منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش API، انواع آنها و نکاتی برای استفاده از آنها

آموزش API، انواع آنها و نکاتی برای استفاده از آنها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش API، انواع آنها و نکاتی برای استفاده از آنها

ين روز ها قبضه ها و مكروسرويس هيئليكي ها آدين كشم كيري هدل است. با سرعتی که این ویژگی ها به برنامه اضافه می شود، وابستگی به API یا لینک برنامه برنامه نویسی مانند قبل است. این مقاله آشنایی مبتدیان با APIها، اصول اولیه، انواع رایج APIهای مبتنی بر وب و پیوندهای آینده را بررسی می کند.

آیا می خواهید از API، API استفاده کنید؟ API یک واسطه نرم افزاری است که به برنامه های مرتبط اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

استفاده از این پیوندها در قالب وب API که برنامه های کاربردی وب را به پلتفرم های دیگر و API های مورد استفاده دستگاه های اینترنت اشیا برای جمع آوری و پردازش داده ها متصل می کند، بیش از هر زمان دیگری گسترش یافته است.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


اطلاعات اضافی: 10 ثانیه

یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های API که در زندگی روزمره می‌توان به حساب Google، Facebook یا Twitter وارد کرد. این API ها به برنامه میزبان این امکان را می دهند که با حساب کاربری شبکه های اجتماعی کاربر ارتباط برقرار کند و روند ورود را بسیار آسان تر از قبل می کند.

انواع API های مبتنی بر وب

API ها انواع و اقسام مختلفی دارند. ین که تعریف دینی از بین زیرون ترکتوک‌ها و استاناردهای api kadam را قدم بزند به حدفش کھمک کارد رابط برنامه نویسی برنامه (API) برای استفاده:

API به REST اضافه شد

انتقال دولتی نمایندگی (REST). با توجه به منبع یکنواخت (URI) و پروتکل‌های HTTP، APIهای مبتنی بر REST از JSON برای قالب‌بندی و قالب‌بندی که با مرورگر سازگار سازگار است، استفاده می‌کنند.

API مبتنی بر REST از نظر ساختار و مقیاس با انواع دیگر APIها مقایسه می شود. هنگامی که API کار می کند، ارتباط بین سرور و کلاینت RA RAHT تر می کند. اگر APIهای مبتنی بر REST سادہ شہ د، من اینطور نیستم.

آموزش API، انواع آنها و نکاتی برای استفاده از آنها

API یا SOAP

پروتکل دسترسی API و شیء SOAP است و برای ثبت باید از پروتکل دسترسی ساده به شیء استفاده شود. این APIها از نوعی پروتکل به نام پروتکل دسترسی برای اشیایی که از پروتکل ارتباطی استفاده می کنند استفاده می کنند. Ин протоклы бех конкурсы ха др прокулден кардный место меніРЕ «

کاملا رایگان: تمام درس های برنامه نویسی در اینجا موجود است

API به GraphQL اضافه شد

GraphQL یکی از پیشرفته ترین سری API های مبتنی بر وب است که در زبان ساخت پرس و جو و منابع مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی ایجاد یک مسیر دقیق برای زمان اجرا را آسان‌تر می‌کند، که نقشی حیاتی در انجام کوئری‌ها با داده‌هایی که از قبل وجود دارد، ایفا می‌کند.

با این حال، واضح است که رابط های GraphQL و REST هر دو بخشی از یک سری API هستند، بنابراین مهم ترین چیزی که آنها را متمایز می کند رابط است، یعنی وقتی در مورد سازماندهی داده ها در قالب یک رابط صحبت می کنیم، از GraphQL استفاده می شود.

XML-RPC

RPC یا Extensible Markup Language-Remote Procedure Call XML نوع متفاوتی از پروتکل API است که برای امنیت اطلاعات طراحی شده است و از فرمت XML استفاده می کند که مخصوصاً برای انتقال طراحی شده است. در مقایسه با API مبتنی بر SOAP، استفاده از پروتکل های XML-RPC آسان است. زیرا از حداقل باند پهن استفاده می کنند.

وب سوکت

یک جلسه ارتباط دو طرفه بین مرورگر کاربر و سرور را می توان با کمک مجموعه ای سازمان یافته از API ها به نام WebSockets روانتر و سریعتر کرد. لینک های websocket نقش حیاتی در کمک به دوزوک ‌های عداد اجتماعی دارد وابیریت اسام امس پیام به سر plan veni كمس پیام به سر plan سم ك Purshka پی Purka بم سر plan كمك پیمدیریت asan هه كمس# پیام برتو رپو ‌ One Erketi پیمه بر» . کمی کمدیریت اسان هه کمس# پیام برتنو اونی ام کمس پیام به به کی کل پروس که به نظرسنجی از سمت سرور بری دوزه که هه هه ند

فیلم های آموزشی

از دست دانگی: ساخت اپلیکیشن اندروید (روش ساده و عصولی)

API ها اینده را تسکیر می کندن

از آن به بدون روزانزین ‌ها به جای کرمان‌ بر مجازی‌های ایکزا، تمرکزشان را روی اینده هیشکیل پیره و ترکتی با کمک APIها می‌کنند. آن للاسب ها به بخش استدراء از همه اپیلیکی کے می بینیم; آنها به گونه ای متحول شده اند که با توجه به قابلیت های گسترده خود می توانند روند توسعه را تسریع بخشند، دسترسی مشتری را افزایش دهند، ارزش کسب و کار را افزایش دهند و زمان ورود به بازار را بدون آسیب رساندن به کیفیت محصول نهایی کاهش دهند. بر اساس آين تعليق ‌ها، مي‌توانم تعليم کنم که API در اينده هم کنان به تعريف آبامه است.


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !