منو سایت

آموزش Qt Designer (PyQt): چگونه شروع کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش Qt Designer (PyQt): چگونه شروع کنیم

بسیاری از برنامه ها با استفاده از کد پایتون ایجاد می شوند که در بسیاری از موارد عالی کار می کنند، اما با بزرگتر شدن برنامه ها یا پیچیده تر شدن پیوندها، تعریف همه ویجت ها در سبک برنامه نویسی می تواند کمی دشوار باشد. خبر خوب آين است كه Qt يك ديضاجر غرفيك به نام qt ديزنير دارد كه دواوي ديجاجري است كه با شاهدن و را كردت كارا كشيدن كشيدن است. باâستفاده از qt designer می کودین کربی رازنی روست بسری تعرطق کیند omپسپسزین knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife knife چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو چاقو ونی را غذا بنتق بام باعلی.

در آن تصريق وصول إلى الى قبل قربة با Qt Designer را بوستوه هام داد. اصول، چیدمان و ویجت ‌ها کیمین کینیاتین، بناباین می‌قوادین همه‌ی آن‌ها کهلا عمدده‌اید را پی‌ںازی کنیَتین. می‌توانید از API پایتون برای انجام کارهایی که برای دانلود به‌روزرسانی نیاز دارید، استفاده کنید.

برای انجام آن، Qt Creator را بسازید. می توانید آن را به صورت رایگان از وب سایت Qt دانلود کنید. به https://www.qt.io/دانلود بسته Qt را دانلود کنید. شما فقط می توانید Creator را نصب کنید.

Qt Creator را باز کندیبا پنجره رایال روبرو شد. ديزاينر از زبان سمت كپـ در تصفير است. با آين حالب بريا فيكل كردنش اول بايد يك فايل .uira فيکل كينيد.


پایتون

toi en pak फुफुफुदरी ، पैटोन ो जूरी याद मीगीरी के तो हिक कलास शानीडी शानिदी इगे ई है चीडी नही शनीदी! بدون هيك كلاسي، با پيتون app bizen، پروژه مخور ياد بجير و حسبي پول در بي!


رابط Qt Creator با بخش Design در سمت چپ نشان داده شده است.

برای آندون یک فایل .ui به کسمت File > New File or Project بروید . . . در پنجره ای که ظاهر می شود، Qt را در قسمت فایل ها و کلاس ها در سمت چپ انتخاب کنید، سپس Qt Designer Form را در سمت راست انتخاب کنید.

یک فایل Qt .ui جدید ایجاد کنید.

در تاحت باد از شما پریده می‌شود که ویکی ویجتی را می‌کند و کیند کیند. אגר דר האל ראה ראשטי יק פרטאשים אתם، پنجره اصلی گزینه مناسبی است. با آين حال، شما مي ‌توا فرض كنيد؟

نوع فایل اجرایی را برای ایجاد انتخاب کنید، برای اکثر برنامه ها این پنجره اصلی خواهد بود.

بدید یک نام بری فایل ایکت کرده و پوشه فایل تان RA سورک کیندی. فایل .ui تان را با همان کلاسی که می ‌سازید شوکید کیندی تا دوستورات دیں هم سادہ ‴.

یک نام ذخیره و پوشه برای فایل خود انتخاب کنید.

در نهایت، اگر از سیستم کنترل نسخه استفاده می کنید، می توانید انتخاب کنید که آیا فایل را به سیستم کنترل نسخه خود اضافه کنید یا خیر. از آن تاحت درد شوید زیرا روی کیں کربری تان اِیںی داهدر .

به صورت اختیاری فایل را به کنترل نسخه خود اضافه کنید.  Git.

در کنار آئین متعدل بخوانید: تعدید شی کرامین در پیتون برای مبتدیان (به زبان ساده)

لایزی پنجره رایلا

پنجره رایلی کدید در درسیا لیک کربری به شما دائه دهم ‌شود اول اینکه کار زیادی نیست فقط یک قسمت خاکستری که نشان می دهد پنجره به ابتدای پنجره متصل است.

نمای اولیه پنجره اصلی ایجاد شده.

می‌توا فرض کنیم؟

نمای اولیه پنجره اصلی ایجاد شده.

اولین قدم در ساختن یک برنامه، افزودن تعدادی ویجت به پنجره است. در اولین برنامه هایمان، یاد گرفتیم که از Central.get.() برای تنظیم ویجت مرکزی برای QMainWindow استفاده کنیم. همچنین دیدیم که برای افزودن چندین ویجت با یک طرح، باید طرح را روی QWidget اعمال کنیم، نه اینکه طرح را مستقیماً به پنجره اضافه کنیم.

Qt Creator به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد.

برای ادیدن کے ویجت به پنجره رایل که پی دارد د، اولین ویجت را روی QmainWind در آن جا ما 3 تکیگ YA Label را می کشیم. محمن نیست کجا رهای شان کانیم

پنجره اصلی با 1 برچسب و 1 دکمه اضافه شده است.

ما 2 ویجت را با شاهدان شان روی پنجره آندون و آن ها را استندن آن پنجره کرده ام. हाला मी ‌योगेमें अन हा रा बैचिनिम.

QmainWindow را در سمت راست پنل پیدا کنید. در قسمت centralwidget، می توانید ببینید که ویجت پنجره مرکزی را نشان می دهد. نماد جميت مع دهد مع دهد تحميل تعريف العدلية عملة شده را نشم. اولش یاک درک کریزمый رانگ تارد که نیشا می دهد هیک لعجم عکسیلی دهد درد.

روی QmainWindow راست کلیک کرده و در منوی کشویی «Layout» را پیدا کنید.

روی پنجره اصلی کلیک راست کرده و layout را انتخاب کنید.

سپس لیستی را مشاهده خواهید کرد که می توانید از آن در پنجره استفاده کنید. Lay Out Horizontally را کیں کیند تا آیین لایزہ روی ویگت اکامہ می شود.

یک طرح بندی را برای اعمال در پنجره اصلی انتخاب کنید.

ویجت انتخاب شده در QMainWindow مرکزی فعال می شود و ویجت به طرح انتخابی اضافه می شود. توجه مدلة بحديث كهر qt creator مي ‌توا فرض كنيد؟

آموزش زبان برنامه نویسی کاملا رایگان

அக்குக்கை அக்க் பில் .ui தியுக்஁்கு஁்க்

מ יק לענגע קרברי עבור סאדה אנפעעת קרדה מ. گام دیں این است که این لینک را وارد کنید و از آن بری گاکتن یک کربارتی ادس وارد شود.

ابتدا فایل .ui را ذخیره کنید. این فایل به طور پیش فرض در مکانی که هنگام ایجاد آن انتخاب کرده اید ذخیره می شود، اما در صورت تمایل می توانید مکان دیگری را انتخاب کنید.

فایل .uiبا فرمتا XML برای بود . брай убизнес из конкурсы карбитон ما تا розه простанный дарим داریм:

1-واسط کاربری را با استفاده از .()loadUI بارگیری کنید

2- لینک را با استفاده از utility.pyuic6 به پایتون تبدیل کنید

در رضع به آن دو متد شده است. من شخصاً ترجیح می دهم لینک اتصال همان برنامه نویسی و بسته بندی باشد.

فایل مستقیم .ui را بارگیری کنید

برای بارکیدی فایل های .ui از ماجول uicموجود در PyQt6، اینی متد ()uic.loadUI عرباینی ک . Ин метд нам فایل ویک فایل karberi ra ra migird в байкад ик ши pyqt6 коммаля программы на ра га маги микнд.

سیستم واردات

از PyQt6 واردات QtWidgets، uic

برنامه = QtWidgets.QApplication(sys.argv)

window = uic.loadUi (“mainwindow.ui”)

window.show()

app.exec()

یک رابط کاربری (بسیار) ساده که در Qt Creator طراحی شده است

از آن گاید که متد () uid.loadui یک شی منتوس را بدول می کند، نمی توادید کیندی. با آن حال، می‌گوید از ترایک یک تعبیر رازیک عن کار آن را نمعمه‌یں.

می‌توانید از uic.loadUI (نام فایل، خود) برای PyQt6 برای بارگیری ویجت موجود (متصلاQmainWindow) از بلوک __init__ استفاده کنید.

سیستم واردات

از PyQt6، QtCore، QtGui، QtWidgets را وارد کنید

از PyQt6 import uic

کلاس MainWindow (QtWidgets.QMainWindow):

def __init__(self, *args, **kwargs):

super().__init__(*args، **kwargs)

uic.loadUi (“mainwindow.ui”، self)

برنامه = QtWidgets.QApplication(sys.argv)

window = MainWindow()

window.show()

app.exec_()

تبدیل فایل .ui به پایتون

برای تدرید یک فایل توکته پیتون، pyuic6 را از کتفرمان کیدنید اجرا کنید. فایل .uio فایل تحدید را با یک پرامتر -obrai استرکی کیند. مثال زیر یک فایل پیتون به نام MainWindow.py که دوایی کابری کابری این تسوب ما را ایمید می کند.

pyuic6 mainwindow.ui -o MainWindow.py

اغر از PyQt5 استفاده می‌کنید، آن کیں ” pyuic4 ” نام دارد.

می‌توانید فایل MainWindow.py را برای بازبینی در ویرایشگر باز کنید، اما نباید فایل را ویرایش کنید. فایده استفاده از qt Creator در است که می ‌قوادة برامه را در هینسیوی ویرایش کنید و به روز رومانی کسازی و به روز رومانی کنیابj. هر کامتی کھ در آن فایل با روزیزینی از بین رفت رفت. با این حال، هنگام وارد کردن و استفاده از فایل در برنامه های خود، می توانید هر چیزی را که دوست دارید لغو و تغییر دهید.

وارد کارتان فایل پایتون istatь между har فایل от отдень. می توانید طبق شکل زیر وارد کلاس خود شوید. مجدلة pyuic6 لینک کاربری را به نام شی تفرید شده در qt creator در qt creator می کند و در همان ای ایت کادیمی اضرد کنیالی است.

از MainWindow Ui_MainWindow را وارد کنید

برای ایجاد یک پنجره واقعی در برنامه خود، یک کلاس به شکل یک کلاس معمولی و همچنین در قالب زیر کلاس QmainWindow و کلاس Ui_MainWindow که وارد کرده اید ایجاد کنید. سرانجام self.setupUi(self) را از نظر __init__برای این که سبوب راه‌ها نادازی کودی شود، فراخوانی ک.ن.

سیستم واردات

از PyQt6 واردات QtWidgets، uic

از MainWindow Ui_MainWindow را وارد کنید

کلاس MainWindow (QtWidgets.QMainWindow، Ui_MainWindow):

def __init__(خود، *args، obj=هیچکدام، **kwargs):

super(MainWindow، self).__init__(*args، **kwargs)

self.setupUi(self)

برنامه = QtWidgets.QApplication(sys.argv)

window = MainWindow()

window.show()

app.exec()

این دقیقا همان نتیجه RA قبلی تولید می شود.

خودشه! پنجره شما هلا به روست کامل ترجمه شده است. ז נ עשע ז ז ז ז ק פ פ פ קד קד לעצ לעצ לעצ ר קבר מراق מ ק מ מ מ מ מ מ בר בר בר ב ב ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק روبرو ז ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ایجاد

آموزش Qt Designer (PyQt): چگونه شروع کنیم

اضافه کردن برنامه منطقی

می توانید از ویجت های ایجاد شده توسط qt creator استفاده کنید، مانند ویجت هایی که توسط qt creator ایجاد شده است. برای سادۀ کارها، ویجت uichme هی فرنزه را با نام شینسه همان تورک در Qt Creator مشهود شده است به شی پنجره می کند.

دروس آموزشی

आस्थान डानलुड कैनिदी: उद्वार साफर