منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش صفر تا صد اصول و اصول برنامه نویسی (8 درس و 6 نکته اصلی)

آموزش صفر تا صد اصول و اصول برنامه نویسی (8 درس و 6 نکته اصلی)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش صفر تا صد اصول و اصول برنامه نویسی (8 درس و 6 نکته اصلی)

اصول اولیه برنامه زبان را بیاموزید. قبل از تحمل كافيه بر تعلم برامه‌ نويسنده، نمي‌كوسيدي تن كيندين. توصیه می کنیم که مبتدی باشید و می خواهید از نرم افزار استفاده کنید، این همان چیزی است که شما در مورد آن صحبت می کنید.

این سفریک توری تراهین شده است تا کی اجمالی به براماب برای

کامپیوتر چیست

کامپیوتر یک دستگاه الکترونیکی است که ورودی کاربر را تشخیص می دهد، آن را پردازش می کند و خروجی یا پاسخ را به کاربر نمایش می دهد. در وقد كمبوتراء يك داشة اكريفتوني قبل از ريزي است.


برنامه نویسی، شبکه، معماری، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و تجارت

Toi en pak फुफ़ुद्धरी, साफरतासद मबानी प्रणाम नोविसी रो जूरी याद मीगीरी के तू हिक कलास अधिक कालस या पक दिगे ए नही दीदी नही शेनिदी! بدون هيك كلاسي، با سفرتاسد مباني برامه نوسي اپلیکیشن بیزن، روجه در بیار!


اجزای یک کامپیوتر عبارتند از:

 • ورودی تک
 • واحد پردازش مرکزی (CPU)
 • تک خروجی

CPU به عنوان مغز کامپیوتر شناخته می شود. تمام عملیات در سیستم توسط CPU نظارت و کنترل می شود. این واید میندیول‌ها را تفصیر و کوکرد می‌کند CPU تمام دستگاه های داخلی و خارجی را کنترل می کند، عملیات حسابی و منطقی را انجام می دهد و میزان استفاده از حافظه و ترتیب عملیات را کنترل می کند. سرعت CPU، CPU 3 ثانیه:

 • تک حساب و منطق
 • کنترل تک
 • تک حافظه

10 تا از جدیدترین زبان ها برامن نوسی (و کاملا اینده دار) بری ایکیں

برنامه چیه

فرض کیند من 10 تسجم به شما می دهم و به شما می گوییم من 10 شماره داده شده ر ی ید. خب، شما عملا را کودی پیدا می کنید؟ شما تماما آن دادة را جموع و سبس مجموع را بر نزر دادة دادة بتزیم می شود

آسان است، اما اگر 10 مجموعه داده شود، هر مجموعه شامل 10 عدد باشد، چه کار کنم؟

آموزش صفر تا صد اصول و اصول برنامه نویسی (8 درس و 6 نکته اصلی)

دو راه حل برای این مشکل وجود دارد:

1-شما هر سموله را جدا جدا جیرید، هر تشباب را با جموع بردل تعهاد و صباس ان را بر دل تعاره. اغر بیستان می ‌توا فرض کنید؟

2- یا برنامه ای برای حل مشکل بنویسید. شما فقط باید برنامه ای بنویسید که ورودی را از کاربر روی رایانه بگیرد و سپس از یک روش برای یافتن میانگین استفاده کند.

برنامه نویسی چیست؟ انواع آن و نکات کاربردی

اما منظور از رويه چيست؟

ما يك رويه را با دادن استقام يك به يك به كمبوتراء مي ‌كنيم مي ‌كنيم و به آن برامن يدٯ ‹. به تور یک کریتن دراد از یک کارب، جمع کردان آن ها و تقصیم بر نظر کلت سیة .

به تور كلمة، يك برامنا سملوه ‌اي از رويه YA MANUALS ‌ها است.

