منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • داکار چیست؟ چگونه با سیستم های مشابه مقایسه می شود؟

داکار چیست؟ چگونه با سیستم های مشابه مقایسه می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داکار چیست؟ چگونه با سیستم های مشابه مقایسه می شود؟

اگر برنامه یا سرویسی دارید و می‌خواهید روی سیستم‌های مختلف مانند VPS یا ماشین‌های اختصاصی بدون مشکل کار کند، از کانتینر استفاده کنید. یکی از محبوب ترین پلتمترین های کنترینی داکر است که همه با آن تعریف ندر.ا

تفاوت در این مقاله چیست؟ فی ار. فی ار. وپ دیر. همچنین مزایا و معایب داکار بررسی و بررسی می شود.

داکار چیست؟

داكر يا docker يك نرم فزارة مصرون باز است كه براي استعالي برامه ها نتن كنترين هاي مجازی اسامي مي شود. مجازی سازی به سبوک Containerization به های های فریفی که می دهد تا در میکت های کاپیک ک٩نف. به تور مجموعة داکر می دهد تا سیستم مدیریری ری کنتمنت وردپس را دریستم هی ویندشتک، اینکس هدویندشتک، اینکس هیویندشتک، اینکس هیویندشتک، یلیس هکویندشتکة.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

toi en pak फुफ़ुदरी ، साफरतासद मबानी पानी नोविसी नोविसीरो जूाद याद मीगी तू हिक हिक कलास अधिक कालस पक दिगे दिगे ए नही दीदी शेनिदी शेनिदी शेनिदी शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


ویدئوی زیر را تماشا کنید:

مقایسه داکار با ماشین مجازی

با آئین که داکر و ماشین‌های مجازی هدیدی منتدی دارن; اما عملکرد، پشتیبانی از سیستم عامل و قبعة تصفع آن ‌ها به ترز عادی بریدی کتفا است.

تفاوت واقعی این است که کانتینرها سیستم عامل میزبان را به اشتراک می گذارند، در حالی که ماشین های مجازی یک سیستم مهمان را به اشتراک می گذارند. کی روش برای کی، نیازهای شرکفوگی بر، نیازهای شرکفوگی و دورکه سیستم عامیل می گ.ذ برای بیشتر به جدول زیر بیندازید بیندازید.

داکارماشین های ماجاجی
سیستم عاملسیستم امعل بین کنتریر ها کرد است.هر ماشين مجازی يک سيستم املي جديد دارد.
امنیتامنیت کام زیرا اپراتور سیستم و هسته مشترک و.امنیت مهم تر است زیرا ماشین ها سیستم های مجازی را با RA به اشتراک نمی گذارند.
کاراییعملکرد سریع حتی با وجود چندین کانتینرنظر مشین های مجازی کیشتر کیں کے پیں ناپایدارتری می شود.
زمان بالا اماندانسریعکند (در چند دقیقه مشاهده)
حافظه رمسادهحافظه
حافظه مورد نیازمعمولاً در حد مجابايت است.معمولاً در حد غيابة است.
قابلیت انتقالثبات در میکیتهای بیشتر آسان استانتقال یک ماشین مجازی به یک سیستم دیگر شرک است

خانه دار

حتما بخوانید (محبوب بهترین تعلب ما): بهترین زبان برنامه نویسی برای هک و هک

داکار را با کوبرنتیس و جنکینز مقایسه کنید

در بکش بدیت، به بروسید داکر با Kubernetes و Jenkins حامہ کے بین این ها را یدتضیح خ.

Kubernetes Docker را دانلود کنید

Daker platformи брай сахp това не ду стистем را неми туана местимика ба хом всегда керд. داکر وستفیک آندون کنتیره ها را بر درهین دارد و Kubernetes آن ها را در سکیلی بهیں میدیرده می کن.

با آين حال داكر سيستم كوردون سازي هنا عند Docker Swarm RA دارد. در جدول زیر Kubernetes و Docker Swarm با یکدیگر مقایسه می شوند:

کوبرنتیسDocker Swarm
نصب شده استسخت و طولانیآسان و سریع
قابلیت ارتقاارتقاء خودکارقابل ارتقا نیست
کوشهازیآسانسخت
برابر با ترافیک یا نوار استدست هاخودکار
نظارت برابزار نظارت داخلیفقط ابزارهای نظارت شخص ثالث پشتیبانی می شوند.

داکار را با جنکینز مقایسه کنید

مدیریت جنکینز و تشخیص اطلاعات مربوط به کشورهای مختلف.

جنکینز یک سیستم اتوماسیون واقعی برای مدل توسعه CI/CD (ادغام مداوم و تحویل مداوم) است که در آن توسعه دهندگان قطعات کوچک کد را به طور مداوم به روز می کنند تا از خطاهای یکپارچه سازی جلوگیری کنند. از ترف دیگر، داکر یک سیستم کنتیری است.

با این که این سیستمه ها کیب کید ها کے اما می کہ از هرشک بری راشین به یک پلان. می‌توانید از جنکین‌ها برای برنامه‌ریزی کارهای مختلف و از داکار برای جدا کردن کارها از یکدیگر به عنوان کانتینر استفاده کنید.

از دست دانگی: کند زبان برامن نویسی داریم؟ чанд та байд яд гыйным؟

آشنایی با ظرف داکار

عزر از کنتریر های داکر می شود تا کاربان از شر ابی یامشکلَن یونی. ‌ایبریا شاح یک. دیلیش هم این است که با داکر، یک نرم افزار در همی میکت ها کیمن اکرا می شود.

ظرف داکار چیست؟

کانتینر داکار بسته نرم افزار با تمام المدلونت است بریا ثلاثة یک فرامة خاص است. تمام العربیة و دستور العمل ‌ها برای یا پیکترین ها تسویر فایل ایمیج داکرین تع. هر بار که کاربر از یک تصویر استفاده می کند، یک ظرف جدید ایجاد می شود.

برنامه باید از Docker API استفاده کند و از کد (CLI) برای . اگر چندین کانتینر مورد نیاز باشد، کاربران می توانند RA را با استفاده از ابزار Compose کنترل کنند.

داکر که تور کار می کند؟

معماری داکار علاوه بر کانتینر شامل چهار بخش واقعی است:

 • كلاينت داكر (مشتری داكر): اموبرها رایاعل بریا برای بریا کیں، کریں و کے کے کے کے ہے کہے رایانه باید در CLI (Command Prompt و Command Prompt) یا macOS، Linux فعال باشد.
 • سرور داکر (سرور داکر): به تطبیق داکر سریوس داینی ایا Daemon هم کھیں می شود. در انتظار پردازش درخواست های REST API توسط مشتری
 • تصاویر داکر: سرور Docker دستورالعمل هایی را در مورد نحوه ایجاد یک ظرف Docker ارائه می دهد. تصاویر را می توان از وب سایت هایی مانند Docker Hub دانلود کرد. اینگیت یک ایمیگ استدرین هم می باشد. بری تنمر آن کارد، کاربران باید یک Dockerfile ایندین یک آن RA به سرور عسل کند. شایا =
 • رجیستری داکر: يك برامج تحميل الموردن باز سمت سرور كه ​​بريا هوائط و داكتر اميج ها داكر اوجاز . رجیستری برای شوک ایمیگ ها به شروت مهالی ها حفز کنتری کامل بر روی آن ها کایس مفید. ا از طرف دیگر، در دونیا دستیاها داش One chka.

اطلاعات اضافی: 5 عدد

مزایا و معایب

با این که داکر بهدی کید دارد اما در بیک موردی کاکهه ای هم دارد. در آين قسمت به ترجمة مزايا و معايب رياع آين نرمفزر مي ومديسة

مزایای داکار

 • قابل انتقال بودن: است است این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که یک برنامه پیچیده را روی یک ماشین ایجاد یا نصب کنند و از کارکرد آن بر روی آن راضی باشند. کانتینرهای داکر شامل تمام مواردی است که یک برنامه به آن نیاز دارد و معمولاً به ندرت به ورودی کاربر نیاز دارد یا اصلاً به آن نیاز ندارد.
 • قابلیت اتوماسیون: با کمک کرون کار و ظرف هی داکر، منتدید می کرشان را به رائیه به روست عوتیرکنیر د. فرآیند اتوماسیون به توسعه دهندگان کمک می کند تا از کارهای خسته کننده و تکراری اجتناب کنند و در زمان صرفه جویی کنند.
 • بحظری از یک جمیعت بہے : داکار دارای کانال اختصاصی اسلک، انجمن ها و هزاران مشارکت است.

معیب داکار

 • محدودیت سرعت: با این که إلی قرآن یک عرقة از یک کانتریک داکر سريع تر آز وقتي در يک ماشين مجازی است، نمع مي شود ام هم کان به تور کي برامه به کہ کے کے بومي بر روي يک سرور فيسيکي است.
 • سختی استفاده: Docker برای اجرای برنامه هایی که به رابط کاربری گرافیکی (GUI) نیاز دارند ساخته نشده است، به این معنی که کاربران باید با خط فرمان آشنا باشند و تمام کارها را در آنجا انجام دهند. منحنی یادگیری تند و سخت است، به سیستم عامل خاص هشدار می دهد و مرتباً به روز می شود و تسلط بر آن را چالش برانگیز می کند. حتی اگر احساس می کنید که آن را می شناسید، باید این نرم افزار را هر بار که چالش های جدیدی را مطرح می کند، در نظر بگیرید!
 • نهدين سعركة: روی سیستم عامل میزبان اجرا می شود. إين عنى عين كهر نرم فزار مخرب سبحان در كنتريرها مشقب است پيداش را به رو هوستان پيدا كنتينه ماشين يزَن پيدان كند.

یادداشت مخصوص: تصویر های داکر را از سرورت ناشناس دانلود من زیرا مشکس است داوی بدفازر باشند.

برنامه hai dakar

داکار کاربردهای گسترده ای دارد. در آن بخش، ما به سه مورد کرایز رایز از داکر می فهمم و کوکی کار با آن ها رم ی ت.

 • برای تست یک نرم افزار جدید بنابراین، می توانید یک نرم افزار جدید را بدون نصب دستی امتحان کنید. اگر نیاز دارید نرم افزار را برای سرعت آماده کنید، واقعا مفید است. به تور آله راه رائزی یک سرور MySQL فراسیتی تورنتی و کاکستکندی است. با داكرب، قطع يك دوستور از CLI بريا تنمرش كافي است.
 • CLI را اضافه کنید هذا با وجود آين كهاكر مي توادن بر روي آلوين ماشينزين عجر شود ,اماحير اصل بري رد يناحي شده است. بنابراین، توصیه می کنیم RA را روی یک سیستم مبتنی بر لینوکس راه اندازی کنید. ان کار فیلمی عالی بری تان صفال می کند تا در مورد منتدی سیتم، فرمان و اسکریپت را به هم متصل کنید انگار می دانید.
 • брай межать межать известный известный در صورت خرابی سخت افزار، کاربران می توانند در صورتی که تصویر Docker را آماده کرده باشند، به سرعت هر تغییری را به حالت اولیه خود برگردانند. ان ها کاک باید بک در تصویر را بخ ویک داشاتь ژدیم کندر کند، تاکر باکتیا هر هارا اتمر چاراری ها را اتمر ههوتیا هار ها را اتمر ههتیا چار هارا اتمر هاهاری. بك اب غيري از اميج داكر هم زماني وحدي است كه تعليقات دهلاده به دليل اشقل يا ناسازگاري به عرض المزيد يك نرم افزار خاص برگوردان است.

braй programme игрушка районный Дакр کلیک کنید: участница سافور تا باغ تاکر در 14 درس

سوالات متداول

داکار را با موتور داکار مقایسه کنید؟

داکر نام پلتفرم است، در حالی که Docker Engine یک منبع فناوری کانتینری است که روی سکو زندگی می کند.

چگونه از Docker Community Edition یا Enterprise Edition استفاده کنیم؟

نسخه های CE و EE نسخه های متفاوتی هستند. اولی رایگان و دومی یک سرویس ممتاز است. هر دو قابلة هاي رياضي و فناقة يقميلي RA درنت ميدند مي ساز اما روي سيستم امليه هايتل٩ف كاي مختل٩ف. אגר קארן ניסט קש נרמפקים רא דר שכלע אלי קינדיד קינקםד מי קיטקינ.

איא ایتیتیتریسم

با این که راه تریزی ولین کنتیر شما زمان جادی نیمی برد ; اما کمی بیشتر طول خواهد کشید. برای شروع، Docker یک برنامه کاربردی Docker Desktop با کاربری آسان ارائه می دهد و مستندات جامعی را برای کاربران مبتدی و متوسط ​​ارائه می دهد.

آموزش های برنامه نویسی در اینجا موجود است


زبان چاق

با ان اپلیکیشن صادق، هر زبانی رو قابت با 5 دیه ر روززتوی 80 روز مسل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !