشرفته، کلاس های استثنا، اتصالات جاوا، مجموعه ها، کلاس های استثنا، مدیریت استثنا و کلاس های بسته را بیاموزید.
 • برنامه نویسی را به طور منظم تمرین کنید
 • مقالات و اسناد را در جاوا بخوانید.

جاوا را به صورت رایگان و پایه در اینجا بیاموزید (کلیک کنید)


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !