منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

انیمیشن با گذشت زمان تغییر می کند. در وقد شما يك لياح ي يك عفكت را با تغييوا يك حند تعريف الان در تولزم به روست تنميق در ميعوريد. به عنوان مثال، ویژگی Opacity یک لایه را از 0٪ در زمان صفر به 100٪ در 1 ثانیه تغییر می دهد. هر ویژگی را می توان با دکمه کرونومتر در سمت چپ پانل Timeline یا Effect Controls فعال کرد.

آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

شما تعليقات هاي لياه را با از هي كريم هي كي مي كرديد.

بسیاری از کنترل‌های انیمیشن شامل فریم‌های کلیدی و عبارات هستند، بنابراین می‌توانید به راحتی انیمیشن روی لایه را کنترل کنید تا به یک انیمیشن پیچیده برسید.


افتر افکت

توئی ان پاک فوق العاده فوق العاده، افترافکت سی رو ژوری یاد میگیری که تو هیک ایموزشی شا پاکت دیگه نه ای نه چیدی نه شیدهی ای نه چیدی نه شیدایی ای نه ای نه ای نه شایه ای کی نه ی نه شاییه! بدون هیچ کلاسی، موشن گرافیک، انیمیشن، ادیت، فیلم رو قورت بده، هر غردکوا باتر از قیه باب یاصاس One بشاش یاساساب One here باش یاصلاجی بشاش یاصلاجی بشاش اصلاً بشاش!


در وقد شما با کرمی ‌های کلیدی و اکسیرشن ها در افترافکت در یکی از دو کمت کار می کند: حالت Layer Bar or Graph Editor mode. این نشان می دهد که لایه دارای عنوان زمان فریم با فریم های کلیدی و عباراتی است که به صورت عمودی در پانل Timeline تراز شده اند. حلت Graphic editor نوارهای لایحه را نشم نمی‌دهد و فریم ‌های کلیدی و تایج‌عبارت را زنان نم یکی یابور ‌دیگر.

فریم های کلیدی

فریم های کلیدی برای تنظیم پارامترهای حرکت، افکت ها، صدا و بسیاری از ویژگی های دیگر استفاده می شود که معمولاً در طول زمان تغییر می کنند. فریم کلیدی یک نقطه کلیدی از زمان است. مقادیر بین فریم های کلیدی گنجانده شده است. وقتی از فریم‌های کلیدی برای ایجاد تغییر در طول زمان استفاده می‌کنید، معمولاً حداقل از دو فریم کلیدی استفاده می‌شود، یکی برای وضعیت ابتدای تغییر و دیگری برای وضعیت جدید در پایان تغییر.

هنگامی که تایمر برای یک ویژگی خاص فعال است، پس از افکت، هر زمان که مقدار یا مقدار ویژگی را تغییر دهید، به طور خودکار فریم کلیدی ویژگی را تنظیم یا تغییر می دهد. هنگامی که کرونومتر برای یک ویژگی غیرفعال است، این ویژگی هیچ قاب کلیدی ندارد. اگر وایرت یک تعریف لیا را در هلی ک کرونتاف غیر فیکزیی کیمت دایشین یاین ویریت در تولت له ثارت می ‌م It was ‌م It was ‌ماندشییت له ثارت می‌ ‌م Manjie.

توجه:

هنگامی که وضعیت کلید قاب خودکار روشن است، کرونومتر به طور خودکار برای یک ویژگی در هنگام تغییر فعال می شود.

اگر تایمر را غیرفعال کنید، تمام فریم های کلیدی ویژگی حذف می شود و مقدار ویژگی به زمان فعلی تغییر می کند. کرونمتر را کی فیگر نکھین کے کرونمتر را کرونمتر را کرونمتر

توجه:

با عنگ Use Keyframe Indexes در منوی پنل Timeline نماد هی فریم کلیدی را در حبت نوار لیہ به عدبییر.

آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

توجه:

هنگامی که یک لایه ویژگی حاوی فریم‌های کلیدی جمع‌آوری می‌شود، نقاط خاکستری (خلاصه‌های فریم کلیدی) برای گروه ویژگی نشان می‌دهد که فریم‌های کلیدی درون آن وجود دارد.

برخی از ابزارها، مانند Motion Sketch و ابزار Puppet، به طور خودکار فریم های کلیدی را برای شما تنظیم می کنند تا با حرکتی که می کشید مطابقت داشته باشد.

اصطلاح

بیان از یک زبان برامه نویسی برا جاوازن اسکریپٹ بری کابیگیگیگرشک ایکیگرشک کساونی کساونی اسایق با pick whip می توانید عبارات ساده ایجاد کنید.

نمودار ویرایشگر

Graphical editor از از کـ و راست) a sign (از آت راس hranoko از سوی دیگر در هلت نوار لیا، دره زمان only element zaman horizoniya ra بدون این که بوجة غرفیک و VERTICAL قاعدة را نشان را نشان را بدون ین کے کے کہ ہے

توجه:

برای تحمیل استوستوب بین حالت نوار لیا و حالَ.

آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

دو نوع دراهد در The graphic editor is available است: درهاد های وایرتد، که می توانند RA نیشن می دهند. و درایه های عقلاء، که قریزه تحمیل تعریف العربیه RA نشم می . برای ویژگی‌های موقتی مانند Opacity، Graph Editor یک مقدار گراف را پیش‌فرض می‌کند. برای تعریف های استیای میں Position، دیگرگر دیره د، دیر عکسترا را پیش فرز قران می د.د.

در Graph Editor هر ویژگی با منحنی خاص خود مشخص می شود. می توانید هر بار یک ویژگی را مشاهده کرده و روی آن کار کنید، یا می توانید چندین ویژگی را همزمان مشاهده کنید. هنگامی که بیش از یک ویژگی در Graph Editor قابل مشاهده است، منحنی هر ویژگی با مقدار ویژگی‌های موجود در طرح کلی یک رنگ است.

حتما دانلود کنید

هنگامی که یک فریم کلیدی با انتخاب دکمه Snap در ویرایشگر نمایش داده می شود، مقادیر فریم کلیدی، مقادیر فریم کلیدی، زمان فعلی، نقاط ورود و خروج، نشانگرها، ابتدا و انتهای منطقه کاری و شروع و پایان ترکیب . . وقتي فريم كليدي به يكي عزن مورود مي ‌چسبد، يك نرانجي در ويرايشگر گرافيكي زاهر مي‌ ‌ودچ .ه.. کهد.. ی‌هد. آره. بعد از اینکه snapping را شروع کردید، Ctrl (ویندوز) یا Command (Mac) را نگه دارید تا رفتار snapping را به طور موقت تغییر دهید.

فریم های کلیدی در حالت Graph Editor برای استفاده از دست های متصل به یک یا دو طرف امکان پذیر است.

می توانید از دکمه Separate Dimensions در Graph Editor استفاده کنید تا اجزای یک ویژگی Position را به اجزای جداگانه X Position، Y Position و (برای لایه سوم) Z Position تقسیم کنید تا بتوانید هر کدام را به طور مستقل تغییر دهید یا فعال کنید.

آموزش ساخت انیمیشن (و نکات کاربردی برای مبتدیان)

تحمیل کندی که تعریف‌ها در Graphical Editor نیشن می‌شوند

1- با زدن دکمه Show Properties در پایین Graphics Editor شروع کنید و یکی از گزینه های زیر RA را انتخاب کنید:

 • نمایش خواص انتخاب شده: ویژگی های انتخاب شده در Graph Editor را نمایش می دهد.
 • نمایش ویژگی های متحرک: ویژگی های لایه های متحرک انتخاب شده در Graph Editor را نمایش می دهد.
 • نمایش مجموعه ویرایشگر گرافیکی: ویژگی هایی را نشان می دهد که حالت Graph Editor برای آن انتخاب شده است. ن سویک وکتی کرومتر افکی ات و تعریف درای فریم ‌های کلیدی یاکستررشن استی د| نرام درارد veni dam as soon as dam as damjie dam چه یام چه یام به محض یامجی یامجی یامجی یامجی یام چه یامجی یامجی یامجی یام چه یام چه یام چی. یام چه یام چه ی یک ن یک ن یکی نازک یام چه یام چه. ی یک ن یک نام چه یام چه.

اگر می خواهید انیماتور شوید، این نکات را بخوانید

possibilities در در در دریدگر در در دیر

بر روی بنتی Chart Type and Options در باینی Chart Editor روی تا از بین بین بینهای زیر یکی کیں شود کلیک کنید:

 • انتخاب خودکار نوع نمودار: به طور خودکار نوع نمودار مناسب برای یک ویژگی را انتخاب می کند. دراجه های علیک بری آکریک هی استیای (متل کیشت) و دره هی وایرت بری تگیگگی.
 • ویرایش نمودار ارزش: این مقدار را برای همه ویژگی ها نشان می دهد.
 • ویرایش نمودار سرعت: نمودار سرعت تمام ویژگی ها را نشان می دهد.
 • نمایش نمودار مرجع: نوع نمودار انتخاب نشده است، پس زمینه را فقط برای مشاهده نشان می دهد. ( تحديد بجاجي سميت راست Graph Editor تحديثة دراه مرجع را نشم مي دهد .)
 • نمایش امواج صوتی: شکل سوتی را بری هر لیا که در Graphic Editor نمایش داده می شود.
 • نمایش نقاط داخل/خارج لایه: نقاط ورودی و خروجی تمام لایه هایی را نشان می دهد که دارای ویژگی هایی در ویرایشگر گرافیکی هستند. نقاط داخل و خارج قابل مشاهده است.
 • نمایش نشانگرهای لایه: نشانگرهای لایه را در ویرایشگر گراف (به شکل وجود) برای هر لایه ای که حداقل یک ویژگی در ویرایشگر گراف دارد نمایش می دهد. نشانگرهای لیا به شروت مثلث ‌های کوک زهر می‌شوند
 • نمایش نکات ابزار گراف: வெர்கு रा راهنمای ابزارهای گرافیکی
 • نمایش ویرایشگر عبارت: فیلد عدادگر تصری را نشان می دهد یا سنبهش می کند.
 • فعال کردن فریم های کلیدی بین فریم ها: امکان تنظیم فریم های کلیدی بین فریم ها

7 نکته مهم در مورد انیمیشن!

در Graphic editor حرمك و زوم كندي

 • برای حرکت به صورت عمودی یا افقی، از ابزار دستی استفاده کنید.

توجه:

برای فعال کردن ابزار سریع

 • برای حرک به روت عمودی، کلتک سرول موس را بھھانید .
 • بری حرک به کروت حوریزی، کیلید را آن کے کرکر سکرول موس را می‌ کرکانیدد پشر بب.
 • برای بزرگنمایی با ابزار Zoom کلیک کنید.
 • Alt (ویندوز) یا Option (مک) را نگه دارید تا بزرگنمایی کنید و روی ابزار Zoom کلیک کنید.
 • برای نمایش بزرگ، Alt (ویندوز) یا Option (Mac) را فشار دهید و ماوس را به صورت افقی حرکت دهید. برای بزرگنمایی عمودی Ctrl (ویندوز) یا Command (سیستم عامل مک) را فشار دهید.
 • برای بزرگنمایی افقی، Alt (ویندوز) یا Option (مک) را فشار دهید و ماوس را به سمت چپ بکشید تا کوچک‌نمایی کنید و به سمت راست برای کوچک‌نمایی بکشید.
 • برای بریک نعیم عمودی، (ویندوز) یا گزینه و برای بریز کردن بَزار zoom ماوس را بگیرید.

توجه:

هنگامی که ارتفاع زوم خودکار انتخاب شده است، نمی توانید به صورت عمودی حرکت کنید یا بزرگنمایی کنید.

زوم خودکار ارتفاع و نسبت

 • ارتفاع زوم خودکار ব্র্তা ব্র্র্যান্যান্যা মান্তিক্য্য র্ত্যান্ত্য র্ত্যান্ত্য. به عنوان مثال، به طور خودکار ارتفاع نمودار را برای مطابقت با ارتفاع ویرایشگر تغییر می دهد. زوم افقی هم به روست دستی سود شود.
 • انتخاب مناسب سکیلی کامتی (عمودی) و زمانی (افقی) دریا را بری پیرین با فریم کلید خورده در کریک درایک ° مزی می‌کنه.
 • مناسب همه مقیاس کمیت (عمودی) و زمان (افقی) نمودار را به همان نوع نمودار تنظیم می کند.

5 نرم افزار برای ساخت انیمیشن های آسان و ساده

वेडियोहाय उचित्र साथ अनिमिष्ट बा आफ

ساخت موشن غرفیک با که نرمگاک است؟ 6 نرم افزار raige و بهتر


زبان چاق

با ان اپلیکیشن سادز، هر زبینی رو کاک با 5 دیکه در رززتوی 80 روز مزل بلوب حرف ب! بهترین متد روزز, بهبود حافظه, آموزش تصویری. تعديدة زبان كليد تعديدة هر خالتي در قرن 21 !