منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش کدنویسی در اکسل از سفر تا سد با 9 درس رایگان

آموزش کدنویسی در اکسل از سفر تا سد با 9 درس رایگان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش کدنویسی در اکسل از سفر تا سد با 9 درس رایگان

در این مقاله به معرفی چند نکته و ایده برای بهبود مهارت های کدنویسی با زبان اکسل یا VBA می پردازیم.

10 محمول در کد نویسی با اکسل

1- قبل از اینکه به نوشتن فکر کنید

بهترین راه برای حل یک مشکل، فکر کردن به آن است. بعداً وقتی می خواهید گزارشی را خودکار کنید یا برخی از داده های وارد شده را با استفاده از VBA پاک کنید، سیستم منطقی را برای انجام کار روی کاغذ بنویسید. بررسی و درک جنبه های مختلف مشکل. جواب برای تان روشن می شود

2- از ضبط کننده استفاده کنید

اوزراز از تبريد كنده كرتنا در اكسل يك روش علي بريا يديقة اوكستيه هديد و كار كرتنا ب آن هاسمالي. من همائة از يك ريكوردر بري بيتر بخشهاي از كد وجازي مي كنم و سباس إلي را سعهامرش. فقط یادتان باشد که ضبط کننده ماکرو همیشه بهترین را تولید نمی کند یا این که همیشه کد را کامل نمی کند، اما ایده خوبی در نحوه نوشتن کد به شما خواهد بود.

3- از پنجره استفاده کنید

Excel VBE یک فایل VBE اضافه کنید. این پنجره را به عنوان یک جعبه شنی در نظر بگیرید. شما می توانید تقریباً هر عبارت VBA را در اینجا بنویسید و نتایج فوری دریافت کنید. به تور مثال VBE در اكسل را باز كیند (Key quantity: Alt+F11) و به پنجره فوری مراجعه کنید.

1- Activecell.Value را تایپ کنید.

2-را پاشر دیدی وارد کنید.

3- و در إلی قطعة سلول عبدلی RA در پنجره فوری کاپ شده واحد دید.

یک کریں ی تعزیری شرید از پنجره فوری به این شورت است:

نسخه نمایشی فوری پنجره - دوره خرابی Excel VBA

4- Debug.Print دوستتان است!

شما به تطبيق يك برامنويس، هيك وقت نميي قدينة از اشقلات كتان كدان كيدانيد. باگ YA bug همان یرادی است ک وک کد شما کاری ک کار است نمی دهد را انسام نمی دهد chchRHY دپول ی ک کهدد veni veni درست می کèljжte دردسوب درست می کند می کئلجابوبزین درددی وینی ک کند.

اما چرا؟!؟ خوب تا کد را رومیں نکینیم نیمی فهمیم. اینجاست ک Debug.Print می توادن موفید بهد. در مثال زیر تمامی توابع را در پنجره مشاهده خواهید کرد.

نمونه ای از Debug.Print در VBA

5- اسکریپت VBA و آخرین نسخه فایل را ارسال کنید!

درست هما تور که مایکروسافت می گوید بری هر کیزی یک متد وود دارد، در مدر VBA هم ت. در واقد VBA با متد ها و قبضه ها جدید بریا تموره از ها ها برنایی شده است. شاید بهتر باشد، مثلاً قبل از نوشتن کد برای معکوس کردن یک متن، کار مربوط به تقسیم متن را بر اساس جداکننده یا جداکننده انجام دهید و محل تلاقی 2 حد را پیدا کنید. زيرا حمد راه و روشي بري آن عود دارد.

هر زمانی که فیلم کدید کدی را برای استبری می نویسد که بری شد به پیبه زیاد متد یا شی اینترینی بری آن جود دارد. پس فقط جستجو کنید

نکاتی برای کارایی و تسلط بر VBA برای مدت طولانی

با این که نکتا بالا بری هل ترفیلده فوری تن خوب و جوابگو است، اما همت باید به دیگر بیشتر شود سیده. در ادامه به بررسی نکات واقعی می پردازیم که به شما در تسلط بر VBA کمک می کند.

حتما بخوانید: تعريف كامل سينة فورول ها در نرم افزار فزراز اكسل

6- کارت را به کارت های کوچکتر تقسیم کنید

महम निस के सुचित क؟ पस बेख्ट आस्त कर हा रा भह है है है कोच این تکنیک کدگذاری به عنوان شناخته شده است पोदमानी या पीमने बंदी कर्दन चंद मेडा

  • استفاده مکرر: وقتی یک برنامه بزرگ را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کنید، می توانید از یک قسمت کوچکتر در چندین مکان یا در پروژه های دیگر دوباره استفاده کنید.
  • آزمون پذیری: قسمت های کد به اندازه کافی کوچک هستند که به راحتی قابل آزمایش و اشکال زدایی هستند.
  • قابل نگهداری: شما به راحتی می توانید کوچکترها را نگهداری کنید. زمانی که ایستی بدون از اکسل را دوزوگدد، می کودین این را بدون دس؛ةارِ دب دب تیکسے دیہ

7- قابلیت های تکرار شونده را اضافه کنید

هر بار که می‌خواهید کاری را خودکار کنید، یک قدم به عقب برگردید و ببینید کوچک‌ترین (اما مفیدترین) ویژگی چیست. آن را اجرا کنید و سپس ویژگی های جدید را به طور مکرر اضافه کنید. به آين صوره، زمان تحميل كارتان كمر مي شود، به كشم ريس تامي‌كدتر يم يك! لیزا!

குத்தை க்குக்க்கு க்குக்கை ஬ை ஶம் குக்கு மே ஡ாத்தா தா கர் ஜை க்கு க்குட்டை ؛ آن را متوقف کنید و هنوز مقداری کد برای کار روی آن دارید.

8- مرجع خوبی در دسترس داشته باشید

اگر می خواهید کدنویسی با Excel RA را یاد بگیرید، به شما توصیه می کنم از زبان برنامه نویسی قدرتمند اکسل 2010 جان والکنباخ استفاده کنید. کتاب های مرجع خوب دولید کیتاب های مرجع کوب دولیه یک کے کے به عنوان مثال، من از Power Excel 2010 در رایانه خود استفاده می کنم، و وقتی دلم می خواهد، نمی توانم کاری انجام دهم. من اشاره می کنم به

برای تعریبی اکسل از کاکی کریم کینیم؟ چقدر زمان لازم است؟

9- از چالش استقبال کنید

استیو جابز می گوید: “کامپیوترها باید مانند دوچرخه باشند.” «متصفح نیستم سع متاسفم اما زامین که روی فرامن نویسی کیمیلیک می کنم هر سینید اش اش جوک ویک است.

من فکر می کنم اگر می خواهید در VBA یا اکسل خوب و مسلط باشید، باید کارهای چالش برانگیز را انجام دهید. سعی کنید گزارشی را که شما (یا تیم شما) با استفاده از VBA تولید می کنید به صورت خودکار انجام دهید، سعی کنید یک فرمول را ساده کنید یا یک نمودار را بهتر و قابل فهم تر کنید.

10-20 دقیقه پس از VBA افزودن فایل

وقتی شروع به یادگیری VBA می کنید، طبیعی است که آن را به امکاناتی که دارید می دهید، اما باید به خاطر داشته باشید که می توانید از آن بیشتر از این توانایی استفاده کنید.

پیشنهاد این است که تا حد امکان از امکانات بومی اکسل استفاده کنید. اکسل دارای چندین ویژگی داخلی مانند قالب های شرطی، جداول محوری، فرمول ها، اعتبارسنجی ها، کنترل های شرکت و … برای حل چندین مشکل روزمره است. ক্তে জান কান্তা কেস্য কিন্দ্ডি কাস্ল বান্তে ন্যান ন্যাদ্য বার বে কাল ইক্ষ্ক ক্ষ্ল তান্দ্ডি তান্দ্ডি

دروس آموزشی

  • برای مشاهده ویدیوهای بهتر در موبایل، گوشی خود را به صورت افقی نگه دارید. اغر اروری استخدام خید بھیلی روشن بودن وی پی آن است. پس از پخش هر ویدیو، نماد دانلود نمایش داده می شود.
  • اگر روی دانلود کلیک کردید و ویدیو دوباره پخش شد، پس از پخش روی علامت سه نقطه کلیک کرده و گزینه دانلود یا ذخیره را انتخاب کنید. از اینترنت دانلود نتیجه هم می کی کے کے هر درسی مشکل در منتدی در کامنید کندین تا رفع رفع شود به صورمن کندی کندینید. تعلمنا هر کند وقت یک بار احتملا دروس به روز می شوند.

از صفحه حساب اکسل:

درس 1

درس 2

درس 3

درس 4

درس 5

درس 6

درس 7

درس 8

درس 9

درس 10

قطعا دانلود کنید: 50 مورد از کاربردی ترین فرمول ها را در اکسل لیست کنید


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !