منو سایت

زبان برنامه نویسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زبان برنامه نویسی

سویفت (Swift) یک زبان برامن نویسی همه منزوره ی متن باز تراشین شده تسورکت اپا ل. (Apple) این زبان با تعریف کریتن از زبان پیتون (Python) شکسته شد و همین مساعلا آن را سریت و ده. گوشی آز زبا؟

کهیلی از برامنا هی معروف مسل لینکدین (LinkedIn), لیفت (Lyft) and وردپرس (WordPress) با سویفت نهشدا. اگر به توسعه iOS علاقه مند هستید، به شما کمک می کند تا چیزهای زیادی یاد بگیرید. در این مقاله با مزایا و کاربردهای زبان برنامه نویسی بیشتر آشنا می شویم.

سويفت چيست؟

سويفت نام يك زبا تلفن؟ اپل در سال 2014 به زبان را تراشین کرد تا زبان آمدی در اختیر تیزانه دیگر یو. به گفته وب سایت swift.org، زبان سوئیفت به گونه ای طراحی شده است که ایمن، سریع و پاسخگو باشد و همچنین جایگزین مناسبی برای زبان های مبتنی بر C است.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


زبان برامه نویسی سویفت به تور برامین در مسیر تعلیم غام برمیدارد ومعه آن نیز همچن پیشت در حال رشبر امت همچن در حال روشد امیز. شما می توانید کد منبع را در github پیدا کنید و به راحتی می توانید به کد منبع دسترسی پیدا کنید.

دانلودهای زبان برامنا نویسی سویفت

 • ژنریک قوی: جنريكاين مجموعة را به شما مي ديند تا استخا
 • காட்ட்டை கட்டை ஬ுமை: زبان سویفت قبعد المنزلیتت، انترا و کراستیا ختاها در زمان عجرا RA dard.
 • ساختار و کلاس: زبان برنامه نویسی Swift امکان تعیین یک کلاس یا ساختار واحد را در یک فایل و برای استفاده از کدهای دیگر، یک لینک خارجی را نیز در دسترس قرار می دهد.
 • بحثی از برکلمی برامنا نویسی protocol axis.
 • حافظه ایمنی: زبان سویفت کادیر است به تور اومتویک را کیمی را کند از بروز بهتارای کند.
 • مدیریت حافظه: ارجاع خودکار (ARC) به شما امکان می دهد تا میزان مصرف حافظه برنامه خود را ردیابی و مدیریت کنید. این موضوع باعث می شود که نگران نظارت بر مدیریت حافظه باشم.
 • பியுத்திய் செர்ரிரிப்ப்புப்ப்பு: enum ها یا همان برهای برهای شمارشی در زبان برامنا نویسی سویفت قبعد تعلیم الالغو دراند و می تردنه برهای قبل هم دردان بادشند.
 • منتدرة پیکیج (مدیر بسته): Swift Package Manager یک ابزار بین پلتفرمی است که می تواند برای ساخت، اجرا، تست و بسته بندی کتابخانه ها و فایل های اجرایی سوئیفت استفاده شود.
 • اشکال زدایی: زبان برنامه نویسی از زبان برنامه نویسی LLDB استفاده می کند. این قبعد به شما مجموعة اشقل دفعز منتدیل، کامه بندی ساماکا روگی سباک و مورودی دیگر رو می chhed.
 • سازگاری کد منبع و باینری. این کتابخانه با تمام نسخه های سیستم عامل سازگار است و گنجانده شده است. بنابراین، برنامه های شما از آخرین نسخه کتابخانه در سیستم عامل استفاده می کنند و همچنین می توان کد را بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا کرد.
 • تاپل ها (تپل ها): वोट दापल बह शा में गरोफ़ बंदी से देखें काष दर इक कैता एधिड र देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध देध অন্য়ে মে কান্যান আজে তাপ্লান বের ব্র্তান ক্দ ক্তা বে কাযাত কাযাত কাযাত
 • سينتكس بستار (Closure Syntax): سویفت از سنتکس سبوکی است و همین مساعلا من تعریف درهم برهمی و ادرمی از ناوایی بود این یتیا شود.

чера байд суифт яд гыйным؟

برای یادگیری و استفاده آسان طراحی شده است. شرکت اپل آن زبان را با توجه به برامنا نویسان تازی وارد ساخت. زبان اگر در زمینه کدنویسی تازه کار هستید، می توانید با استفاده از برنامه Swift Playgrounds که مخصوص iPad است و کدنویسی با Swift را برای شما آسان می کند، شروع کنید.

زبان برنامه نویسی

با یادگیری زبان، می توانید به گزینه ای جذاب برای کارفرمایان بالقوه تبدیل شوید. نیاز به استخدام برنامه نویس بسیار بالاست. طبق دیدگاه شرکت اپل، ن شرکت با ساخت زبان سویفت کینه است به دو میلیون شغچر حولیت ممه ایجایجایلات ممه یجایجایجوم. به گزارش وب سایت Indeed امراد امرادی یک برنامه نویس iOS در آلید منتدى 1116807دسدال در س. אגר מי פוריזיני וארד מעסיר סאקט אפריך שידים שידים، ישערים עבומים עבומיה

در عرض المزيد تحميل به به از كوتن فاكسام و كوت زبان برامنا نويسى سویهیب.

نقاط قوت سوئیفت

سریع و قدرتمند: SWIFT از فناوری کامپایلر LLVM استفاده می کند و کتابخانه استاندارد آن کدنویسی را بصری و کارآمد می کند.

نوین: با استفاده از API و API سوئیفت. استنباطی کد شما RA تامیزتر و کیمیر تازنباتی کد می‌کند. ماجول ها هدرها را دلمت می‌کنند و افضی نام‌ها را صفحل می‌کنند.

یادگیری آسان: سویفت با تعریف به نیادیک به نیھیں نھیں نویسان تیزی کار تراشین شده است. می‌توانید با Swift Playgrygs شروع به نوشتن به زبان خود کنید. از جایی که سایت‌های آن‌ها را می‌سازید شروع کنید. অন্য়ে মে ক্যান বানান ব্র্র্য ন্র্যান্যান বায়্য়্য শ্য়্যা শ্য়্যা শ্য়্যা

عناوین: SWIFT دارای ویژگی های امنیتی مختلفی مانند مدیریت خودکار حافظه، داده های نوع مقدار و مقادیر اولیه متغیر است. در زبان سویفت هیک شییی نمی‌ توادن تهی بهد و در سورت آز کینی شی کامیلر ن زبفپ ن جلید شما رایزنی غرفپ توا این تعریف ها از کرش کردن برامه در همین عجر می کند.

چند اسکوتر: سوئیفت از تمامی پلتفرم های اپل، لینوکس، ویندوز و اوبونتو پشتیبانی می کند.

کتابخانه های پویا: The libraries are pooja در خاص از کد شما کارد دراند و در کروت نیاز به بارکیک می شوند. این کتابخانه با تمام نسخه ها پراکنده است.

انجمن بزرگان: سویفت درای یک از فیلم ترین و غنی ترین انجمن های متن باز است. همچنین، منابع زیادی در دسترس است.

نقاط ضعف سوئیفت

زبان نسبتا جدید: سویفت هنوز زبان نوّایی است. یعنی مقداری از ظرفیت و منابع با تعداد غذای دستی برابر است.

پشتیبانی از چند کامپیوتر ضعیف: اگرچه زبان سوئیفت از تمامی پلتفرم های اپل، لینوکس و ویندوز پشتیبانی می کند، اما بهترین عملکرد خود را در زمینه توسعه اپلیکیشن های بومی iOS نشان می دهد.

به روز رسانی های مکرر: سویفت زبان جدیدتری است به روزیکی هی کیمتری دارد. این تعمل می توادن مستدر شرک شدان فراست فایدین کو کے بری بری کے کے در تجوا.

IDE به IDE: برنامه رسمی Xcode که IDE (محیط محیطة‌ تعلیقة)، در بخش‌های هي تحميل دهم می‌دهد.

compare سویفت با زبان Objective-C

ابجكتيو سي (Objective-C) يك زبان برامن نويسي همه منزوره اي شي غرا است. پیش از جندون شدن زبان سویفت، target-c زبان ریایل مدر برامه نویسی بری سیستم chraphex x و ios بود. این زبان ویژگی های زبان C و Smalltalk را با یکدیگر ترکیب می کند. پاز از شاهدة شدن زبان سویفتتت، از موبایلة و میزان از Objective-C كاسته شد; با این حال، همچنان باید با برنامه های نوشته شده به این زبان حفظ شود.

پس که کیز مستر ارجهت سویفت می شود؟

firstly باید به این شنتی ی مهم زیاد کینیم که زبان سویفت جانشین تصمیم زبان Objective-C ن. هر کدام از این دو زبان قابلیت‌های متفاوتی دارند و می‌توان از آن‌ها به طور همزمان برای ساخت اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند استفاده کرد. بیایید این دو زبان را با هم مقایسه کنیم.

سويفت

 • می توانید با Xcode، Swift Playgrounds، Cocoa Touch برنامه ریزی کنید.
 • امروزه این زبان فقط از نسخه‌های iOS 7 بعدی پشتیبانی می‌کند. İn بدان صناعة است كه هي شما با يوفون و پدهاي كه پيشاز سال سااخته شاخ اندر رو ي ™ fi fi Er.
 • سویفت یک زبان مدرن، برای به زبان انسان و درای سنتکس ساده است که مستر شیشایش 
 • مطابق با مشاهده شرکت اپلت، زبان سویفت 2.6 براب سریع از زبان Objective-C ست.
 • سویفت داکیومنتیشن YA همان اکتونسازی غانی دارد و به تور رتب به روزیدین می شوت.
 • درخواست برای استخدام برنامه نویس مورد نیاز است.

لنز-C

 • برای استفاده از Objective-C، می توانید Xcode را برای استفاده اجرا کنید.
 • این برنامه فقط برای iOS در دسترس است.
 • آزب از زبان Objective-C معمولا منتدر قائن القة كدنویسی می شود ,راین زبانسابی فت ینپ این.
 • زبان target-c ۲.۶ براب کندتر از زبان سویفت است و بری نوشیت the phone number.
 • Objective-C Objective-C به نام روسی اضافه شده است.
 • Objective-C باید در Objective-C استفاده شود یا حذف شود.

به طور کلی، سوئیفت برای یا این که سوئیفت دارای قابلیت همکاری با بخش های مختلف Objective-C است که این معنی را دارد که کدهای سوئیفت در کنار فایل های Objective-C قرار گرفته و اجرا شوند. برای استفاده از Objective-C Objective-C، باید از API استفاده کنید.

افزودن: تعریف سفر تا سد برامن نویسی ios

مقدمه اي بر سينتكس سويفت

سویفت به کاتر سینتکس ساده و شویدی خود می شود. بیایید نگاهی بیندازیم و ببینیم:

سلام دنیا

شيرن برامل در سویفت Hello world! خیلی ساده است. می کودین این برامه را در یک اته ویشتر و نیازی به از کتاخانه ن قوبه ها افافه نداقاب تهر هی افافه نداھاشتو. همچنین در زبان سویفت نیازی به آز از کاموکل در فیستان هی مکدل

چاپ (“سلام دنیا!”)

مقادیر ثابت (ثابت) و متغیر (متغیرها)

در زبان سويفت، از تصريب وار بريا ساخت مفتاح و از لت بريا ساكت حابته ها وازيد مي كنيم. வியுக்க்கா வ திடை ה באיד ב קחטרי קה בה אשי ה מי עועאםק

var myVariable = 10

اجازه دهید myConstant = 10 باشد

نیازی نیست که را به روست صریح تایپ کند اغر در زمان صاحت يك مفتحة يا تابيت قامتي را به آن كاربرد ديه كامبايلر مي توادن رو انا حابين َنزین èch ارا حزین بزند. به عنوان مثال، компайлер ми тованд хадс бзанд чех ourVariable یک عدد صحیح است، чера чера чера часть ан бр рови ик регистрация шедь шедь.

ourVariable = 25

اگر می خواهید نوع مقدار مشخص شده را تغییر دهید، باید نوع کالا را تغییر دهید.

اجازه دهید سن = 3

اجازه دهید myCatIs = “گربه من است” + رشته (سن)

تمبر (myCatI)

راح ساده تري بريا وارد كردن يك تصحيح به يك فيشه وجود دارد; می کوستین را انتر برانتز قارد داده از یک بک اطنتش آنیش از یک بک اتنتش از یک بک اطنتش از

رها کردن گربه ها = 5

اجازه دهید سگ = 10

let catsAmount = “من (گربه ها) گربه دارم.”

let dogsAmount = “من سگ (سگ) دارم.”

let petsAmount = “من (گربه + سگ) حیوانات خانگی دارم.”

چاپ (petsAmount)

ارائه ها و دیکشنری ها

می توانید براکت ها، آرایه ها و دیکشنری های مختلف ایجاد کنید. מי עבודע משקרוןן אינדיש אין כלידים דר עתן בארקט בשה אלמני פימני با صدوق كردان المان هي جديد أرايه ي شما به روست العربية بوزر تر بعر شد.

var groceryList = [“eggs”, “yogurt”, “cheese”]

لیست خرید[1] = “نان”

groceryList.append(“قهوه”)

چاپ (فهرست مواد غذایی)

این ویدیو را حتما ببینید

برای تعریفة سويفت: تعريف سفر تا سد سويفت (فيلم+ جزوه pdf)

خلاصه ها

به شما علي غام در مصير تعريف زبان سويفت به شما فعلي مي غويم! سویفت یکی از جانب برامناوسی همه منزوره و متن باز است که می تواند به شما کمک کند. بسیاری از برنامه های موجود در برنامه به زبان سوئیفت نوشته شده اند. मोबायोटा जाबन सुइफ दाल देशेश स टेट टेट है जामाना जाने बरय बाने अन आस. ما امروز به باکشی از نگه داشتن ایرتی ایین زبانه ازنا سهدیم. अनुद्धारीम इन मेलबाट ब्रायतान मोबाट موفق باشید


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کا با 5 دیکه در رزتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !