آشنایی با ماکروها در اكسل | ذخیره فایل اکسل با vba

آشنایی با ماکروها در اكسل | ذخیره فایل اکسل با vba

یکی از چالش هایی که در هنگام کار با نرم افزار اکسل اتفاق افتاد امکان پذیر است ذخیره فایل اکسل با vba این است. همانطور که می دانید امکان ذخیره یک فایل در حالت عادی در اکسل وجود ندارد و باید آن را به صورت ماکرو ذخیره کنید. در این مقاله ما سریع ترین راه را می خواهیم ذخیره ماکرو در اکسل و مثال ماکرو در اکسل اجازه دهید به شما آموزش دهیم اگر در انتهای این مقاله سوالاتی در ذهن شما باقی مانده است که در فیلم آموزشی و متن مقاله به آنها پاسخ داده نشده است، می توانید در سریع ترین زمان از بهترین معلمان بپرسید.

يكي از راههاي كه ميتوا suppose? آموزش اکسل این است. شما با علي عين فيلم ها كه تسوير برترين اساطيد اكسل در ايران تعريف شده اند به روست هرف اي نرم افزار اكسل را لاير.

macro (Macro) در اكسل كيست؟ ماکروی اکسل سلمه‌ای از دوستورات یا منیدول‌های سکور شده در ورک‌بوک بت اکک V. می‌توا فرض کنید؟ پس از آندونت، ماکروها در هر زمان قابل استفاده مجدد هستند. اجرای یک ماکرو دستورات موجود را اجرا می کند. به تور عمل، ماکروها برای اتومترادی کارچا کراکری و کارکا کراکی مورد استفارده یرن یر. توسه‌دهندگان ماهر vba می‌تواند ماکروهای کهدا تعریف بنویسند کهتتر از تعداسی تعداسی زربهای کلسabh “fi. अगाल गुष त ، मुज स पुदार बैस के में अज माकरो में बेह तथा “vba”. از نظر فنی، یک تفاوت وجود دارد: ماکرو یک قطعه کد است، در حالی که ویژوال بیسیک برای برنامه ها (VBA) یک زبان برنامه نویسی است که توسط مایکروسافت برای نوشتن ماکروها ایجاد شده است.

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

در فیلی که فایل اکسل شما درای کدهای مکرو و ای کدهای vba بهده command store در اكسل ба فایل хай межения отзывый бод бод.

همانطور که می دانید فایل های اکسل با پسوند XLS در سیستم ذخیره می شوند و در صورت استفاده از نسخه های جدیدتر اکسل می توانید فایل ها را با پسوند XLSX نیز ذخیره کنید. تور هم که گفتیم فیل ها ها ها ها ها فیل ها اکسل نمشوند ها ها ها ها ها اکسل ها ها ها اکسل نمشوند هام تور که گفتیم ها می شود اکسل ها ها ها ها اکسل نام می شوند و برای آن که که آن فایل هستند. ها را در اکسل کیدید باید روش ادیر را دید که در آن تصریک کرد

در واقع این به این معنی نیست که هنگام ذخیره یک فایل با خطا مواجه هستید و نرم افزار اکسل اجازه ذخیره آن را به شما نمی دهد، بلکه به این معنی است که این فایل ها در حالت عادی و زمانی که آنها را باز می کنید ذخیره می شوند. در آن نکاہے دید

راه کلان به تور كامل در فيلم تعليقات زير تعليق داده شده است و شما جديد متمكوا كماحل قورة شايل مرره خابد غف يك فايل مرره خرد.

برای ذخیره فایل ماکرو در اکسل شما باید شما بید کد هی ماکروها را در فایل اکسل تان وارد کیند و بری سورکازی از بکشید فایل با انتخاب ذخیره به عنوان مراحل ذخیره سازی را شروع کنید.

در آن تاحت پنجره ای بری شما باز میده ک باید نام فایل را در آن در بکس نام فایل شرکت کیند ر فرم Excel MACRO-ANSEBLE Bookbook (xlsm) Excel MACRO-ANSEABLES Bookbook (xlsm) ررم Workbook (xlsm) Excel. ذخیره بر حسب نوع انتخاب کنید

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

وکتی شما آین بیشتر را کید کد ها ماکرو اکسل آن را بدون مشکل در اکسل ذخیره کنید و بعداً با باز کردن فایل بدون نیاز به استفاده از کد ماکرو می توانید به کد دسترسی پیدا کنید.

اگر مایل به یادگیری نرم افزار اکسل، یافتن مدرک فنی و حرفه ای بین المللی و بهره مندی از تخصص بهترین کارشناسان اکسل در ایران هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس اکسل آریا تهران است. بری کسب کیشتر بیشتر با حماکران ما کیژیتی با حماکران ما کیتدی با کسب رای بیشترین را کیندی.

روش دوم شوكور vba در اكسل

اگر می خواهید یک فایل ماکرو ساده را در اکسل ذخیره کنید و این مراحل را فراموش کرده اید، پیام هایی مانند زیر به شما نشان داده می شود.

شما باید هیچ گزینه ای را در این پنجره انتخاب کنید.

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

در پنجره جدید باز شده شما باید از میان فرمتهای هر چه بیشتر باشد XLSM و XLSB انتخاب کنید

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

مراقب باشید که این فرمت های XLSM و XLSB با هیچ نرم افزاری باز نمی شوند و برای باز کردن آن ها باید از نرم افزار WINRAR استفاده کنید.

با ذخیره یک فایل با فرمت XLSM، فایل یا ساختار xlm در سیستم ذخیره شده و حجم آن بسیار کاهش می یابد.

شما می توانید با ذخیره یک فایل با فرمت XLSB، حجم فایل حاوی کد vba را کاهش دهید. با ذخیره فایل در این فرمت می توانید آن را سریعتر اجرا کنید.

در کانر آن آنزایا فایل با فرمت معایبی هم دارد و در آن است که نرم افزار Open Office امراه نیم می شود.

אגר מיקאובה אז פאיל אזל טן שפרטון קיניד קינדים و עשר אפרטים אפרטים אפרטים ידמRA قفل سلول قفل ما به شما پیشنهاد می کنیم. پس از مطالعه این مقاله می توانید فایل اکسل و یا بخشی از فایل اکسل را قفل کنید تا از دسترسی همه افراد به آن و ویرایش اطلاعات فایل اکسل جلوگیری شود.

invent macro در اكسل

braй invent macro در اكسلباید از نسبت کدول بر روی ویک MACROS کیلیک کیلیک کیلی کیلی کیلی کے کے حال برای ایجاد دکمه ماکرو در اکسل در کادر باز شده نام ماکرو مورد نظر را در ابزار می نویسیم و در نهایت گزینه OK را انتخاب می کنیم. حال ماکرو در حال سبحر كردن عربية ما در اكسل مي بهدة.

به خواندن ادامه دهید اجرای ماکرو در اکسل ما با تو هستیم.

ماکرو فعال سازی در اكسل

braй فعال سازی ماکرو در اکسل 2016ps for baz kardan ik file dr Aksel dr ballay novaru Forum Aksel, ik payam оченье крід в ба клик бер рой всем فعال کردن محتوا macrohay эn فایل وارد شده است.

یعنی در این شرایط مجاز به اجرای آن هستید. در فیلی که یک کے کے کروی فایل مدر را کیدیند، در دافه های بعد از نخاهییاشمشمین ها.

لله كار نيردن مكرو در اكسل

لله کار نیردین ماکرو در اکسل در کیشتر سورین به دو دیلیل می دهد. اول اینکه در حین نصب قابلیت ویژوال بیسیک را فعال نکردید و به همین دلیل هیچ ماکرویی برای شما فعال نیست.

دلیل دوم این است که ماکرو غیرفعال است و گزینه اکسل غیرفعال است. पुशेशी के सकरेष मी किन ra विशरष किन ता मकरो बाय शा शूड सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश सुदेश

آموزش کد ماکرو را در اکسل ذخیره کنید و از آن در چندین فایل استفاده کنید

یکی دیگر از قابلیت هایی که نرم افزار اکسل در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید یک فایل حاوی کد ماکرو را ذخیره کرده و از آن فایل برای فایل های مختلف استفاده کنید. این خودرو دقیقا همان سوژه است و در پروژه های مختلف از آن استفاده می کند

شما با فورومل نوسیی و store formula در اكسل شما می توانید محاسبات را در کمترین زمان انجام دهید و نتایج مورد نظر RA است. اغر آشنایی با این مبره نهیدی کے کریں کے فرمول نویسی در اكسل حتما بخون

برای کد ذخیره سازی ماکرو در اکسل و وازید در فایل های تورید شما باید فرمت سکور آن فایل را روی XLAM تصمیم گرفتن ب هرر

گاهی اوقات ممکن است بخواهید از این فایل در سیستم دیگری استفاده کنید.

بری کرتکای add-in را زودگین باید در بکش فیلم بشکس را OPTIONS کید در میان بشکی هی تزیاد ده شده کرتخای هنایش دادکشتو در سم ومو کیپ کیزنیمابhri سونی ul floor اضافه کردن انتخاب کنید

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

در آن تاحت پنجره ای بری شما باز میده ک باید بکشید مدیریت کنید گزینه ها افزونه های اکسل و سپس من دارم میروم انتخاب کنید

پنجره های بری شما باز میده ک باید در آن پنجره از بکش مشاهده فایل با پسوند xlam در رو زرجاتو را وسیات کیند لاک ظرا کند کند.

به آن صوره متوا فرض کنید؟

ماکرو ذخیره سازی آموزشی در اکسل

یک ماکرو در اکسل بنویسید

برای نوشتن ماکرو در اکسل ابتدا باید وارد برنامه شده و تب Developer را فعال کرده و سپس بین تب های موجود نمایش دهید.

برای این منظور در منوی File گزینه Options و در قسمت Customize Ribbon در سمت راست پنجره در قسمت Customize the Ribbon منو گزینه Developer را فعال کرده و دکمه OK را بزنید.

ویژوال بیسیک در اكسل

برنامه‌های برنامه‌های برنامه‌نویسی برنامه‌های جدید برای برنامه‌های کاربردی برنامه‌های کاربردی برای برنامه‌های کاربردی، نرم‌افزارهای نرم‌افزاری را در حال اجرا می‌دانند. تلفن كدهای زبا؟

این زبان امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در اکثر برنامه های آفیس مانند اکسل، ورد و اکسل استفاده می شود. با استفاده از ابزار می توانید چندین عملیات را به طور همزمان روی سیستم خود بدون هیچ مشکلی اجرا کنید.

کدهای ابدای ماکرو در اکسل

يكي از نگراني، بريد از اندد کدهای ابدای ماکرو در اکسل ساکنان من के मी तुव؟

یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن کد VBA، ضبط یک ماکرو برای یافتن کد است. با این حال، کد ضبط ماکرو در اکثر موارد دارای کدهای زیادی است که مورد نیاز نیستند و هیچ کارکردی ندارند. از ترفی دیگر سکستونده های مکرو دارای رمتیهی می بشکند.

به همین دلیل داشتن مجموعه ای از کدهای ماکرو VBA برای اکسل بسیار مفید است و می توانید آن ها را با خود حمل کرده و در مواقع نیاز از آن ها استفاده کنید.

خلاصه ها

در این مقاله سعی کردیم روش های مختلف ذخیره سازی ماکروها در اکسل را برای شما شرح دهیم و روش هایی را که می توانید با استفاده از کد VBA در پروژه های مختلف استفاده کنید را به شما معرفی کنیم. اغر سوالی در آن مورد دارید متوا حدس بزنید؟

سوالات متداول

نحوه ذخیره یک ماکرو

روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که ما در این مقاله روش های مختلف را به طور کامل برای شما توضیح داده ایم و می توانید از این روش ها برای ذخیره سازی VBA در اکسل استفاده کنید.

آیا می توانیم از کد ماکرو نوشته شده در سیستم ها و پروژه های مختلف استفاده کنیم؟

در آن تصفيه روشي را كه ميتوا فرض كنيم؟