آموزش گوگل کلود از سفر تا سد با 12 درس رایگان

آموزش گوگل کلود از سفر تا سد با 12 درس رایگان

آموزش امروز پلتفرم Google Cloud و همچنین طیف گسترده ای از موضوعات مانند دلیل استفاده از این پلتفرم، مزیت های پلتفرم Google Cloud، ویژگی های کلیدی Google Cloud، خدمات روی پلتفرم، ایجاد یک پلتفرم رایگان را به شما معرفی می کند. حساب کاربری در گوگل کلود و نصور VM در پلتمتریف کوگل کلود و نهیں RA عرضی می کند.

اما قبل از برامت جوگل کلود در مدر “Cloud Computing” بدانیم.

رایانش ابری (رایانش ابری) چیست؟

رایانش ابری و خدمات می تواند شامل ذخیره سازی پایگاه داده، برنامه های کاربردی، قدرت محاسباتی و سایر منابع فناوری اطلاعات باشد. سرور راه دور به کاربران این امکان را می دهد که داده ها را روی یک سرور محلی یا دستگاه هایشان، در اینترنت یا بر روی یک پلت فرم مبتنی بر ابر ذخیره، تغییر یا پردازش کنند.

رایانش ابری به سازمان ها کمک می کند تا تعداد منابع و هزینه های کلی زیرساخت را به حداقل برسانند. علاوه بر این، به تیم فناوری اطلاعات کمک می کند تا بر برنامه ها، خدمات و فرآیندهای مهم تمرکز کرده و به اهداف شرکت برسند.

به طور معمول، ارائه دهندگان رایانش ابری خدمات خود را طبق سه مدل استاندارد زیر ارائه می کنند:

 • پلت فرم به عنوان یک سرویس (PaaS)
 • نرم افزار (SaaS)
 • زیرساخت (IaaS)

Google Cloud Platform چیست؟

پلت فرم (GCP) Google Cloudمجموعه ای از خدمات رایانش ابری ارائه شده توسط گوگل و یک پلتفرم عمومی رایانش ابری متشکل از سرویس های مختلفی مانند محاسبات، ذخیره سازی، شبکه، توسعه اپلیکیشن، داده های ابری و غیره است که بر اساس همین زیرساخت ابری ساخته شده است. نتینی برای تولدون کربر کربر کود کود کوں «

توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران ابر و متخصصان فناوری اطلاعات از طریق اینترنت یا از طریق اتصال به شبکه می توانند به خدمات GCP دسترسی داشته باشند.

چرا Google Cloud؟

Google Cloud عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان خدمات رایانش ابری است. این خدمات و ویژگی ها برای توسعه دهندگان نرم افزار و کاربرانی که فاقد دانش فنی هستند به راحتی قابل دسترسی و استفاده است. گوگل در خط مقدم رقبای خود قرار دارد و یک پلت فرم بسیار مقیاس پذیر و بسیار قابل اعتماد برای ساخت، آزمایش و اجرای برنامه ها در محیط های واقعی ارائه می دهد.

علاوه بر این، GCP به عنوان پلتفرم ابری پیشرو در مرکز Magic Quadrant IaaS در سال 2018 اعلام شد. Gartner یکی از شرکت های روزیکی است گارتنر کمپینی ترتیب داد که پلتفرم Google Cloud را با سایر ارائه دهندگان ابر مقایسه کرد و GCP به عنوان یکی از ارائه دهندگان برتر بازار انتخاب شد.

دانلود رایگان: Google Scholar از سفر تا سد و 15 ترفند کاربردی

اکثر شرکت ها از مراکز داده به دلیل دسترسی به هزینه های قابل پیش بینی، قابلیت اطمینان سخت افزار و کنترل پیشرفته استفاده می کنند، اما فاقد ویژگی های لازم برای راه اندازی و نگهداری منابع در مرکز داده هستند. ز سوی دیگر، GCP یک پلترامت ابری پر از اوبری است که مورودی زیر RA دربر دارد:

 • ظرفیت: the resources are enough for the ability to improve easy در روست زمو و همین تور مدیت مفتشر انابای امزوا مفتشر انابای chملكرده تحمیل.
 • عناوین: அக்க்கு है சியுக்கு சாந்தை சாட்டை ஬ேர்ப்ப்பு அக்குக்குக்கு ، நாட்டியாய் א ، شبکه و مؤلفه های מיס.
 • زیرساخت شبکه: تعداد اجزای فیزیکی، لجستیکی و منابع انسانی مرتبط مانند سیم کشی، روتر، سوئیچ، دیوار هوا، شکل دهی
 • پشتیبانی: متخصصان ماهر بری نصب، نگهداری و پشتیبانی.
 • گروه موسیقی: مقدار مناسب برای نوار اوج
 • ممکن ها: سایر انگلیسی استخدامی از جمال استبدال فیسیکی و سیروری نیرو.

بنابراین، پلت فرم Google Cloud برای اهداف تجاری مناسب است. به فیلمی زمانی ک کسبو وکارها به فیلیست کرید ای از خدمات به ایندی جهینی نیاز دا

مزایای پلت فرم Google Cloud

Google Cloud را به صورت رایگان برای افزودن ارسال کنید:

بهترین قیمت: گوگل کاربران را قادر می سازد تا هاست گوگل ابری را با ارزان ترین قیمت دریافت کنند. این برنامه برای GCP به کاربران امکان پرداخت در صورت تمایل را ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند به طور جداگانه فقط برای خدمات و منابعی که می خواهند استفاده کنند پرداخت کنند.

به کارتزی از هر مکانی: وقتی حساب روی GCP پیکربندی می‌شود، می‌توانید از هر جایی به آن دسترسی داشته باشید. این بدان معناست که کاربر می تواند از GCP در دستگاه های مختلف و مکان های مختلف استفاده کند. این امکان وجود دارد زیرا Google برنامه هایی را تحت وب ارائه می دهد که به کاربران امکان دسترسی کامل به GCP را می دهد.

شبکه خصوصی: شبکه گوگل مخصوص کاربر به همین دیلیل، به فیکسی بی کاکسی در بیک کریں در نیوک بیدا مید کندند.

قابلیت ارتقاء: کاربران در حال به دست آوردن پلتفرمی هستند که می تواند در یک شبکه خصوصی ارتقا یابد. از انگاک که گوگل از کابل هی فیبر نوری بری کابہ کردی شوینی کود آده می کند، احتالا قابریمزت ی وان. قاهالی ی یک. قاهالی ی یک. عموها و خاله ها عموها و خاله ها خادلی داابزته داح ونی داحتاحتاالی قازه داح یک قابابپیاحمابابری ° داح یک قابیمابالی داح یک قابیمابالی. كاه يك. یکی بگو قاده ده ده ها. گوگل همیشه می‌تواند شبکه خود را ارتقا دهد زیرا در هر زمانی نمی‌توان آن را ارتقا داد.

عناوین: کارشناسان امنیتی زیادی در گوگل کار می کنند. همیشه به دنبال ایمن سازی شبکه و محافظت از داده های ذخیره شده در سرورهای خود است، علاوه بر این، گوگل از الگوریتمی استفاده می کند که تمام داده ها را در بستر ابری رمزگذاری می کند، این به کاربران اطمینان می دهد. انر ان.

افزوده گوگل همیشه از اطلاعات کاربران RA نسخه پشتیبان تهیه می کند، این مشکل بزرگی نیست. گوگل همیشه یک کپی از داده ها دارد، اما مجبور است آن را حذف کند. Не кар, икпарчгиш, застать AND mandazheni data ха RA ба GCP ماй даже дать.

ویژگی های کلیدی پلتفرم Google Cloud

ما به برخی از ویژگی های کلیدی پلتفرم ابری گوگل ادامه می دهیم:

 • خدمات درخواستی: محیط خودکار با ابزارهای مبتنی بر وب؛ بنابراین برای دسترسی به منابع نیازی به دخالت انسانی نیست.
 • دسترسی به شبکه گسترده: منابع و اطلاعات از هر کجا در دسترس هستند
 • منابع یکپارچه سازی: مجموعه ای از منابع محاسباتی در هر زمان برای کاربران در دسترس است.
 • انعطاف پذیری سریع: در تصویر بدون سرورس هذا در صور نیاز.
 • خدمات محاسبه شده: تعليقة بردان اسان، عرض المزيد را قادر مي سازد تا تانها براي سوريكي كستي پردانت گ.

rosh car google cloud

هنگامی که یک فایل در فضای Google Cloud آپلود می شود، برای یک فایل منحصر به فرد است. این امر شناسایی فایل های مختلف و ردیابی تغییرات ایجاد شده در همه فایل ها را دشوار می کند. تمام تغییرات ایجاد شده توسط افراد به طور خودکار با فایل اصلی که Master نامیده می شود هماهنگ می شود. به بها , gcp تمام فایل هی دانلود شده را با استفانه از فرادسب بری حفظ yurtinha.

بیایید با یک مثال روش GCP را درک کنیم.

فرد کندین که Microsoft Office بر روی Cloud پیازی سود می شود تا کھیک نفر فیلمینه مبا. هدف واقعی استفاده از فناوری ابری این است که همزمان در پروژه ای مشابه آنچه که می توانیم انجام دهیم، افزونه ای را برای مجموعه MS Office نصب کردیم. این به چندین نفر اجازه می دهد تا یک سند را همزمان ویرایش کنند. مالک می تواند به افراد خاصی برای دانلود و شروع ویرایش یک سند در MS Office دسترسی داشته باشد.

هنگامی که کاربران به عنوان ویرایشگر تعیین می شوند، می توانند از یک کپی از سند ابری در قالب مورد نظر استفاده کرده و آن را ویرایش کنند. یک نسخه ترکیبی و نسخه ویرایش شده، که به عنوان سند اصلی شناخته می شود. GCP به اختصاص یک URL منحصر به فرد به هر کپی خاص از یک سند موجود که به کاربران مختلف داده می شود کمک می کند. با این حال، هر یک از تغییرات برای کاربران مجاز در تمام نسخه‌های اسناد به اشتراک گذاشته شده در فضای ابری قابل مشاهده خواهد بود. اگر چندین تغییر در یک سند ایجاد شود، GCP به مالک اجازه می دهد تا تغییرات مناسب را برای نگهداری انتخاب کند.

خدمات پلتفرم Google Cloud

گوگل تعداد قابل توجهی از خدمات را با چندین ویژگی منحصر به فرد ارائه می دهد و به همین دلیل است که پلت فرم Google Cloud همیشه در سراسر جهان در حال گسترش است.

 • خدمات
 • شبکه
 • خدمات ذخیره سازی
 • ابر داده ها
 • امنیت و مدیریت هویت
 • ابزارهای مدیریتی
 • هوش مصنوعی
 • اینترنت اشیا (اینترنت اشیا، کوتاه شده به اینترنت اشیا)

در مورد هر یک از این خدمات به تفصیل بیشتر آشنا خواهیم شد.

خدمات

GCP برای استفاده از موارد زیر به GCP اضافه شده است:

 • موتور برنامه گوگل: این یک پلتفرم رایانش ابری است که مفهوم پلتفرم را در قالب سرویسی برای اجرای PHP، جاوا و سایر نرم افزارها دنبال می کند و برای توسعه و بهره برداری از نرم افزار تحت وب در مراکز داده تحت مدیریت استفاده می شود. مهمترین مزیت موتور Google App این است که می توان از آن به طور خودکار استفاده کرد. این به این منتدی است که موتر App، به تور العربیة به یک برامه در زمانی ک، ایشیشایشاگانی دفزیشایشاااایایشااااایشااااشااااشاااااشااااااااش.
 • محاسبه موتور: موتور محاسبه یک پلت فرم رایانش ابری است که از مفهوم زیرساخت به عنوان سرویسی برای اجرای ماشین های مجازی مبتنی بر ویندوز و لینوکس پیروی می کند و بخشی ضروری از GCP است. این موتور بر روی همان زیرساخت مورد استفاده موتورهای جستجوی گوگل، یوتیوب و سایر سرویس های گوگل طراحی شده است.
 • موتورهای Kubernetes: این سرویس محاسباتی وظیفه ارائه بستری برای عملیات خودکار، ردیابی و غیره را بر عهده دارد. این موتور از چندین ابزار کانتینری مانند Docker و غیره پشتیبانی می کند.

شبکه

کدهای GCP GCP:

 • VPC: VPC یک شبکه خصوصی مجازی اضافه کنید. وظیفه اصلی VPC ارائه یک شبکه خصوصی با سیاست ها، تخصیص IP و فایروال است. این به ایجاد یک محیط امن برای کار برنامه کمک می کند.
 • نوار متعادل کننده ابر: ابر متعداد همان تور که از نامش پیداست، بری استشیون کمش کار در مین این رایکروتی سرورسی در کیت کیت کیت سیستم کرزری هما تور که از نامش پیداست. این امر منجر به کاهش هزینه ها خواهد شد. این فرآیند همچنین دسترسی را به حداقل می رساند و ظرفیت دوربین را به حداکثر می رساند.
 • محتوای تحویل شبکه: CDN به صورت جغرافیایی توسط سرورها و مراکز پراکسی توزیع می شود. هدف واقعی از استفاده از CDN ارائه بالاترین عملکرد به کاربران است و علاوه بر این، توزیع خدمات برابر برای کاربران نهایی، به دسترسی بالا به منابع نیز کمک می کند.

خدمات ذخیره سازی

آدرس های ایمیل GCP:

 • فضای ذخیره سازی Google Cloud: نسریوس یک سرویس ذخیره آنلاین دادجت است که گوگلی بر شکوک دستسی بر اده هازروک مکانی چداده حزجنی کانی دروبه حزجنی هزجنی دروبه حزجنی دروبه حزجنی دروبه حزجنی دروبه حزجنی دروبه دروبابفور ا lied هانی درubabaxed. این سرویس همچنین دارای ویژگی هایی مانند حداکثر عملکرد، حداکثر عملکرد و امنیت است.
 • Cloud SQL: يك سرويس تحت وب است كه تحت وب است كه تحت وب ايايجه دائه هاي روه اييغاه دائه فيني وني راياياي ايغاه دائه هي روه ايايجوم شده هيج ينيخيايهوم شده وينييني راياياي ايغوم شده هيجيني است. پایگاه داده توسط خود در سرویس نگهداری و محافظت می شود که به کاربران کمک می کند تا بر برنامه ها و سایر عملیات خود تمرکز کنند.
 • Cloud Bigtable: إن سريوس به سبح فرامت سريع و تعريف القابلة قبعة بالايش بالايش شده است. این یک سرویس پایگاه داده مقیاس پذیر NoSQL است که توانایی جمع آوری و نگهداری داده ها از 1 ترابایت تا 100 PB را فراهم می کند.

از کی گوگل کلود آن 3 ویں رو دانلود که فول فول بشین!


با ان اپلیکیشن صادق، هر زبانی رو قابت با 5 دیه ر روززتوی 80 روز مسل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !