منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • اکسل چیست؟ إنذاءها، معایب و مزایا به زبان ساده

اکسل چیست؟ إنذاءها، معایب و مزایا به زبان ساده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اکسل چیست؟ إنذاءها، معایب و مزایا به زبان ساده

در آن تعريف ماكستالو اكسل، وصول ماثرافتوس اكسل را ياد هم غربت. این منتدمة های مایکراستول اکسل به شما کمک می کند تا منتدی کے مایکرافتوس اکسل را راحد ب. بیایید با مقدمه شروع کنیم:

اکسل چیست؟ (آموزش تصویری)

مایکروسافت اکسل چیست؟

مایکروسافت اکسل یک برنامه یک صفحه ای است که چندین ویژگی برای حسابداری مایکروسافت اکسل برای انجام عملیات های مختلف مانند محاسبات، جداول محوری، ابزارهای نمودار، برنامه نویسی ماکرو و غیره فراهم می کند. سازگار با ویندوز، macOS، اندروید و iOS.

صفحه اکسل را می توان با ستون ها و ردیف هایی که جدول را تشکیل می دهند تنظیم کرد. حروف الفبا معمولاً به ستونها و دراده به سترها عدادة دائه مي شوند. به تنقد ای که ستون و یک ریدف به هم می رسند سلول کورت می شود آدرس يك سلول با حرف نشاة ستون و نوبور نشاين يك سطر دائة مي شود

অত্রি ব্ষ্ত্তি নর্মারার্রি এফিসি বেরি বেন্যাদা দ্র সাল 1990 Milliadéi প্র্য়্দ শ্দ ؛ که نشریۀ نگیں آن شمل نرم‌فازر ورد، اخسل ی پوپروینت بود. نرم افزار مایکروسافت اکسل پیشرفته ترین نرم افزار زبان فارسی است، اما در سطح جهانی برنامه هایی مانند Google Sheets نیز بسیار محبوب هستند.

کرا باید Microsoft Excel را جاد گیمی

به زبان ساده اكسل بريا اكسل بريا اكسلون و ترسيم دراجه هذا عندى ست. همه ما از یک تریک با دراد سر و کار داریم همه ما کست های دراینی داریم ک از اورد مایهیانه ی ک می کیریم بروں می کینیم برای آییک یک نفر علیکانه کست کند، آنها باید اورد خود را در کاکی کست کند. مایکروسافت اکسل در هنگام ضبط داده های دیجیتال مفید است. بیایید این RA را با استفاده از تصویر زیر علامت گذاری کنیم.

اکسل چیست؟ إنذاءها، معایب و مزایا به زبان ساده

Microsoft Excel را از كجا مي توان كرد؟

راه های مختلفی برای کشف مایکروسافت اکسل وجود دارد. می توانید RA را از فروشگاه سخت افزار کامپیوتر خریداری کنید. مایکروسافت اکسل بخشی از مجموعه برنامه های مایکروسافت آفیس است. یا می توانید روی این لینک کلیک کرده و آن را دانلود کنید. (آخرین و بهترین نسخه در سال 2019)

درک روبان

روبان ميانبر دوستورات در اكسل رافل مي كند. دستور تعريف است كه كابر تمي دهد. நுத்து இயை காட்டுத்து அட்ட்டாட்டு பின் ஜேட்டி ، சாப்ப்ப்பு உண்ட்டுவை und ஗ுக்கு திட்டை. تصویر روبان استفاده شده در اکسل 2013 را نشان می دهد.

اکسل چیست؟ إنذاءها، معایب و مزایا به زبان ساده

اغناطيل روبان تعليم داده شده است

دکمه شروع – برای استبدای به دس وموروایت اینی آندون اسدان جدید، ره کار موجود، اپ ابای به ای personalization زیسی بره اعلی personalizationaxlez بسه personalizationaxlez بسه personalaziationexlez بشه personalizationaxlez بشه personalizationexlez

زبان های روبان – از زبان ها بری هاتوبندی دوستورات منتدی با هم کوکی می شود صفحه اصلی برای دستورات اساسی مانند قالب بندی داده ها برای قابل مشاهده تر کردن آنها، مرتب سازی و یافتن داده های خاص در صفحه استفاده می شود.

نوار روبان – מילה הא בריה גרוח בנדי משונד אנשות בא המ אוזבים מי שונד. به تعلیم، نور نور تراز بری گروف بندی تمام دوستارات که بریا تراز می کنند داها با هم وجازی می شود، با هم وجازی می شود.

درک پیں کار (سترها و ستون ها کیں ها، ورکبوک ها)

کتاب کار سموله ای از سترها و ستون ها است. هنگامی که یک ردیف و یک ستون به هم می رسند، یک سلول RA را تشکیل می دهند. سلول ها برای ضبط داده ها استفاده می شوند. هر سلول با واز یک درس سلول به فرد به فرد می شود. ستون ها معمولاً با حروف برچسب گذاری می شوند، در حالی که ردیف ها معمولاً اعداد هستند

کتاب کار سموله ای از ورک شیت ها است به تور پیش فروز، یک ورکب بوک درای سه سلول در اکسل است. با توجه به نیاز خود می توانید صفحات بیشتری را حذف یا اضافه کنید. به تور پیش فورز, ورق ها Sheet1, Sheet2, etc., etc. می توانید نام صفحه را به نام صفحه تغییر دهید.

برنامه نویسی در اکسل

نسخه های ویندوز نرم افزار اکسل از VBA پشتیبانی می کنند که Visual Basic for Applications نامیده می شود.

برنامه نویسی با استفاده از VBA به شما امکان می دهد تا عملیاتی را انجام دهید که با استفاده از ویژگی های واقعی Excel قابل انجام نیستند.

با VBA می توان ویژگی های جدیدی را به Excel اضافه کرد.

در برنساء 2011 از افيس كه براي سيستم عميل مك برناي از VBA به آين داٯ، كُع منتشر شد.

عناصر فرمول نویسی در نرم افزار اکسل

 • برابر = בה משטעים סלול מורד עשר פורכול נוסיים מיָבָעַט.
 • पान () में देरक बेटर सित आज सर फोन इस फूटरूम मी‌ о о о о о о о о मी‌ मी‌ मी‌ फूट फूट फूट फूट फूट फूट फूट फूट इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस इस.
 • املغرهای عملگرهای تعریف مند عملگ بہرک‌تر> و تعریف <واعمال تعربین تربا* تقصیم/ جمع +و تفریق- عم دارد.
 • استدلال به عناصر ورود در فورود در اكسل گورته مي‌شود.

تفسیرهای فوروم نویسی در اکسل

 • برای کاپی کردن یک فورول در خانه‌های دیگر می‌توندی بر کونه سمیت راست سلول دوبار کلی کل.
 • F4 را دانلود کنید.
 • বাত্ত জা বে বান বেন স্ল্লিল্য়্য়্য়্য়াল ক্র্যাত ক্র্যাত
 • برای انتخاب تمام جداول داده ها علاوه بر ctrl و یک MI​​​tuan AZ bontap ТебТЕ керд.
 • سنتز داده های متنی با استفاده از نماد و انجام شد.

کارکرد

تحميل در اكسل باعث راحدة كار كار مي‌شوند.

مانند تابع SUM که به تابع sum معروف است و برای جمع مقادیر استفاده می شود و تابع آن شبیه عملگر مجموع است، اگر لازم باشد تعداد زیادی اعداد را با هم جمع کنیم، استفاده از عملگر sum مشکل است. ، زیرا باید به سلول های فردی مراجعه کند دیگی، ولی در تعبیر مجموع می‌کودین کردی تفرینید.

(SUM(A1:A1000=

هزار سلول RA که در فیله A1 و A1000 کار دارند، جمع می‌زند.

به عنوان مثال، تابع AVERAGE میانگین یک یا چند سلول یا محدوده را محاسبه می کند، استفاده از آن مشابه توابع SUM، Max، Min است.

साइर फोन्टन रा दर इंज्ञा मी के के लिए

جنبه های مثبت مایکروسافت اکسل

1. مقایسه آسان و کارآمد

اگر مدتی است که در دنیای تجارت بوده‌اید، می‌دانید که هر بار مقایسه‌هایی برای درک تغییرات بازار سهام وجود دارد.

نه تنها تجارت، متخصصانی که در زمینه‌هایی مانند روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی کار می‌کنند، اغلب از داده‌های جمع‌آوری‌شده برای درک خود فرآیند تحقیق، مانند داده‌های سیاسی، نحوه تعامل اقشار و درآمد یک خانواده در گذشته و حال استفاده می‌کنند. ಮಿ ಕ್ನ್ನ್ದ್

مایکروسافت اکسل با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل قدرتمندی که در اختیار شماست، به شما امکان تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها و کشف الگوهایی را می دهد که بر نتایج شما تأثیر می گذارند.

بریک از آزگلها شمال تجسم دائه مند دراجها، هیس سمتکی ها غیرمودتداشت. این ابزار به شما کمک می کند تا داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید و ساختار خود را بر اساس آنها بدون پیچیدگی زیاد به صورت دستی و با کاغذ بسازید.

2. دسترسی و همکاری

با زاحور تخصیل، نسخه مایکروسافت وب برنامه hai khod RA از بسته Office Suite داهتا است. این به شما امکان می دهد با همتایان یا همکاران خود در نسخه وب مایکروسافت اکسل کار کنید، که به شما امکان می دهد از هر کجا به سند اکسل دسترسی داشته باشید و همزمان آن را دستکاری کنید.

بنابراین، اگر با داده های بزرگ کار می کنید و در جایی گیر کرده اید، لازم نیست منتظر پرداخت بعدی باشید تا با شریک یا همکار خود ملاقات کنید تا از آنها کمک بگیرید.

همچنین مایکروسافت برنامه های اکسل را توسعه داده است که می توانند در تلفن های هوشمند ادغام شوند تا کاربر بتواند به فایل اکسل برای مشاهده، ویرایش و اشتراک گذاری دسترسی داشته باشد.

در حالی که مایکروسافت اکسل هر از چند گاهی به روز می شود، ممکن است کاربر نیاز به استفاده از آخرین فناوری بهتر از این نرم افزار داشته باشد. با آين حال، آن كار كربر را از عزيلة نرمفازر بر روي كمبيتور يكون يكود كم مصرن.

3. داده ها و تجزیه و تحلیل

اکسل یک ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل داده ها است، نه تنها به این دلیل که می توانیم داده های خود را ذخیره کنیم و محاسبات را انجام دهیم، بلکه به دلیل ابزارهای زیادی که در آن موجود است.

یک ابزار قدرتمند فیلترینگ، مرتب‌سازی و جستجو، توانایی کاربر را در کاهش معیارهای مفید مورد استفاده در تصمیم‌گیری افزایش می‌دهد. .

در نتیجه مفهوم جداول، جداول محوری و تکنیک های تجسم چندگانه به همراه ابزارهای فوق می تواند به کاربر در یافتن سریع اطلاعات مورد نظر کمک کند.

نکات منفی

1. کنترل و امنیت

گاهی اوقات اندازه داده ها و اطلاعاتی که ما به نمایش می گذاریم بسیار بزرگ است. وقتی فایل خیلی بزرگ است، برنامه اکسل را می توان حذف کرد زیرا مفسر/کامپایلر باید از هر سطر و/یا ستون عبور کند. ساده ترین راه برای صدیک از کاکزین بودن زمان اکسل اسلیک دوسی به پرونتره کی کی. با آين حال، ين مي توادن باعث مي شود از بين بردنة يا جا به هامي از دعاها شود.

همچنین، مایکروسافت اکسل با إلی از عرض المزید غیر قرآن از قرآن در نظر خیاس زیاسیاات آده می کرسیار زیاد اتفاده می كنـیار زیاد از NISH كFR خارج شد. بنابراین سلامتی در خطر است و کنترل آن برای کاربر مشکل است.

بنابرایزنی، اگر دراین برادی که می شود، می شود. یافتن این اشتباهات نه تنها دشوار است بلکه تأثیر منفی نیز دارد.

2. دادا و عجله

در این مرحله، منصفانه است که بگوییم مایکروسافت اکسل ابزار ایده آلی برای انجام یک تحلیل یکباره است. با این حال، ممکن است اینطور نباشد.

مایکروسافت اکسل در دنیای تجارت برجسته است و با هر شغلی همیشه به دنبال آن هستید. بعد از زمان داده ها روش و تحمل می یابند. بنابراین باید با ابزار ردیابی خود را پیگیری کنید. با آين حال در آين قسمت بهتر اجرا نمي شود.

به زبا تلفن؟ ب هرر

3. زمان نامعتبر

دائه ها به فرادة وارد نیمی می شوند کاربه باید هر بیت این را بخ عکس تصویری وارد کوند.

بنابراین، به خصوص اگر حجم زیادی از داده ها داشته باشید، اکسل را از نظر زمان کار بی فایده می کند و زمان زیادی می برد. همچنین، حجم زیادی از داده ها به طور بالقوه می تواند منجر به خطا شود، زیرا اکثر مردم فقط می توانند برای یک دوره زمانی خاص به آن توجه کنند.

نتیجه

از مزایا و معایب آن می توان گفت ک کارآیی اکسل به نوفه ای که کارب کست نمع افت را چارچینپ توو آکسل غدیلی یدا آل بری اسلیک و انکسل شریدهای کارب است. با آن جود، اغر داة ها بريا يده عنده عرض المزيد قبل تعليقة بهدة با همس آن آموجلي ايدا آل بري كار به هر نوف دائه آي.

برای آموزش رایگان اکسل کلیک کنید