متغیر و نحو

مفتاح ها برای کانتِینِر بری سکوک میں داده و همین تور محیلی از محمول بریهنهد. உண்டை கெர்பியு குட்ட்டு ஡ார் க்குக்க்கு இந்து அயை மாட்ட்ட்டு हा बाइड में शुदान शुद متغیرها معمولاً نام هایی هستند که به یک گروه تعلق دارند. این نام ها از حروف a تا z و 0 تا 9 تشکیل شده اند. همچنین هنگام اعلام متغیر می توانید از کاراکترهای خاصی مانند $ یا _ استفاده کنید

در هذن وایکن یک برامه , که بری یک اوپریں کوک (جمع زارب) و که بناخت یک برامه به کاند MENTy غیر از ابی کاند مم ارشکا rov نامه به. متغیر اعلام شده بری یک کمیت باید ب حرف الفبا شود و بعد می‌ توادن شمل دراد یاراکاک Edindove خاداد یراکاکاکامصاعاااشارمه هادادا یاراکاکم هار خاداد یاراکاکامguidance خاداد یاراکتر هاماعاشدزینداد کاراکتر زوا یاراکمبای خادا.

نحو مجموعه ای از قوانین است که ساختار یک زبان را تعریف می کند. هر زبان برامنا نویسی از نکو کریکی بیریو می کند. یک زبان برامن نویسی بدون سینتکسش قبل نیست. سينتكس به كمبوتر مي كند تا كد RA بخواند و بهميد. در وقد به کد دستور می دهد

مثلا؛

int a = 10;

در آن جا یک مترجمه است. int نوع دائة و شماره ساحيه است

يه تعلم جعلب: 10 تا از زبان هي برامن نويسى دونيا تا به حال!

انواع داده ها

در یک نوع قامت، بر اساس یک تکاک بندی دسته بندی می شود. این نوع دادة است که می‌گوید که نوف را می‌توان بر روی آن امعاد کرد. همه انواع داده ها به طور کلی به دو دسته طبقه بندی می شوند:

1-ابتدایی یا ابتدایی: اندازه و نوع متغیر است. هشت نوع وجود اولیه وجود دارد:

 • Int (4 عدد)
 • کوتاه (2 عدد)
 • بلند (8 عدد)
 • شناور (4 عدد)
 • دو نفره (8 بایت)
 • مقدار بولی (1 بایت)
 • نماد (2 عدد)

2- غیر بدوی یا غیر بدوی: انواع داده های غیر اولیه بری فراخوانی متد ها بری تنمر عربی می شوند

 • رشته
 • ارائه‌ها یا آرایه‌ها
 • کلاس یا کلاس (کلاس خالی است – 1 بایت)
 • رابط

ساختار سیستم کنترل

ساختارهای کنترل های فعلی در یک برنامه هستند. يك فرامة وحتي قونا و شمست است كه در آن از ستقراءهاي كونتري ميشود ميشود. هدف واقعی این ساختار این است که برنامه به سه روش تحلیل می شود:

1- ترتیبی یا پشت سر هم مستر می شود تا به خط یا پشت سر هم عجر شود. خواهش میکنم!

2-انتخاب یانتگر درسیک‌کری در درس ومویا یا درسی بود درست یا دریس بوددش

3- تکرار یا حلقه ساختاری است که بارها و بارها تکرار می شود. این نوع سازه بر سه نوع است:

чера байд забан хай программа новиси ра яд гыйным?

یک کامپیوتر یا هر وسیله ای که قابل برنامه ریزی باشد می تواند زبان ماشین را بفهمد زیرا کامپیوتر بر اساس برق و بر اساس اعداد باینری (0 و 1) کار می کند. ما فقط زبان انسان را می فهمیم. برای رفع آئین فاکس بین هنسان و کوپتورین زبان به وجود وشید است.

اگر فردی زبان ماشین یا ماشینی را بفهمد، چه اتفاقی برای آن می افتد؟

بسیار مفید: بهترین زبان برنامه نویسی برای هک و هک

اگر این اتفاق بیفتد، برای دادن دفترچه راهنما به ماشین نیازی به یادگیری هیچ زبان برنامه نویسی نداریم و اگر در جایی باید نوشته شود، هرکسی می تواند برنامه نویس باشد.

تکنیک های برنامه نویسی

تاکنون سه روش برنامه نویسی بیشتر توسط دیگران استفاده شده است:

1

2- برنامه نویسی ماجولار / رویه‌ای

3- زبان برنامه نویسی

برنامه نویسی (یکپارچه): این روش، زمانی که برنامه نویسی اخیراً معرفی شد، مورد استفاده قرار گرفت. در برامه‌نویسی منتدل، همه موارد از کد راهنما در یک فایل قرار دارد و میزبان کد رابششاب‌شابشریا ی‌که پلان بهرسی کد ربش‌شابشابشریا آتی برسی کرا دشاررسی به از کد هم نمی توانم دربو کرد

برامن نویسی ماجولار یا رویه‌ای (رویه): برامه نویسی رویه‌ ی به ژپقسیم کر بین یک تیم می کند می کند می کند و بیشتر می شود از تاسوبر را هم ‌دهه در آن سورت که کد مجدید از کد صفل شد برام. داده‌ها و تعبیر به تور عرض المزدوج می‌شوند

زبان برنامه نویسی (OOP): این روش در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد، داده ها و توابع را با هم می گیریم و در قالب یک کلاس می نویسیم.

در همه‌ی این روش‌های برامن‌نویسی، کدها و لوگیک‌تابیت می‌مانند، اما کیز که کِیبی می‌کند این است که هینی کد توست.

حتما بخونید:

الگوریتم چیست؟

الگوریتم یک روش گام به گام برای هل سلمه ایرکتی است. اما آیا کدهای نوشته شده بر اساس یک الگوریتم خاص یکسان هستند؟

در واقع، هر زبان برنامه نویسی از یک نحو خاصی پیروی می کند که ما الگوریتم را بر اساس آن به کد تبدیل می کنیم تا برای ماشین قابل درک باشد. الگوریتم در قاعد یک شبه‌کد است. شبه ‌كد يك زبان غير ترميل است كه به برامه‌ نويسان در توسه‌موست الغرمت‌ها كموک مي‌كنند و مي‌كنند و مي‌كنند و هتونست ام ¼ ايمت امك ي‌دجي. فی گیم امگ كمجیع وژ زَا امجى امجى اَن امك امك امجى وَا سمجى امك امك كþ كþ fi نابها ادت. امجی امک ایمک کیمجی امک امی‌ کُز کژ fi fi زباگانی امگ کامژیه fi نها سمت آمی‌کنت وژ زباگانی آمگ‌کمژیه. متاهل.

بیایید الگوریتم RA را با همان الگوریتم مقایسه کنیم.

مجموع == 0، n = تعداد کل موارد

برای هر عنصر num در لیست

دارم شروع میکنم

مجموع = جمع + شمارش

میانگین = مجموع / n

بازده متوسط

اگر بخواهیم این کد را به فارسی برگردانیم باید بگوییم:

مجموع آن برابر با 0 است و n تعداد کل عناصر در نظر گرفته شده است

برای هر شماره مورد در لیست،

شروع کنید

جمع+عدد در عدد بريز

sum/n را در Mean brīz

متوسط ​​ра чап кон

حتماً در کنار این مقاله بخوانید: کینی کیں یک زبان برامنا نویسی و روش ورود يه ش ا

زبان برنامه نویسی مورد علاقه من

یا صورات یک زبان برامن‌ نویسی بهتر از زبان‌های بیشتر به سورت با هم. سعی کنید از زبان زبان های برنامه نویسی مختلف برای کار بر روی مشکلات اساسی استفاده کنید و به هر چیزی که برای شما راحت تر است ادامه دهید.

 • C/C++
 • جاوا
 • جاوا اسکریپت
 • پایتون
 • کاتلین
 • سریع
 • آر
 • مالش در
 • سنگ
 • TypeScript

اگر می خواهید برنامه نویسی RA را یاد بگیرید، باید با یکی از منابع شروع کنید. تقریبا همه RA در همین سایت سریت اسانی und از انجاز می کا کے کے رایکی کے брай я посорат

6 کار اصلی برنامه نویسی

1 بوسه: היק קס דר קדר פרעמנים דוסט بنابراین توصیه می کنم که KISS اصلی را نگه دارید یا آن را ساده و احمقانه نگه دارید. है सित हा दर परभाष दारडान के साद बेद ता विच ب حرار اغر كد شما ساده بهدة، ساير تعليقة‌دلكتها با دركتر لوگيك كد نعادي شد و به روي كندي روي آن كركند. بنابراین همیشه سعی کنید کد را با استفاده از رویکردهای مختلف ساده کنید، مانند تقسیم یک مشکل پیچیده به قطعات کوچکتر یا حذف کدهای غیر ضروری.

2- خشک کردن: تکرار داده ها یا منطق در یک کد نه تنها برنامه را طولانی تر می کند، بلکه زمان را برای کنترل، اشکال زدایی یا تصحیح کد تلف می کند. تحدة رائل اصل DRY‌ يا خودت را تكرار نکن تحداء ركاب كد است. بر اساس این قانون، یک قطعه کد باید فقط در یک مکان از کد منبع راه اندازی شود. نقطه مقایسه WET (Wase Everyone’s Time) است. اگر منطق RA یکسان را در چندین مکان پیاده سازی کنید، کد تکرار نمی شود. मी ‌कुदेश यक तबाबी मुद؟

3- YAGNI اصلی: اگر در حال نوشتن کد در آینده هستید و نه اکنون، نرم افزار یا برنامه شما می تواند بزرگتر و پیچیده تر باشد. اصل YAGNI (You will not need it) کی کار نیست به آن نیاز پیدا کنید کیدنید را هم می توان در کاکی این که می گوید تا زمانی کیز نیاز نیست، آن را پیزنا ساختید نکھین کرا در کیر در عیند ) טטטה קד אושבים נימי קנידי. اکثر برنامه نویسان هنگام توسعه نرم افزار به آینده فکر می کنند و برای برخی از ویژگی هایی که ممکن است در آینده مورد نیاز باشد، چند خط کد یا منطق به برنامه اضافه می کنند. آن ها کلی کلاس و فرنساء کی کرید می کندن که موسق اضیابین اینده یکمپروم. تنمر آن كار كملا روسقاف است و در علي به هجيم شدن كد< خطم مي ‌شويد ,fouchn

4-SOLID اصلی: آين مورد محقف اصل است: للمسلسي واحد (مسئوليت واحد)، باز-بسزني (باز)، للسوکني يسکو (liskov suststition)، جاسازيازياubphor fi آمازيازياتاستونيت (liskov segeration). این عصول تسوفس روبرت سمرتین بریسی شده است و شما می توانید در اصل را مفاصلا در اینمفی ° برسی کنیابه.

5- יעצים נחרים הא (جداسازی مراقبت): اصل یساعن نامریه یا به اختصار soc، اینجا برنامه پیچیده است را بکشید یامی ‌کهای بیشتر تکیم می‌کند. هر بخش یا دومن به سلما علاه‌ای می‌دائه یا وصفیک کاسی دارد. هر بخش را می توانم به تور ستقری ب. بعلاوه کانتری، به روزرسانی و اوجزی مجدد از کد اسان تر می شود.

به تور مجموعة لوگیک منتدی (محتوای پیگوب وب) در یک اپلیکیشن یک ناجریه ایک است وتفاَط نی یکاپ حرییکیش نیک نیک½ غرانی نی یک½یکیشیییکیش مَ. یکی از نمونه‌های کوب SoC الگوی MVC است که در آن دوها (“مدل”)، لوگیک (“کنترلکندی”) و می‌توان گفت که می‌خواهم بگویم. داده ها را در وب ذخیره نمی کند.

6- اصل تحميل از تحميل زودهنگام کد (Avoid Premature Optimization): بهینه سازی در واقع به سرعت بخشیدن به برنامه یا الگوریتم کمک می کند، اما با توجه به این اصل، شما نیازی به بهینه سازی الگوریتم خود در مراحل اولیه توسعه برنامه ندارید. اگر لیکری از مواد به سے کے اتر. גר קדט ר ז מ א ، סי קינ³ם ، דר ש שחשע שמט ، עשמ דר מ מ מ קדש קדש שמ ב ב ה היק דרדי נחי נח افزایی. پس بهتر است را آکورتیم را زامین تحمیل که به دردتان بکورد

راهنمای کامل یادگیری زبان برنامه نویسی: چگونه زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

آموزش تصویری اصول برنامه نویسی و برنامه نویسی در 8 جلسه

کد کلاسیک صفحه az:

جلسه اول

جلسه دوم

جلسه دوم

چند جلسه

جلسه چهار

جلسة پنجم

جلسه 6

جلسة هفتم

جلسة حشتم (آخرین)

از دست دانگی: کند زبان برامن نویسی داریم؟ чанд та байд яд гыйным؟