منو سایت

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

ابزار Basic4Android برای توسعه سریع برنامه های بومی اندروید استفاده می شود. به آن تنکیک تیکنیک کرید برامک ای راد که می شود. Basic4Android به B4A اضافه شده است، همه برنامه های Anywhere Software Ltd را بررسی کنید.

B4A از نظر زبانی مشابه ویژوال بیسیک و ویژوال بیسیک دات نت است. अगर विशुवाल बेसिक या विशुवाल बेसिक दाट न बलड सैबाद ، इना इन जाबन हम असान तर. आविया आविश्व निस्ट के है ब्राय बारीबारऀा ویژوال بیسیک و ویژوال بیسیک دات نت را اضافه کنید. برای این که به یک برنامه نویس B4A شید شوید، شوید به تعریدی جاوا هم نیازی د. B4A بر اساس موضوع و رویداد است. در قاعد این زبان کیشتر یک IDE ایا محیت برامنا نویسی است تا یک برامن ساز.

پیش نیاز ها

این مقاله برای همه توسعه دهندگانی است که می خواهند برنامه های اندروید را نصب کنند. لادان دانش برامن نویسی یک مسیدی به کیسب می آید.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!استودیو اندروید

toi n pak super awesome, android studio rou jori yad migiri keh تو هيك يموزشي شايه اي نهيي نهي شنہ شنہ! بدون هيك كلاسي، با اندرويد استديو اپلیکیشن بيزن، پروژه محور ياد بجير و حساروي پ!


B4A مرد

 • یادگیری B4A آسان است.
 • B4A یک جامعه آنلاین dard. توسعه دهندگان کتابخانه ها را در اینجا به اشتراک می گذارند و در مورد مسائل مختلف مربوط به B4A به یکدیگر کمک می کنند.
 • می توانید دوباره از کد جاوا در b4a استفاده کنید زیرا b4a از کتابخانه های خارجی پشتیبانی می کند.
 • B4A از kend من پشتیبانی می کند
 • final product إن زبان يك فرامة بومي اندرجاون است كه مي ° توان انا در هاي عليقة انرويد مث‌اي پیپی اانروید مث‌ای پیپی پینروید مث های پینروید مث های پین amazœ Amazeron One Amazeron Amazon pansya தாஜை திய பில் One amazon corner தாகை குர்ஜை.
 • B4A کاملا رایگان است.
 • ين زبان لبايکا و سرورة اي دارد اي درد.
 • فایل برامه های تودید شده در با فایل های آندید شده تسویرک هی دیگرک هی دیگرشک کیں کریک هریزنی.

گسل

 • فقط در ویندوز موجود است. B4A IDE باید در IDE استفاده شود یا مورد استفاده قرار گیرد.

آماده سازی ابزار

دانلود و تبدیل شوند:

افزودن و استفاده از Java JDK

کامپیوتر B4A JDK (ذخیره فایل) اضافه شد. جدید JDK یا Oracle Java 8 و OpenJDK 11 نصب و نصب شده است.

در کانر آین متبدل دانلود کینید: تعریف سافر تا سد VISUAL BASIC

دانلود و دانلود SDK برای اندروید

Android SDK باید دانلود و استفاده شود. برای اندروید برامن هی اندروید، به این کیت نیاز دارد.

Android SDK را برای بایگانی دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید تا C:/android-sdk را از حالت فشرده خارج کنید.

به کیز های کیز کی توسیر B4X هم نیاز است ک می کیک می نیدشد از آنیا لویدشد را از حمد کید کیز دانلویدشد را از حمد کید کیز را به فوشه به فوشه شدزوا شدزوا به زیریں c:/androin به همت بوشه به بیزبیر . .

  ساختار پوشه Android SDK B4A

دانلود، نصب و پیکربندی Basic4Android

B4A را از وب سایت رسمی دانلود کنید. برای این کار باید از نسخه B4A JDK و SDK برای این کار استفاده کنید. B4A را باز کیند، سبس ​​از آن مسیر رفتن:Tools >Configure Path .

android.jar را به C:android-sdkplatformsandroid-30android.jar.تنزیم کیند دانلود کنید.

فایل javac.exe C:Program FilesJavajdk1.8.0_271binjavac.exe و C:javajdk-11.0.1binjavac.exe است. تنظیم کنید اگر می خواهید از Java 8 JDK و Open JDK استفاده کنید، می توانید از آن استفاده کنید.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

توجه: برای استفاده از JDK باید تمامی فایل های مورد نیاز را اجرا کنید.

B4A-Bridge

ما از B4A Bridge برای نصب اپلیکیشن روی گوشی هایمان استفاده می کنیم. می توانید از B4A IDE IDE استفاده کنید. ابتدا اپلیکیشن B4A-Bridge را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

B4A-Bridge در فروشگاه Google Play موجود است. پل B4A برای نصب IDE در نسخه IDE استفاده می شود. به عنوان مثال، در این مورد، کامپیوتر و دستگاه اندروید باید به یک شبکه بی سیم متصل شوند.

برای فعال کردن سرور FTP برای فعال کردن سرور FTP و فعال کردن آن، B4A-Bridge را انتخاب کنید. आद्रेष IP रा शाशेट किन्दी किन्दी. دقیقاً مانند تصویر زیر عمل کنید:

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

B4A IDE ایجاد کنید، Tools > B4A Bridge > Connect > New IP Address را انتخاب کنید.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

از شما داغا می شود که آدرس IP دراست را می کندید. آدرس IP را در فیلد بروی جزیه باشه غزیه

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

اکنون آماده نصب برنامه با استفاده از IDE بر روی دستگاه اندرویدی خود از طریق شبکه بی سیم هستید.

اصول توسعه اپلیکیشن اندروید

 • روند: هنگامی که برنامه شروع می شود، یک فرآیند ایجاد می شود. برایمانی پایان من بابدد کاربه я стистем آنجا پروگرامما را بابدد.
 • فعالیت: تعليقة يا عكستيويتي ها در عمويته هم استفاده از ويندوز. در صفحه اصلی است که کاربر می بیند. يك برنامة تعليق از يك يا خند تعليقة تشريفة است.
 • فایل‌های ترک‌بندی یا نامیه: این فایل حاوی تصاویری مانند فیلدهای ورودی، برچسب ها، دکمه ها و غیره است.
 • رویداد: رویداد B4A این رویداد با واسطه آثاری مانند تعاملات کاربر برگزار می شود. بنتوک کلیک کنید منطوسی از عودیتی است که به کاتر کاکر کربر وارد شده است.

نمونه برنامه 1: برنامه Hello World

B4A را باز کنید، به File > New > Default بروید و به مسیر زیر بروید:

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

از شما داغا می شود تا مصیر سوروکت بریقة و نام آن را کیں کیند

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

برنامه گردش کار

“Hello World” را انتخاب کنید و “Hello World” را انتخاب کنید: Main/Starter. این دو تب به سورگ موضول های فعالیت اصلی و خدمات اولیه یکی هستند.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

 • فعالیت اصلی: إن ماجول شروع به فعالیت می کند. به تور پیش فورد، هر نسل پروگی که آندین می کندید درای تعلیمی رایل است . هر ماجول در B4A يك Sub دارد.Sub مسل يك تعبي است. در Sub Process_Globals، ما اعلام می کنیم که متغیرهای RA سراسری توسط همه ماژول ها قابل دسترسی هستند. در Sub Globals، RA های جهانی را اعلام می کنیم.

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean) برای اولین بار یک زیرفعالیت به صورت بولی ایجاد کنید. در آن هذا، هر بر که اکتیویتی ایندید می شود نایمه ایز را بارگینیم کینیم. می توانید یک روال با نام دیگری ایجاد کنید.

Sub Activity_Create (برای اولین بار به عنوان Boolean)

Activity.LoadLayout (“Layout”)

پایان فرعی

در این مثال، تابع Button1_Click وجود دارد و با هر بار کلیک روی دکمه1 اجرا می شود.

Sub Activity_Create (برای اولین بار به عنوان Boolean)

Activity.LoadLayout (“Layout”)

پایان فرعی

 • سرویس راه اندازی: اینجا مکانی است که همه متغیرهای ProcessGlobal در آن اعلان می شوند. بدون نیاز به ProcessGlobalmi توان از تمام های دیگر در بریک در بریک استبداد داشت. متغیرها محلی یا عمومی هستند متغیرهای محلی در یک زیر تعریف می شوند و متغیرهای سراسری فقط از طریق همه زیر ماژول ها یا توابع قابل دسترسی هستند.

طراح بصری B4A

B4A با یک طراح داخلی بصری ارائه می شود. در اینجا می توانید پروفایل اپلیکیشن خود را طراحی کنید. برای راه ترکی Visual Designer درIDE, از ن مسیر رفتن :designer >Launch Designer .

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

طراح به صورت بصری نشان می دهد که طراحی صفحه در دستگاه چگونه به نظر می رسد. Add WYSIWYG Designer > Connect بروی به آن سورگ از تریک یک کریک بی سیم به IDE مستلی می شود.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

به افزودن مشاهده بازدید و نما YA نجاره (نمایش) تن را کود کید. در مثال 2 به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

خروجی

حالا کد را اجرا کرده و برنامه را روی دستگاه اندروید نصب کنید. هما تور که در توبر بالا شده است، روی بونتو روی کیلیک کیلیک باد از عزیاک کد، از شما داشه می شود تا برامه داشه B4A را روی داشه اندرویدتان تصنیبلی کید.

Install را انتخاب کنید.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

برنامه باید با موفقیت نصب شود. این برامنا یک صفحه تعلیم با یک بونتک روی Dard کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی بونت، یک کادر یکودیزه ی با پیام ” سلام دنیا! ” زهر می شود می توانید پیام را به چیز دیگری (در فایل اصلی) تغییر دهید.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

آفرین! شما یک برنامه hello world را با استفاده از B4A با موفقیت ساختید.

نمونه برنامه 2

در این مثال، ما یک برنامه کاربردی ایجاد می کنیم که داده ها را می گیرد و با کلیک روی یک دکمه کل را نمایش می دهد.

 • B4A را باز کنید و یک پروژه جدید ایجاد کنید.
 • برنامه B4A_App2 را دانلود کنید.
 • دستگاه اندروید خود را به IDE متصل کنید.
 • طراح بصری را راه اندازی کنید.
 • همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، RA را به طرح اضافه کنید.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

در انتزاعی، دو نمای متنی، یک تگ و یک دکمه را مشاهده می کنید. آن ها را توری تراهین کید که دوست دردید. شما می خواهید کیں هی هر نامہ کے شدہ را در بکس Imoti تنزای تنزای کامیبہ

برخی از ویژگی های قابل ویرایش عبارتند از رنگ، متن، نوع ورودی و غیره. نام دو نام متنی را به txtNumber1 and txtNumber2 کامتیکہ text Prompt را برای نام هی متنی رایدیک کرده و نور کریں را روی NUMBERS رایں کیند.

در انتزاعی روی بنتوک کلیک راست کرده و تعبیه بنتو که قران است رویش کلیک کنید شومد . با إن كار يك تعبيب به فعاليت اصلي دود مي شود. كد يا سلسة لوگيك درون تعبير با كليك روي بونتي اجرا مي شود.

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

روی بخیگی نما ها کلیک راست کرده کندید کرد کرده هی شان را کانید کیند.

در اکتیویتی واقعی باید مانند شکل زیر مقداری منطق به دکمه زیر اضافه کنید.

زیر btnSum_Click

اگر (txtNumber1.Text =”” یا txtNumber2.Text =””) سپس

xui.MsgboxAsync(“لطفا هر دو عدد را وارد کنید”، “خطا”)

یک چیز دیگر

Number1=txtNumber1.Text

Number2=txtNumber2.Text

جمع = عدد 1 + عدد 2

lblResults.Text= مقدار

پایان اگر

پایان فرعی

در تعبیب بالا، خلی بودن کادر هی متن تمریبی می شود. اگر خالی باشد از شما می خواهد که یک عدد وارد کنید اغر شرت بالا كتاب بود، يك عربية روي درامة نمعرد كردة در تغير نشيد.

خروجی:

افزودن B4A به 3 سال رایگان+ ▼

می توانید کد منبع کامل RA را در Github پیدا کنید. همچنین می توانید نمونه های بیشتری از پروژه ها را در انجمن B4A مشاهده کنید.

مدت زمان زبان برنامه نویسی اندروید چقدر است؟

آموزش رایگان درس B4A

در کنار این متبدل اینت دانلود کیند: سفر تا سد فرامان نویسی اندروید (فیلم فارسی+ pdf)ه

یک کلمه دیگر

می توانید از نرم افزارهای B4A، Android Studio و Unity 3D استفاده کنید. اما B4A محمولة إضاءة بريا بريدة سريعيت تر برامنا است ي بريا منتوسون سازير YA Prototip هم خيست كبه.

توسعه دهندگانی که از ابزارهای دیگر برای توسعه برنامه اندروید استفاده می کنند نیز می توانند از B4A استفاده کنند. B4A جاكة ساده و قابل فهم است.