منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

PHP نام زبان برنامه نویسی است، متن در سمت سرور قرار دارد و توسعه دهندگان از آن برای توسعه وب استفاده می کنند. تلفن یک زبا؟

در این مقاله شما را با نحوه کار RA و ویژگی های زبان برنامه نویسی PHP آشنا می کنیم. در پایان این آموزش می توانید اولین برنامه Hello World را به زبان PHP بنویسید.

PHP چیست؟

PHP در ابتدا به صورت اختصاری “صفحه اصلی شخصی” به معنای “صفحه اصلی شخصی” نامیده می شد، اما اکنون مخفف “پیش پردازشگر فرا متن” به معنای “پیش پردازشگر فرا متن” در نظر گرفته شده است. کلمه אול בה קוהי מחשטי קמל פסטר ב מחשטי מחחח יקיניט).


PHP

toi en pak फुचवदारी ، php रो जूरी याद मीगीरी के तो हिक कलास शुद शा पक दिगे ए नही दीदी शेनिदी शेनिदी! PHP را اضافه کنید و بررسی کنید تا به روز رسانی خود را اجرا کنید و کارتان تمام شد!


اولين وصف زبان پ پ 1 26 سال پيش تنشر شد. PHP نسخه 8 در نوامبر 2020 منتشر شد، اما همچنان پرکاربردترین نسخه PHP 7 است.

اطلاعات اضافی در مورد: PHP دارای 17 نسخه متوالی است.

پیک پی روی موتور Zend (زند) که معروفترین تردزه نویسی موتور است عجر می شود. این زبان از موتورهای دیگری مانند طوطی، HPVM (ماشین مجازی هیپ هاپ) و هیپ هاپ (هیپ هـــ) استفاده می کند که توسط فیس بوک ساخته شده و توسط فیس بوک اجرا می شود.

زبان برنامه نویسی PHP بیشتر برای ساخت وب سرور استفاده می شود. این زبان در مرورگر قابل استفاده است و خط فرمان اجرا می شود. بنابرایزنی، اگر تنزیدی به درازی کد ترمیال خود در برازور هییی، می کندی آنا در ترمیال نیشن ونی هییی.

PHP رایگان

نرم افزار PHP برای پردازش فایل ها آماده است. زبان PHP بیش از 15 سال است که برای سرورهای وب استفاده می شود. در ادامه به برخی از مزایای این زبان اشاره می کنیم:

 • زبان برنامه نویسی کراس پلتفرم (Cross-platform): PHP به هیچ پلتفرمی وابسته نیست و برای استفاده از آن نیازی به داشتن سیستم عامل خاصی نیست، زیرا این زبان روی هر پلتفرمی از ویندوز گرفته تا لینوکس و مک اجرا می شود.
 • زبان متن باز (متن باز): PHP یک زبان برنامه نویسی است، متن باز یا منبع باز است و کد اصلی آن در دسترس همه کسانی است که می خواهند با این زبان کار کنند. اضافه شد که امکان استفاده از PHP برای لاراول وجود دارد.
 • یادگیری آسان: یک PHP جدید که برای دسترسی سریع استفاده می شود. אגר אז עז כבל דנש פרעמנוסים לדעת לאדשד، ראהט מי עבודע איבועינאעי
 • کمک PHP برای اضافه کردن: شما به راحتی می توانید PHP را به تمام پایگاه های داده اعم از رابطه ای و غیر رابطه ای متصل کنید. PHP در کمترین زمان ممکن به MySQL، Postgress، MongoDB و هر پایگاه داده دیگری متصل می شود.
 • انجمن پشتیبانی: گروه ها و انجمن های PHP از اینترنت پشتیبانی می کنند. با گشت و گذار در سایت های مختلف می توانید به راحتی راهنماها و راهنماهای استفاده از این زبان را بیابید یا مشکلات و سوالات خود را با دیگران در میان بگذارید.

نسخه PHP: 4 زبان PHP

که کاسین از PHP وازی می کندن؟

چندین شرکت معتبر و غول تکنولوژی در جهان از PHP برای اجرای سرورهای خود و ایجاد برنامه های قدرتمند بسیاری استفاده می کنند. در ادامه به برخی از این اسامی اشاره می کنیم:

 • فیس بوک: Fesbok از پی اچ پی braй programmы سایت من را وارد کنید. این شرکت به نوبه خود با براینا متوری به نام Hip Hop برای PHP به تعریف بهتر از زبان کرمک.
 • ویکی پدیا (ویکی پدیا): سایت wikipedia یک از کیکری سورتی جاهان دراره هر موضه‌آونی است که با notes زبان نویسی php ساخاخ وان نوشته شده است نویسی php سته شجته شهسمالی نونی هاخاخاخاخ One شچسه bow نهی ph phakh food شدهœ نوَشَنَه ph pp سشنیابین. بنویس
 • سیستم های مدیریت محتوا (CMS): معروف ترین سیستم های مدیریت محتوای جهان مانند وردپرس، دروپال، جوملا و مجنتو با PHP ساخته شده اند. Internet (Shopify) هم روی PHP اجرا می شود
 • پلتفرم های میزبانی وب: رایانه BlueHost و Whogohost بدون استفاده از PHP.

آیا PHP در حال از بین بردن است؟

در حال هذاه سر عقد ایکھیں از زبان برامه نویسی پی اھ ر رو به کاهت اآبری دارم هئه Why Jadi وجcjom dard هفتهای جدی وجا chd کھد بردای جدی وجا درد. این بحث شامل زبان هایی می شود که برای سرور مناسب هستند، مانند جاوا اسکریپت، پایتون، گلانگ و غیره.

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

نسخه PHP: 10 زبان PHP (ارسال شده)

اما ایا جوكة PHP جوكةً در حال مرج است؟؟ پاسخ به این سوال منفی است. برخلاف عدم تمایل برخی افراد به استفاده از PHP و ادعای برخی دیگر مبنی بر کاهش استفاده از این زبان، تقریبا 80 درصد از وب سایت ها با PHP اجرا می شوند. بنابراین اگر 10 روز بازدید می کنید، 8 روز بازدید کنید.

PHP نیز در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی بهتر عمل می کند. بسیاری از توسعه دهندگان PHP آن را ساخته اند و افزونه های وردپرس در شرایط خوبی هستند. افزودن PHP به 86K

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

چگونه اولین برنامه Hello World را در PHP بنویسید؟

हाला के ब؟

ابتدا باید PHP را روی دستگاه خود نصب کنید. می توانید از XAMP (کراس پلتفرم، آپاچی، MySQL و PHP) و WAMP (وب، MySQL و PHP) استفاده کنید.

جستجو برای: چه PHP؟ پاسخ به چند سوال رایج

XAMP روی همه سیستم عامل ها کار می کند و WAMP فقط روی ویندوز کار می کند. ما در اینجا از WAMP استفاده می کنیم.

سرور WAMP یا XAMP را باز کنید و مطمئن شوید که همه سرویس ها در حال اجرا هستند. اگر از WAMP استفاده می کنید، لوگوی WAMP در نوار وظیفه باید به رنگ سبز باشد.

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

অন্যা প্রির্য রা বাজ্র্ড্ড ইধ্য়্তে দিরিয্য রিরিযার্য বেরিক্রি বের্যার বারিক বারিক دیرکتوری ما wamp64 است.

wampfolder

دایرکتوری را باز کنید و پوشه www را باز کنید.

پوشه www

همانجا یك پوشه و نامش RA هر كه میكہہ لہیں لہیں سپس پوشه را با ویرایشگر کد باز کنید.

یک فایل index.php افزودن و کد زیر RA در آن کار دیه:

پژواک سلام جهان;

?>

علاوه بر این، می توانید متن Hello World را در یک متغیر قرار دهید، سپس از سیستم Eco برای نمایش آن در مرورگر استفاده کنید. در PHP می توانید یک متغیر را با علامت دلار ($) علامت گذاری کنید. بیانیه های شما به جز مرد اختر، باید با کتم کتمه ختامه پیدان کندند.

$greeting = “سلام دنیا”;

echo $greeting

?>

برای اجرای کد در مرورگر، مرورگر را باز کرده و مرورگر را باز کنید.

localhost/yur-php-file-folder/php-file.php،

یادتان بهد که سورور WAMP YA XAMP شما باید در هال عھرا بهد وڑرنه به شوله نمی ریستی.

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

आसान देखें डाउनलोड कैनिदी: अधिक स؟

همانطور که می بینید، کد با موفقیت در مرورگر اجرا شد زیرا ما مسیر فایل را به درستی پیدا کردیم.

PHP را به فایل HTML اضافه کنید تا مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید این کار را به روش زیر انجام دهید:

<глава>

کد پی اچ پی

<тяло>

این نتیجه کد PHP تعبیه شده در HTML است

$greeting = “سلام دنیا”;

$campers = “سلام اردونشینان”;

echo $greeting;

پژواک”
”؛

echo $campers

?>

زبان برنامه نویسی php چیست؟ (کربردهاب، معایب و آزایا)

تمام زبان های برنامه نویسی در اینجا آموزش داده می شوند، کاملا رایگان!

خلاصه ها

PHP هونز هم یکی از زبانهای این است با ایه ه براکهای جدید کارک ویں بودیا این زبان جود دارد، اماوس ته لیز بیافind. அக்க்கு஡، ஬ை நார் நமியி ரைர் PHP ஬ை இநிאת. برای خواندن این مقاله از شما تشکر می کنم. اگر می خواهید از PHP استفاده کنید و از PHP استفاده کنید!


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !