منو سایت

برو زبان برنامه نویسی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برو زبان برنامه نویسی

чанд салисте чад гамия технического ба забан програмна новиси go prodaja pidana kerde эnd; اما هو هم این زبان بری بریکه ها باکی منده است نامعلوم است. بی دیلیل نیست که در بین 10 زبان محبوب برتر کار کرک است از آن زبان از آن زبان می کند می کند و از بدونی آن بهو می شوند در این مقاله شما را با کاربرد، معایب و مزایای زبان برنامه نویسی آشنا می کنیم.

استشریه القربة از زبان برامنا نویسی برو

داستان تولد زبان برنامه نویسی Go از گوگل و زمانی که سه مهندس به نام های رابرت گریزمر، راب پایک و کن تامپسون از پیچیدگی زبان C++ و نبود زبان برنامه نویسی توسعه یافتند. در 21 می 2007، این اضافه شد. 2 سال طول کشید و در نهایت در 10 نوامبر 2009، نوشته به یک پروژه کلی تغییر یافت. در اوایل مارس 2012، من Go 1.0 را انتخاب کردم.

هدف اصلی طراحان زبان Go تلفیق ویژگی هایی مانند راحتی برنامه نویسی با یک زبان، برنامه نویسی با نوع استاتیک، با کارایی و ایمنی یک زبان کامپایل شده با این نوع بود. علاوه بر آن، بیشترین.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


دانلود کنید: تعریف کامل زبان C Plus Plus رایگان

ברراق א א א ، גר גר ، פיק ו ר רי ספרט ספרט ר טמרדד בר בר מ מ מ סט ק עב ז go ז ז ז ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ע ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז ז בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר. از جملة ساير زبانهاي ك در تراشين زبان برو از آنها يدي كھير شد مي توان به زبان Pascal (Pascal), Newsqueak و Limbo كيں كرد. در قابل بنها کومسینی زبان برو از آن زبانها الهه شده است این مشکل باعث شد که نوشتن با مشکل مواجه شود.

اسم آن زبان برو است یا غولنگ (گلنگ)؟

अग्भाल गाई बे जाबन برو ، गोलंग हम गुवर्ट गोलंग हम गुवर्ट چرا فکر میکنی؟ خبش، جوابش ساده است. در آن زمان دامنه go.org در دسترس نبود و به همین دلیل برنامه نویسان تصمیم گرفتند golang.org (که ترکیبی از go و lang است) راه اندازی کنند. پس نام رایل آن زبان Go است، اما تگ رسمی آن در توییتر # golang می بهد.

زبان Go چیست؟

رابرت گریسمر، راب پایک و کن تامپسون با در نظر گرفتن نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، زبان Go به عنوان یک زبان، به طور همزمان، یک سیستم مدیریت حافظه جمع آوری خودکار زباله گردآوری شد و به زبان تایپی نوشته شد و آنها طراحی کردند. هدف آنها راه اندازی موثرترین و کارآمدترین زبان برنامه نویسی RA است.

کرا زبان Go اینکدر محبوب است؟

12 سال از تولدم می گذرد، اما هنوز به این زبان هستم، بی نظیر است، بی نظیر است، دوست داشتنی است و معروف است. کیکی که برو را محبوب کرده این کیں است که برو یک زبان همه منزوره (gpl) و تراشین شده بری ساخت بک اندها (باطن) است.

در سال 2012 و در كنفراء Strange Loop، درجند جراند زبان برامه نويسي گو را “كدي كه دعاي خياك كرد.

برو زبان برنامه نویسی

ما به برخی از نقاط قوت زبان اشاره می کنیم. در تعلیمات نشان می دهد که کونی تفریفی جاکوان هم هم این زبان قوی صدک می کند.

1- سادگی کد

زبان Go نگ کے کے کے کے درد که مدتهاست بدون کیں کیں کے کمابیش تابیت منده. افزون بر این، در زبان گو قابت یک فرمتا استاندارد (که با قدله fmt تودید می شود) و جود .این این تحمیل در سینتکس برو مست کمک به تکیں دهلیک می شود.

ז עב ק א א חר חר עב ת ג ג ג מ מ מ ، ، עש קד ה קי ד ד נ נ נ ב א א נטר ם ם ם ם ם ם ם ם توانند این موضوع نیازمند شفافیت و سهولت یادگیری و درک زبان برای کاربران است.

تمام زبان های برنامه نویسی در اینجا آموزش داده می شوند، کاملا رایگان!

اگر می خواهید از نسخه جدید Go استفاده کنید، می توانید تقریباً تمام برنامه های نوشته شده در نسخه های قدیمی این زبان برنامه نویسی را به راحتی و بدون تغییر کامپایل و اجرا کنید. این ویژگی برنامه RA را آسان می کند.

2- طیف وسیعی از ابزارهای برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی Go یک پروژه مبتنی بر متن است و ابزارهای توسعه به راحتی در دسترس کاربران هستند. طیف گسترده ای از ابزارها وجود دارد، از جمله:

  • IDE: زبان برنامه نویسی Go یک IDE بین پلتفرمی است که دارای ویژگی هایی مانند تشخیص خطا به همراه ارائه پیشنهاداتی برای عیب یابی، بهینه سازی زبان یک مرحله ای، تکمیل کد هوشمند، تشخیص کد مرده یا غیرقابل دسترسی، نکات نوشتن اسناد، گیت ادغام و کهه است.
  • ویراستاران: VSCode یک ویرایشگر کد با پشتیبانی گسترده در زبان Go است که ویژگی‌هایی مانند پیمایش کد زبان، جستجوی نمادها، براکت کردن و قطعه کد یا قطعه‌ها را ارائه می‌دهد.
  • افزونه: افزونه VIM-go که می تواند به طور منظم به روز شود، امکان کامپایل بسته Go، تاشو و برجسته کردن و همچنین ارائه پشتیبانی یکپارچه را ارائه می دهد.

چیزی که می تواند جالب تر از این ابزارها باشد این است که سازندگان Go یک محیط آنلاین به نام The Go Playground راه اندازی کرده اند که در آن می توانید محصولات نوشته شده به زبان برنامه نویسی Go را آزمایش کنید.

دانلود رایگان: تعریف سافر تا سد بازیت داده

3- سرعت

کهیلی جاها میشنوید که برو یک زبان برامنا نویسی سریع است. این موضوع فقط یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت است. Go را با زبان برنامه نویسی پایتون (Python) مقایسه کنید.

اما حال سوال اینجاست که چه عاملی باعث می شود سرعت بیشتر شود؟ جواب در سؤال Goroutines است که ثلاثاء تعلیقة تعلیقة را به درونتیه دارد. Goroutine یک سیستم سبک وزن است که توسط Go Runtime مدیریت می شود و از منابع کمتری نسبت به Threads در سیستم عامل استفاده می کند و بنابراین هزینه کمتری دارد.

4- پارادایم همزمانی

وقتی می گوییم برنامه از الگوی همزمانی پشتیبانی می کند، به این معنی است که این برنامه می تواند چندین کار یا عمل را به طور همزمان و با دوره های همپوشانی انجام دهد. زبان برنامه نویسی Go دارای پارادایم موازی است و امکان برنامه نویسی چند رشته ای، چند پردازشی و ناهمزمان را فراهم می کند. زمان‌بندی زمان اجرا در Golang تمام اقدامات (Goroutines) ایجاد شده و نیاز به زمان پردازشگر را مدیریت می‌کند.

اینها تنها ویژگی های Go نیستند. ویژگی های دیگری مانند مدیریت قرابت، قابلیت بازتاب زمان اجرا، مدیریت حافظه و جمع آوری زباله و قدرت کامپوننت نیز از ویژگی های قدرتمند محسوب می شوند.

आसान देखें डाउनलोड कैनिदी: अधिक स؟

که شرکتهای از زبان برامنا نویسی برو وکیں می کندن؟؟

طیف گسترده ای از شرکت ها و غول های فناوری جهان برای ویژگی های منحصر به فرد زبان Go برای برنامه نویسی استفاده می شوند. در به به از آن شرکتها می کینیم.

1- گوگل

Reushedele Google از زبان برامه نویسی شهده تستوب آن شرکت برای بریا  سرویس Chrome Optimization Guide یکی از سری شهد با آن زبان است. این سرویس مبتنی بر Go سرعت بارگذاری صفحات وب را افزایش می دهد.

Firebase، Google Cloud و Google Cloud به Google Cloud اضافه شده‌اند. در ابتدا تنها یک سرویس کوچک در Go نوشته می شد و زمانی که برنامه گسترش یافت، مهندسان تصمیم گرفتند که کد Node.js را به طور کامل به زبان Go بنویسند. این دو تنها نمونه های کوچکی از استفاده از Go on Google هستند. گوگل از این زبان در پروژه های مشابه استفاده می کند.

2- کوبرنتیس

Kubernetes در ابتدا توسط گوگل تأسیس شد، اما اکنون یک پروژه جداگانه به عنوان مبنای محاسبات Cloud-Native در نظر گرفته می شود. این سیستم مبتنی بر متن توسط گوگل برای مدیریت بارهای کانتینر و خدمات ایجاد شده است و به زبان برنامه نویسی Go نوشته شده است. من تصمیم گرفتم از این زبان برنامه نویسی به خاطر ابزارهای Go fast، کتابخانه های با کیفیت بالا، قابلیت های مدیریت حافظه و جمع آوری زباله استفاده کنم.

3- اوبر

Uber از aresdb که برای استراسی و انسلیت بلادرنگ به زبان pirko novisi go استفاد ناپوک می کند. إن اجدل به شرکت می دهد تا بازیت دائة ناپوک انلیزی را به شکل مفتشری ساده سازی کند ت تقازیمph AresDB که با Go توسعه داده شد، به Uber اجازه داد بدون نیاز به برنامه های جداگانه یک پایگاه داده ایجاد کند و تجزیه و تحلیل های عمیق را در داخل انجام دهد.

حتما بخوانید: kadam zaban programa novisi بريا تعريفة بحتر است؟

4- داکر

داکر در قاعد یک PaaS (پلتفرم به سرویس) است که نرم افزار را در کنتریرها ۆمکا. این پلتفرم روی Go ساخته شده است. من این زبان را به دلیل توانایی Go برای کار در لینوکس (به عنوان سیستم عامل اصلی انتخابی) و یک روش کاربرپسند برای گنجاندن قابلیت های Docker در محیط های مختلف انتخاب کردم.

5- پی پال

این یک شرکت معروف فناوری مالی چندملیتی است که انتقال پول آنلاین را انجام می دهد، جایگزین بسیار مناسبی برای روش های قدیمی انتقال پول کاغذی مانند چک و صورت حساب. در ابتدا، پلتفرم پردازش پرداخت PayPal در زبان برنامه نویسی C++ (C++) توسعه یافت، اما از آنجایی که پیچیدگی کد مانع از فرآیندهای مدرن شده پلتفرم می شد، زبان Go به عنوان راه حلی برای ساده سازی و گسترش پلت فرم انتخاب شد.

6- دراپ باکس

نام دراب باکس به تعريف سرويس هوستا ببکي. در همان زمان، تیم Dropbox به جستجوی راه هایی برای افزایش مقیاس پذیری سیستم پرداخت و به خاطر ویژگی هایی مانند پشتیبانی همزمان و سرعت اجرای بهتر، به جای زبان Go از پایتون استفاده کرد. برخی از کتابخانه های Dropbox که با زبان برنامه نویسی Go ساخته شده اند منبع باز هستند و نمونه هایی از آنها را می توان در اینترنت یافت.

إن مورودة عرض المزيد نشان مي دهد كه زبان برامه نويسنده برو تاه قدم در ميكته هاي كاري مفتر قاب اع Edindove استو و Beshe qajo etimadou. اompj «اومب WE است تقربات اع Onends استو آدرس عتمدو. لس کاتس.

اطلاعات اضافی: 7 نتایج جستجو در وب سایت

زبان برنامه نویسی Go

היק לגביה אודוד דירד ק גיוג גיפט בריה המעוד אנדרונה קמלא עאבאפר این موضوع در مورد زبان صادق است با وجود بدون جدید که گوشی زبا؟

  • بدون ژنریک: این زبان هیچ گونه عمومی ندارد و با زبان هایی که از دست رفته اند کار نمی کند. البته خبر خوب این است که وجود دارد و کاری که Go Generics را ساخته در شرف شروع است و شاهد تغییرات در نسخه Go 1.18 خواهیم بود.
  • کتابخانه کوچکتر است: سایت ساقی ماشین
  • در بیک مورد Go کهیلی ساده است: עבור עבור עבור עבור برو בקים אז פנישעהה משל מפ קרדן (نقشه) יא כעען

درست مسل هر زبان عدین، زبان برامنا نویسی برو هم مزایا و معایب خاص کشنا را دارد. برای آن بتوا فرض کنیم؟

انجمن زبان برنامه نوویسی برو

پشت زبان برامنا نویسی برو جامیا یا کوی از کتابها و پادکستهای تعلیمات کھت تا کھیں ها و تودیکهای وافرین وجود دارد. اگر در اینترنت جستجو کنید، آموزش های زیادی در این زمینه پیدا خواهید کرد. اینجومهای جایدی هم جود دارد که به توستهای می شود در آن پید می هدند کے (مثل این)

توصیه می شود: زبان برنامه نویسی escala (دانش، استفاده، ویژگی ها و مزایا)

خلاصه ها

با عند زبان برامن نویسی Go still به کوتاه پیتون معروف و حبوب نیست; اما به کوبی کیه در دونیا تخزینده کودی نشانه کودی به روشی ساده، توسعه دهندگان مبتکر و وجود طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی در این زبان توانستند بسیاری از شرکت های بزرگ مانند American Express، Microsoft، Facebook، Cloudflare و Netflix را متقاعد کنند که از این زبان استفاده کنند. این زبان همچنان در حال توسعه و تکامل است و هر چه که باشد به رقیبی قوی و قدرتمند برای سایر زبان های برنامه نویسی تبدیل خواهد شد.