منو سایت

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

جنكينز (جنكينز) يك سرور تحميل تعليقات بازين باز (CI) است. چندین مرحله از فرآیند توسط نرم افزار مدیریت و کنترل می شود، از جمله ساخت، مستندسازی، تست خودکار، آماده سازی و تجزیه و تحلیل کد استاتیک. Jenkins یک ابزار DevOps است که توسط هزاران تیم توسعه بسیار محبوب است.

اتوماسیون جنکینز معمولا با تغییر کد در منابعی مانند github، bitbucket و Gitlab شروع می شود. جنکینز از فناوری های کانتینری مانند Docker و Kubernetes برای آزمایش و آماده سازی نسخه های نرم افزار پشتیبانی می کند، اما از Kubernetes پشتیبانی نمی کند و از یکپارچه سازی کانتینر پشتیبانی نمی کند.

مفاهیم واقعی جنکینز

کنترلر женкинз (معلم سابق)

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

معماری JENKINS از ساخت و ساز پشتیبانی می کند يك جره جنكينز به تطبيق عامل جنكينز RA عجرا مي كندند كه كنترر جنكينز (Controller) حافظ مۈ .ش آن جره، جره هاي عديه كه عمل جنكينز RA عجرا مي كندند، قرآن براء كردند. به با این که به آن می گوییم.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


این کونتریر configura jenkins central RA نگاه می دارد. معلومات و تعليقة شان را منتدرة مي كند، پليكنه ها RA لادراد كرده كرده كره را پريك را كمانن.

مامور جنکینز (راب سابق)

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

Agent یا Agent Jenkins برای انجام کار سازه به کنترلر جنکینز متصل می شود. برای آیکی آن، باید جاوا را روی یک ماشین فیسیکی، ماشین مجازی، نصوت محاسCHaber ابری ص توبر دومی وان یا کوشه kubernetes صبیومی وان خوشه kubernetes.

شما می توانید از چندین عامل جنکینز برای متعادل کردن ساختار، بهبود عملکرد و ایجاد یک محیط امن مستقل از کنترل کننده استفاده کنید.

گره جنکینز

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

грх я Node женкинз ик техником клей брай майны در کنترلر ха، шар نازار آز накш эксилий на ха. این ماشینی است که می توانید پروژه ها و خطوط لوله را روی آن بسازید. Jenkinz به طور خودکار سلامت تمام گره های متصل را کنترل می کند و اگر شاخص کمتر از زبان باشد، آن زبان است، زبان است، زبان است، زبان است.

پروژه جنکینز (جاب سابق)

پروژه یا پروژه یا کاری از جنکینز یک فرآیند خودکار است که توسط کاربر با استفاده از جنکینز ایجاد می شود. அக்கு है தேர்க்கு ஆயை கெர்கித்தை அக்குட்டை யா ப்புட்ட்டு ‌हर द है।।

پلاگین high jenkins

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

یک افزونه یا ماژول های افزودنی که توسط افزونه پشتیبانی می شوند، قابلیت هایی را اضافه می کنند که جنکینز به طور پیش فرض ندارد. شما می توانید تمام افزونه های موجود را از Dashbord Jenkins نصب کنید یا آنها را ارتقا دهید

جنکینز خط لوله

جنکینز چیست؟ (معایب و معادنة از آن)

Pipeline я пип лайн jenkins ик медл хат лулу изданный шедь твесь карбе ист. این خط لوله شامل انواع مختلفی از پلاگین ها است که به شما کمک می کند تا مراحل گام به گام را در خط لوله نرم افزار تعریف کنید و شامل مراحل زیر است:

 • اتوماسیون خودکار
 • تست کند های ی
 • رويه هاي تعملة
 • اسکن امنیتی

می توانید از خطوط لوله به طور مستقیم در رابط کاربری استفاده کنید. Jenkinsfiles از یک فرمت مبتنی بر متن سازگار با Groovy برای تعریف فرآیندهای مبتنی بر خط استفاده می کند و می تواند به صورت اعلامی یا اسکریپتی باشد.

بدردتون میخوره: تعدید فلاتر از سفر تا سد با 14 درس رایگان

جنکینز معماری

عناصر جنکینز به روش زیر با کرید و کر می کندن:

 • توسعه دهندگان کد منبع را تغییر می دهند و تغییرات را در منبع ایجاد می کنند و جنکینز یک قطعه جدید برای مدیریت commit جدید Git ایجاد می کند.
 • جنکینز می تواند در حالت “کشش” یا “فشار” کار کند. سرور جنكينز ci يا تستوب تعليقة مسل كد كد ارتكاب راه تشود مي شود يا مي َاند ما مورمن را بريا تحميل برسي كند.
 • سرور کد را می سازد (Build) و یک آرتیفکت تولید می کند. اغر صاحت با سكبت عاداد شود، تعليق دهير يك پايام عليهم دوزوز مي كند.
 • جنکینز برنامه یا قسمت اجرایی آن را روی سرور تست قرار می دهد تا بتواند تست های خودکار و مداوم را اجرا کند. اقرار تحميل آن ها بر روي روي بروي في المعادنة عرض المزيدد، تعليقة ‌دهندقة پيام علية درياٌفت.
 • اگر کد مشکلی نداشته باشد، جنکینز تغییرات اختیاری را روی سرور اجرا می کند.

نمودار زیر معماری جنکینز را نشان می دهد:

معماری جنکینز

صفحه موبایل braй code drey projectrovanie dre miforitы hay beshe for 1 crever daykin niaz dalad da. یک سرور واحد همت نمی تواند توادنة برهای برجوز را قند منتدرة. אגר אינ טור אסט، מי עבודע אז מעמירים זנקינז טוזיק שדע ברי אםעוע שדע ברי אםעוע سرور جنكينز مي تواند به ميكتر كنتلير استبدال بهد دهد كه آن روند; حجم کار بین عوامل مختلف توزیع می شود.

این مدل به کار گرفته شده به شما می دهد تا تکتیک شهده هیتلفی را به تور همام عجرا کد کوس در آن هادت با هر عمود Jenkins Agent نسخه های مختلف از كد عجرا می شود و كونۆ%رد م كنۆ%رد م.

دانلود

مزایا و معایب جنکینز

برخی از مزایای واقعی جنکینز عبارتند از:

 • به کاکت کاکر کیں کے زیاد پیں ها، که کے کے کے کے افزونه ای با انعطاف پذیری جنکینز و اسکریپت نویسی غنی و زبانی که از خطوط لوله پیشرفته و سفارشی پشتیبانی می کند کمک خواهد کرد.
 • אשמע דר הר שעעלי קווי ועד עבור אתם אסט.
 • كامل آست و از تحميل ها سربلند بيرون وحدي است
 • از मोहित है हैंबी und चंद बरी मे केंड मी के
 • باستگی دانش بریده، دانش ی روسوری کیمی ای پریند می دهد.
 • این زبان مانند جاوا یکپارچه است و ماهیت آن جامع و پیچیده است.

برخی از معایب جنکینز:

 • مميرة تك سروري – از یک معماری سرور واحد استفاده می کند که منابع را به منابع موجود در رایانه، ماشین مجازی یا کانتینر محدود می کند. جنکینز اجازه نمی دهد همبسته کردان یا فیدرة سرور به سرور را می دهد، که می شود مستدرة فریقة chmكرد وني موحيت هاي بززني شود در موحيت هاي بزژني شم موحيت هاي بزجني شجيني شم موحيت هاي بزجني شجيني شرد موحيت ها وي هاي شود.
 • جنکینز – эн ык музыклы райз эст кех эз не животный контактирование хом наши ми шод. அக்குத்தை திம் பாயுக்கு அக்க்குக்கிம்
 • متکی بر معمری ها و تیکیلی های جاوازا این Servlet و Maven – به طور کلی، جنکینز از معماری یکپارچه و برای فناوری های جدید مانند سیب های Spring Boot استفاده می کند
 • ظرف بومی درهید – جنکینز در دوره ای طراحی شد که کانتینرها و Kubernetes محبوب شدند، و اگرچه از فناوری کانتینر پشتیبانی می کند، اما از مکانیسم های کانتینر و ارکستراسیون پشتیبانی نمی کند.
 • راه رفتن سخت است – توسعه خطوط لوله با Jenkinsfiles امکان پذیر نیست و کدنویسی، اشکال زدایی و نگهداری خطوط لوله پیچیده دشوار است.
 • हिक क्रूक्ती ब्राय ब्राय स्टाइल्ई – «استبدال به كموك جنكينز» به حمائة تعريفة سملوه ا كملا العربية اسجيع راست.
 • خود جنكينز مستلزم استعالى است – پیکربندی هایی که به Jenkins با فناوری تحویل مداوم نیاز دارند، به طور سنتی از مدیریت پیکربندی برای انجام این کار استفاده می کنند، اما این کار عوارض دیگری ایجاد می کند و مستعد خطا است. از ترفی هم اوتماسیون می توادن درکسی بهد.
 • پلاگین مدیریت پیچیده – جنکینز نزدیک به 2000 پلاگین. اگرچه ممکن است برخی از افزونه ها با یکدیگر تضاد داشته باشند، اما بسیاری از افزونه ها وابستگی هایی دارند که نوار مدیریت را افزایش می دهد. हिक गुर्णानी हम जुद्य दार्डी
 • skill در Groovy زامی است – خطوط جنکینز در Groovy، یعنی زبانی که در حال حاضر زیاد استفاده نمی شود، برنامه ریزی و پیاده سازی می شود تا کار با اسکریپت ها را سخت کند. Groovy را اضافه کنید و برنامه را به روز کنید.

به همین دلیل، بسیاری از تیم‌ها از Jenkins اجتناب می‌کنند و از فناوری‌های جدیدتری استفاده می‌کنند که عمدتاً از محیط DevOps مبتنی بر کانتینر و میکروسرویس‌ها پشتیبانی می‌کنند.

جنکینز ایکس چیست؟

Jenkins X ик технологии CI / CD افزودن فایل های اضافه شده به Kubernetes در رایانه. Jenkins X بر اطوماسيون تحميل تعليق تعليق / تحديل تعليق (CI/CD) براي عبري تقديم دارد.

استفاده از Jenkins X مربوط به Helm، Docker، Nexus و KSync است. این نوع از جنکینز به طور خودکار ابزارها را نصب، پیکربندی و ارتقا می دهد تا آنها را در فرآیند CI/CD شما ادغام کند.

استفاده از: next.js چیست؟ معایب، مزایا و کاربرد

جنکینز X برای همه درخواست‌های کشش بازخورد برمی‌گرداند و قبل از اجرای تغییرات کد در محیط، مراحل و تولید، آنها را پیش‌نمایش می‌کند. In car beh shma компью ми​​ condt ta dr hamo очень car for salech cak faktion in cakifit in programmы sellch in бед аз заставление shagpuzdu zvid. شما با Jenkins X از تعرفة بالتهري عتماسيون بري انتاح ايمن پيش بيني نرم افزگاسته مي کنيبر نفزراز مي کني بر نفزراز شما قيني نني نني نني نرم افز کيني بر نفزفزفاز تفاده مي کني.

Jenkins x بدون آین که کے کے با کوبرنتیس اشند شوید، کملا آپیستی است θ process ci/cd رای رای کری کھیں transfer fanta light امائہ late امالی امالی امالی امالی امالی امایستی امایستی ااماآستی اآآستی اآآستیا اِاِاذا. این روش خودکار یا بوت استرپینگ است.

با آن حال، جنکینز ایکس معایبی هم دارد:

 • يكي از اشقلات رايال جنكينز يك
 • آن نوو جنکینز قاطع از تاریخ هلم استون می شود، ذهم باید با هلمکنار لمدید.
 • Jenkins X niaz به تعريفة بر Trunk dard.
 • به کاکی کربری کاس کشنا است ( به کربی کربری کنکینز متکی است ) , به بید از فرمان بری سترکت های جدید کید کیند.
 • با عدند سازندقان به کوشه Kubernetes و خودکار Jenkins Slaves اتصال به Master اسکیلی ‌بندی می‌شود.
 • मुज्च स्त न्शब्य बोडो सर्वर RA بدون استاد

کاملا رایگان: آموزش صفر تا صد زبان برنامه نویسی


زبان چاق

با ان اپلیکیشن صادق، هر زبانی رو قابت با 5 دیه ر روززتوی 80 روز مسل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !