منو سایت

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

Wireshark که قبلا با نام Ethereal شناخته می شد، یک نرم افزار تحلیل شبکه FOSS (رایگان و متن باز) است که می تواند برای عیب یابی مشکلات شبکه، تجزیه و تحلیل پروتکل های ارتباطی مانند TCP، DNS، HTTP و غیره مورد استفاده قرار گیرد. अगा है है य؟ این ویژگی ها عبارتند از:

1- ضبط سریع و آنالیز آفلاین

2- اطلاعات دقیق را در قالب قابل خواندن توسط انسان ارسال کنید

3- அக்குக்கை அயை அக்க்கு रांग बंदी (قوانین رنگ آمیزی)

در آن تعریف که هستم مترح می شوند؟

در آئین هملا ما هذا هذا آز نرمفزار wireshark برای و استرازی بسته ها را به شما تعریف می دهییا. سیستم عامل کالی لینوکس اینجاست. کهیلی خب، لامید کرمان را کرمان کینیم.

அக்க்கு பாட்டு हा (Packages) با نرم افزار فازراز wireshark

پس از راه اندازی برنامه Wireshark، لیست دستگاه هایی را مشاهده خواهید کرد که Wireshark می تواند بسته های آنها را ضبط کند.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

دستگاهی را که می خواهید مشاهده کنید انتخاب کنید و دوبار کلیک کنید تا ضبط بسته شروع شود. ما پیوند “eth01” را در اینجا انتخاب می کنیم. همانطور که مشاهده می کنید پس از انتخاب دستگاه، چندین بسته در صفحه نمایش داده می شود.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

اگر در حالت غیرقانونی هستید، Wireshark بسته های دیگری را علاوه بر بسته های مشخص شده در اتصال شبکه نشان می دهد. به تور پیش فرز افقیل است ولی اکر اکین نوکد می تواند به کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کہ کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے و پیسب Options برید و از کادر “Enable mode promiscuous on all interfaces” (در بیین پنجره) را تیک را تیک.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

برای اینکه ترافیک ثبت نشود، روی نماد مربع قرمز در سمت چپ کلیک کنید و در پایین پنجره، روی نماد کلیک کنید، اگر می خواهید فایل های ضبط شده را بعدا براش کنید. به این ترتیب می توانید فایل های ضبط شده را دانلود کنید و سپس روی فایل کلیک کنید تا باز شود و سپس روی فایل کلیک کنید تا باز شود. عن فيل كنوزا. بعد از فايلتان را پيدا كرد و آن را بازي كرد.

कड़ेवी रंगहा दर Wireshark

Wireshark از رنگ های مختلفی برای نمایش انواع ترافیک استفاده می کند. به عنوان مثال، رنگ آبی برای UDP، بنفش برای TCP و سیاه برای بسته هایی که دارای خطا هستند استفاده می شود. برای فهمیدن منتدی و اصلی در رنگها می کودین مشاهده و از قوانین رنگ آمیزی وارد شوید

فيلتر كردن بسته ها در Wireshark

Wireshark از قبض فيلتر كردن ترافيك خاص و تحميل شما مورد بحث است. سادر رانه برای کارگیری در عیکرین این است که از نوار کرکی بالای پنجره هی است که می‌کند ترفایک “TCP” RA فیلتر کیند، TCP RA در نوبر کیزیک وارد کیند

بها بر آن فیلترهای Wireshark پیش فورد را در بکش Analyze and option Display Filters درگ می کند. شما می توانید فیلتری را در این بخش انتخاب کنید یا فیلترهای سفارشی خود را برای استفاده های بعدی در این بخش ذخیره کنید.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

علاوه بر فیلتر کردن ترافیک، می توانید مکالمات کامل TCP بین مشتری و سرور داشته باشید. برای این منظور کافی است روی یک بسته کلیک راست کرده و گزینه TCP Stream را انتخاب کنید.

بسته ها در Wireshark

برای دیدن دیگر دیگر ایک بسته، در کدلی کے کے کے رافیک را نشم می دهد روی ن۩بت. روش عدنی هم عود دارد ک ب آن می کے از انجا فیلتر استدادی دراد کے برای یک کار، روی یکی از بسته کلیک راست کردہ تا کردہ Apply as a filter and زیر منوری آن شا بری ساخت فیلتر، از زیر منوی متصل به آن وہیں کیند.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

آموزش امنیت شبکه از صفر تا صفر (فیلم + جزوه PDF)

وایرشارک تست درایو

هذا للماء با هم روی یک مثال عربیة کار کنیم تا استبر و وارسی ترافیک لینک باسسابهه ا lied وایرکارکرکا کرای کایرشارکارکارا omieh کیرشارکارکا اسیه آ lied وایرکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارکارارکارکارکارکارارکارکارکارکارکارارکارکارارکارکارکارکارارکارکارکارکارکارکارارکارکارکارکارکارارکارکارکارارکارکارارکارکارکارکارکارارکارکارکارارکارکارارکارکارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکارارکارکرارکارکارارکارکرارکارکارارکارکرار. ما Wireshark را روی کالی لینوکس نصب کرده ایم و آن را به “eth0” وصل کرده ایم. حال مراحل زیر انجام خواهد شد:

1- پس از راه اندازی Wireshark، در صفحه، لینک RA را از لیست دستگاه ها انتخاب کنید. برای شروع ضبط، روی نماد آبی رنگ در سمت چپ صفحه کلیک کنید یا روی پیوند دوبله کلیک کنید

2- حالا مرورگر خود را باز کنید و به صفحه www.howtoforge.com بروید. پس از باز کردن صفحه، نماد قرمز رنگ نزدیک دکمه شروع را فشار دهید تا ضبط متوقف شود.

3- پنجره capture تمام بسته هایی که به سیستم شما منتقل شده اند را نشان می دهد. ترافیک در کدهای مختلف مانند آبی، سیاه، زرد، قرمز و رنگ های دیگر متفاوت است.

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

4- اگر به دنبال بسته های پروتکل خاصی مانند tcp هستید، فیلتر فیلتر را خاموش کنید. بسیاری از فرآیندهای پس‌زمینه روی سیستم‌هایی اجرا می‌شوند که از دسترسی به شبکه استفاده می‌کنند و بسته را با یک شبکه خارجی مبادله می‌کنند. मा मे के लिए लिए प؟

حتما بخوانید: دانلود راقيقة 13 فيلم تعليق تعليق تحميل نيز در متلب +pdf

برای فیلترهای TCP که به سیستم ما عسل می‌شوند از فیتر زیر۹ همست

ip.dst == ‘your_system_ip’ && tcp

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

برای وارد کردن آدرس IP، «your_system_ip» را اضافه کنید. این آدرس 161.18.168.192 است. حال بیایید محتویات بسته را بررسی کنیم. روی هر بسته کلیک راست کرده و به لیست گزینه های زیر بروید:

“ردیابی -> ردیابی جریان TCP”

Ба эн кар ик пангре минь школ зир ми шуд ми نمايش:

آموزش نرم افزار Wireshark و نکات کاربردی

אגר נמי עבורה אז בראסהרק בראסבלי

تحلیلی را از Wireshark دانلود کنید

فیلم های

خلاصه ها

Wireshark ابزار بسیار مهمی برای تجزیه و تحلیل امور شبکه شما است که در بخش های مختلف فناوری اطلاعات مانند سازمان های دولتی، سازمان های تجاری و موسسات آموزشی بسیار قابل قبول است. سایت عب یابی بردلة تنظیک، وارسی بسته نکش کهاس کامنی دارد که ورشارک در کار حیاَ زبان. Wireshark در حال حاضر به یک استاندارد صنعتی برای تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل ترافیک تبدیل شده است.


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !